Domů > Magazín > Žijeme jinak

Maska, peeling nebo čistící emulze z ovesných vloček

Potřebujete vyčistit pleť, dodat jí živiny a vláhu? Trápí vás akné, ekzém či mastná pleť? Nemusíte běžet pro drahou kosmetiku nebo do salonu, sáhněte po ovesných vločkách. Ty vám bleskurychle dají pleť do pořádku. Jsou vhodné pro pleť citlivou, ekzematickou a aknózní, ale dobře udělají pleti mastné či smíšené. Vločková kaše je ta nejrychlejší a nejlevnější přírodní kosmetická péče, co znám, a na kterou jsem schopná si udělat čas.

Ovesné vločky jako základní kosmetické ošetření pleti

Ať už chcete jen pleti dopřát trochu živin a oddálit tak tvorbu vrásek, nebo vás trápí kožní vyrážka, dermatitida či ekzém, bude se vám hodit maska z ovesných vloček. Ty mají totiž zklidňující a protizánětlivý účinek. Zároveň ovesné vločky pleť vyčistí a vyživí.  Po jejich aplikaci bude pleť nádherně hebká.

Ovesné vločky pro každou pleť

Jejich velkou výhodou je, že jsou vhodné pro citlivou, suchou, mastnou i smíšenou pleť. Ovesné vločky obsahují mnoho vitamínů, minerálů a chrání pleť před volnými radikály. Jsou vhodnou prevencí proti tvorbě vrásek, mají zklidňující a protizánětlivé účinky na pleť svědivou či aknózní. Navíc se ovesné vločky osvědčily při léčbě jizev.

Jediný, komu ovesnou masku nemůžeme doporučit, jsou lidé citlivý na lepek. Ti, kteří se nemohou dotknout těsta s lepkem, aniž by je hned pálili dlaně, si rozhodně nemohou dát ovesnou masku na obličej. Těm doporučujeme využít rýžové otruby nebo rýžovou mouku.

Základní recept

Je velmi jednoduchý. Dvě lžíce ovesných vloček či ovesných otrub spaříme v misce troškou horké vody a necháme pár minut nabobtnat. Vzniklou kaši naneseme na čistý obličej, případně i krk a dekolt a necháme 10 minut působit. Opláchneme vlažnou vodou a už se můžeme kochat o poznání hladší a hebčí pokožkou. Pokud potřebujeme, po opláchnutí pleť ošetříme krémem či olejem.

Ranní maska

Kaši si můžeme připravit už večer, když jdeme spát. Vločky můžeme nechat bobtnat přes noc a ráno aplikovat třeba během čištění zubů. Do světa pak půjdeme s krásnou pokožkou plnou živin.

Peeling

Pokud potřebujeme pleť více pročistit a promasírovat, můžeme při smývání masky použít vločky stejně jako peeling. Prostě při smývání trochu přitlačte.

Praktické vychytávky

  • Ovesné otruby nebo vločky můžete smíchat s vodou a  rozmixovat, dostanete tak skutečně dobře aplikovatelnou masku, která lépe drží. Pokud nemáte ani vločky, ani otruby, můžete použít i ovesnou mouku.
  • Pokud se nechcete umazat a nemůžete riskovat, že trochu kaše ukápne ráno na kostýmek, dejte masku do gázy a lehněte si s ní.
  • Vůbec nejlepší je, když vám masku někdo jiný aplikuje vleže a vy jen odpočíváte.
  • Pokud vám zbyla kaše od snídaně, nevyhazujte ji. Vezměte ji večer do sprchy, pěkně se s ní natřete, namasírujte a opláchněte. Vaše tělo vám poděkuje.

Variace na pleťové masky

Vločkový základ můžete doplnit o různé další přírodní ingredience a udělat tak masku zcela na míru svým potřebám. Jednou z variant je přidat do vločkového základu kapku aroma oleje podle nálady.

Pro suchou, citlivou a stárnoucí pleť

Do vločkového základu přidejte žloutek,  med nebo pár kapek olivového oleje. Nebo všechno. Bude to extra výživná maska. Jinou variantou je přidání smetany do vločkového základu. To je vhodná maska pro vyživení praskajících rtů.

Pro normální pleť

Do vločkového základu přidejte pár kapek citrónové šťávy nebo trochu teplého mléka. Nebo obojí.

Pro mastnou pleť

Do vločkového základu přidejte půlku strouhaného jablka, lžíci medu nebo lžíci bílého jogurtu. Nebo všechno. Maska bude mít stahující účinek na rozšířené póry a omezí tvorbu mazu. 

Nejlepší kosmetika je dobré jídlo

Ať už použijete kteroukoli variantu, nezapomínejte, že základ je mít dobrý jídelníček. Když je člověk zdravý uvnitř, má hezkou i pleť.

 

PS: Pozor, zavíráme vstup do Jarní očisty!

Poslední šance. Pojďte kuchtit 🍲 skvělá a svěží rostlinná jídla 🌱, pochutnat si, pročistit si tělo a zlepšit náladu v prima partě 🤗. Naskočte s námi na 8 týdenní Jarní očistu. Jsme s vámi živě, pomůžeme a podpoříme! ❤

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

dagsopik
24. 11. 2020

K henně pak přidávám žloutek, trochu olivového oleje a vymačkanou šťávu z citronu nebo limetky. D

dagsopik
24. 11. 2020

Čau Evi, děkuji moc na recept na pleť, mám ji suchou jako troud :-). Jinak se několik let již barvím Hennou, vyzkoušela jsem KHADI, a nyní již několikrát jsem uspěla v DM, popř. v jiné drogerii a barvím se tím, co objevím. Většinou je to do 100 Kč a barva vydrží cca měsíc. Jen to nedělám v době menstruace. To si vlasy nemyji. :-) Báječný den, Dáša

Ukázat další komentáře