Zrnosetí 2017 » Jíme Jinak

Zrnosetí 2017

Autor , Rubrika Výhodné akce, 15.04.2017

Štítky:

Zveme vás na další ročník největšího českého festivalu Jídla jinak.

Občanské sdružení Zrnění pořádá tradiční festival zdravé stravy a životního stylu Zrnosetí. Tento ročník se odehraje v neděli 23. dubna opět na Toulcově dvoře. Bohatý program přednášek předních českých lektorů (těšte se např. na paní Dagmar Lužnou, kterou znáte z videorozhovorů na JJ, nebo na Katku Kyselovou), nový dokumentární film o očkování (zatím neměl premiéru a nelze ho tudíž vidět jinde) s komentářem režisérky, celodenní jarmark zdravých potravin, kuchyňského vybavení, biotextilu, dárků a služeb, stánek o.s. Zrnění, dětský koutek u stánku Duhového koníka, koncert Honzy Jíchy s kapelou, to vše za nezměněnou cenu 180 Kč, děti za 50 Kč.

Program

9.15-10.45
Kateřina Kyselová
Kondiment, lék na chutě

Máte na něco chuť, hned jak dojíte? Pak v jídle něco chybělo – křupavého, šťavnatého, ostřejšího nebo kyselého… Společně ochutnáme spoustu jednoduchých doplňků talíře, které potřebujeme, abychom se mohli najíst a jít dělat něco krásného. Ne jen hledat zase něco dalšího k jídlu.

11.00-12.00
Dagmar Lužná
Když v rodině vaří jenom jeden

Jak vařit tak, aby se olizoval úplně každý? Jaké kompromisy volit, abychom se vyhnuli zbytečným hádkám a nedorozumění. Jak zdravě vařit s láskou a nezapomenout, že láska je nad zdravé vaření, přednáší lektorka a autorka řady makrobiotických kuchařek.

11.00-12.00

Oběd

Oběd z kuchyně Kateřiny a Jana Kyselových

14.00-15.30
Tereza Reichová
Epidemie svobody – filmová projekce s diskusí

Dokumentární novinku, která se týká dobrovolnosti očkování dětí v České republice, natočila a osobně představí režisérka Tereza Reichová. Film odhaluje na tématu očkování povahu demokracie v naší společnosti.

15.45-16.45
Bob Carr
Síla jídla a snů (anglicky s tlumočením)

Jak nám jídlo, jeho kvalita, způsob pěstování, přípravy a konzumace podporuje životní sny? A jak nám životní sen dodává sílu a elán? O vztahu mezi hmotnou a duševní složkou stravy promluví nejzkušenější makrobiotický lektor v ČR.

17.00-18.00

Honza Jícha s kapelou: Koncert

 

Výhoda pro členy Klubu Jíme Jinak a online Magazínu Zrnění

Členové Klubu Jíme Jinak a předplatitelé online Magazínu Zrnění mají vstup svého partner/partnerku zdarma. Sleva platí pouze pro manželé/partnery nikoli pro přátele a známé.

[ přihlaste se ]
 • materiály

  SERIÁL: Jak na zimu?

  Víte, jaké změny je potřeba v jídelníčku udělat?

  • Ukážeme vám klíčové souvislosti pro biologickou zimu
  • Jaké konkrétní potraviny patří do zimního jídelníčku
  • Jak ledviny ovlivňují náš život jak je posílit.
  Přihlaste se a pošleme vám seriál na e-mail.

  Chci poslat seriál ZDARMA
 • 12 komentářů. Jak to vidíte Vy? Napište.

  Světýlko

  Děkuji moc všem co se podíleli na organizaci Zrnosetí :-). Užily jsme si to i s dcerou na maximum. Nevěděly jsme které dobrůtky dřív ochutnat. A hlavně po roce a půl JJ mně konečně někdo uvařil po našem 😉 Přednášky taky skvělé. Už se těším až bude Bob Carr v Hradišti. Doufám,že to bude zase s obídkem :-))))))) Hezký den všem.

  To je skvělé, když někdo uvaří po našem, že? :-))

  Světýlko

  Můžu mít technický dotaz? Pro nás co jsme z daleka…jak se nejlépe dostat z hlavního vlakového nádraží na Toulcův dvůr? Děkuji moc. 🙂

  Velmi jednoduše – metrem C na Opatov, tamodtud busem 177, zastávka Toulcův dvůr.

  Světýlko

  Děkuji moc,zní to opravdu jednoduše;-). Už se těšíme. 🙂

  Honzo, chtela jsem se zeptat, zda mezi vystavovateli bude i stanek se drevenym nadobim / lzicemi atd. Dekuju

  Bude, jako tradičně – krásné originální kousky od Pedrina.

  Honzo,je nějaký kontakt na to drevené nádobí? Na Zrnosetí jsem bohužel nebyla a potřebuji si pořídit nějaké dřevené lžíce. díky.

  petrittto.7@gmail.com

  Dakujem 🙂

  Profilová fotografie na Facebooku

  Ahojte .Nechystate nieco podobne na Slovensku ? Dakujem 😉

  Nemáme jak a kde. Z českých vystavovatelů by nejspíš nikdo nepřijel. Ale něco podobného dělá Peter Tóth v Košicích: https://www.facebook.com/ezofit.

  Zobrazit všech 12 komentářů

  Jíme Jinak