Domů > Magazín > Žijeme jinak

Mrtví osli se hyen nebojí – festivalový film č.2

Ve snaze o vyšší zisky do státní pokladny etiopská vláda pronajímá miliony hektarů své zemědělské půdy zahraničním investorům. Platí za to strašlivou daň. Rozprodává Etiopie vlastní budoucnost? A týká se to jen Etiopie? Nebo se řítíme stejným směrem jen si to vůbec neuvědomujeme? Uvědomujeme si, jakou hodnotu má půda? Tyto otázky nám pomůže zodpovědět další film z letošního festivalu dokumentárních filmů o jídle.

Dead Donkeys Fear No Hyenas | Joakim Demmer | Švédsko, Finsko a Německo | 2017 | anglicky / české titulky | 80 min

Pokud chcete mít představu, co vás ve filmu čeká, pusťte si upoutávku:

 

O filmu

Zlato má novou barvu – zelenou. Ve snaze o vyšší zisky do státní pokladny etiopská vláda pronajímá miliony hektarů své zemědělské půdy zahraničním investorům. Sen o prosperitě má však velmi stinnou stránku. Setkáními s investory, úředníky světových organizací, rozvojovými pracovníky, vystěhovanými zemědělci i pronásledovanými novináři celovečerní snímek Mrtví osli se hyen nebojí usiluje o odhalení skutečných dopadů záborů půdy na životy místních lidí. Pomocí poutavé investigativní žurnalistiky se rozkrývá příběh honu za novým zlatem, v jehož středu leží Etiopie, která si tímto způsobem možná rozprodává vlastní budoucnost…

Diskuse

Zábory půdy vám přiblíží Vratislava Janovská, odborná asistentka na Fakultě životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze.

Aktivně se zajímá o problematiku vlastnické a uživatelské fragmentace zemědělské krajiny, podmínky držby zemědělské půdy a přístup k půdě. V roce 2015 spoluzaložila spolek CooLAND, jehož vizí je zdravá zemědělská krajina.

 

Kdy a kde film uvidíte

Všechny filmy budou zdarma vysílány v rámci festivalového týdne od 22. do 28. ledna 2018  na Jíme Jinak. Čeká vás 8 skvělých snímků. Můžete si je v rámci festivalového týdne pustit kdykoli z pohodlí vašeho domova na vašem počítači. Stačí si rezervovat vstupenku zdarma.

 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Pesto z česnekových výhonků

I výhonky z mladého česneku, které se zalamují, aby česnek nerozkvetl, se dají skvěle využít v naší kuchyni.
35
4

5 benefitů černé ředkve pro naše zdraví

Černá ředkev – tato málo používaná zelenina má obrovské zdravotní účinky. Teď v období jater a žlučníku je velkým pomocníkem, ale patří na talíř mnoh...

Přesnídávková polévka z kopřiv a jiného plevele

Náramně nás baví sbírat venku zdarma planou zeleninu a vařit si z ní obědy a večeře. Užíváme si to, dokud roste. Navíc si pochutnáváme a těla zásobujeme če...

Fazole s batátem a lopuchem

Rychlé jídlo z velkých bílých fazolí je skvělou alternativou ke guláši. Hodí se k plackám i k rýži.

Květáková jízda

V tomto receptu si užijeme květák až na kost. A to doslova, protože z košťálu připravíme bezva krém.

Cizrnovo-batátové pyré s pažitkou

Jednoduché pyré z batátů a cizrny je raz dva hotové. Chutí připomíná bramborovou kaši, ale můžete si ho udělat ostřejší nebo dochutit jako hummus. Perfektn...