Děkujeme za vaši účast na včerejším webináři, sešlo se nás přes 1200! Máme radost z nadšených ohlasů, které nám chodí. Přes noc nám dorazily spousty dalších dotazů. Téma vás oslovilo, ale máte ohledně detoxu různé obavy. Pročetly jsme to, setřídily a přinášíme odpovědi.

Chci, ale nějak se nemůžu rozhodnout

Takových reakcí přišlo mnoho a my se jen smály, protože neschopnost se rozhodnout je typická právě pro zablokovaný meridián žlučníku. V tomhle vám neporadíme, rozhodnutí za vás neuděláme. Pomoci můžeme jen připravenými jídelníčky, programem jako takovým, naší podporou. Ale ten krok musíte udělat sami. A když dáte žlučník do pořádku, budete se napříště umět snadno rozhodovat i v jiných situacích.

Váhám, zda to není drahé

Víme, že peníze z nebe neprší, takže chápeme, že každou korunu třikrát otočíte než ji utratíte. Pokud váháte kvůli financím, zkuste se na to podívat z pohledu přínosů: naučíte se skládat si dobře jídelníček, naučíte se zdravě vařit, vyčistíte a uzdravíte se, získáte energii a sílu do života, dobrý pocit z vlastního těla, lepší postavu, chuť do nových projektů, pořádek v domě, čistou hlavu. Je to málo? Stojí to za 2.800 Kč (do pondělí, pak 3.800) nebo nestojí? Zvládnete to sami nebo ne? Rozhodnutí je opět na vás.

Účast v programu stojí 50 Kč na den. Možná těch pár korun utratíte denně za kávu ani nevíte jak. No a my vás ji spíš odnaučíme pít, pokud budete chtít. U Klubáckých cen snad už není vůbec co řešit, protože je den v programu stojí necelých 9 Kč.

Pokud chcete Klubovou cenu také, můžete si objednat balíček Jarní očista + Klub a ušetřit přes 3.000 Kč.

Zvládnu jídelníček?

Není důvod, abyste to nezvládla. Kurzem prošly stovky lidí před vámi a naučili se sestavovat si stravu. V kurzu je návod, nákupní seznam i ukázkový jídelníček. Letos jsme dokonce udělaly zvlášť jídelníček pro začátečníky, kteří se stravují běžně a zvlášť pro pokročilé, kteří se víceméně stravují zdravě už teď.

Nezvládnu dvojí vaření

My to po vás ani nechceme. Je ale neuvěřitelné, kolik žen dobrovolně kuchtí pro každého něco jiného. My razíme teorii, že rodinu do kurzu netaháme, pokud o to sama nestojí. Děláme to pro sebe a učíme se. A zvládneme principy, budeme chutně vařit a výsledky na nás budou vidět, tak se sami přidají. V praxi pak není potřeba vařit dvě jídla. Pokud vaše rodina jí běžně, stačí je nechat u jejich jogurtů, pečiva apod., což není žádná práce navíc. Větší děti a manžel si jistě zvládnou namazat rohlík sami. Jinak se osvědčila metoda přidat k našemu jídlu to, co vyžadují. Helča třeba uvařila pro sebe a manželovi přihodila kus masa, chleba, sýr nebo máslo a byl klid. Žádná velká práce navíc. Mimochodem, je velmi zajímavé, kolik žen se naučilo delegovat odpovědnost za svoje jídlo na členy rodiny až díky Jarní očistě!

Těhotné, kojící, bez lepku

Každý rok je s námi mnoho kojících a těhotných maminek. Jejich strava má svá specifika, všechno je v kurzu vysvětleno. My samy jsme změnily jídelníček, když jsme kojily svoje první miminka. Toho se není potřeba obávat. Vězte, že kojící a těhotné nečeká žádný půst.

Stejně je to s celiaky nebo těmi, kdo nemohou lepek. Je jich stále více a jsou i v našich kurzech. V našem jídelníčku se sice vyskytují i obiloviny, které jej obsahují, ale rozhodně jsou v menšině a není vůbec problém je nahradit za bezlepkové. Bezlepková dieta tedy vůbec není problém.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

Většina dalších emailů obsahovala věty typu: “Ráda bych se přidala, ale chodím do práce,…”, “Moc mě to láká, už několik let o tom uvažuji, ale jsem už důchodce, nevím, zda to má ještě smysl a zda bych na zvládla, hlídám totiž vnoučata, nemám moc času,..”, “Do očisty bych šla hned, ale mám doma dvě malé děti, nevím, kde mi hlava stojí, jsem utahaná, nemám silu ještě něco řešit,..” atd.

Většina lidí musí ráno vstát a jít do práce. Většina lidí nemá čas. A většina lidí není spokojená. Můžete dál hledat důvody, proč nemůžete ani tohle jaro se sebou něco udělat. Nebo se přestaňte vymlouvat a najděte způsob, jak si to zařídit. V Jarní očistě s námi jsou mladí i staří, pracující, cestující, důchodci i maminky na mateřské. Všichni se totiž o sebe potřebujeme postarat. Každý máme jiné možnosti, ale výsledky mají všichni.

Na kolikátem místě jste vy ve vašem žebříčku priorit? Stále je něco důležitější, než udělat něco dobrého pro sebe?

Komentáře odvážných žen, které se přidaly

Děkujeme za krásné komentáře odvážných žen, které se s námi loni vydaly na Jarní očistu. Třeba vám pomohou se rozhodnout než si dáte do pořádku ten žlučník:

Lucie: Moc Vás zdravím, holky :-). Od doby, co jste začaly dělat tyhle super kurzy – Jarní očistu a Vánoce jinak, jsem nevynechala ani jeden, a stále je co zlepšovat. Mám moc ráda tu atmosféru tady, to sdílení, rady, pomáhání si. Ještě jednou moc díky :-).

Jana: Moc Vam dekuji za uzasny kurz, Evi, Heli a Romane. Nemela jsem v planu hubnout, jen si znovu pripomenout vse podstatne. Take jsem se Moc tesila na nova varici videa, ktera se opet nesmirne povedla! 🙂 No, povim Vam, nakonec jsem i tak zhubla kilo a pul a je mi NEJ! Obrovskou inspiraci pro me byla take FB skupinka, ktere take patri muj Velky Dik! Zkratka Miluju Vase kurzy.. a dokud tu budu, budu tu s Vami… Diky! 🙂 <3

Gabriela: Už po kolikáté jsem se přesvědčila, že čím déle jím dle JJ, tím lépe mi je – na těle i na duši. uším, že směrem k létu bude má strava jako každoročně sklouzávat ke konvenčním jídlům, ale přesto si troufám říci, že jsem díky další Jarní očistě zase o kus dál. V hlavě se mi to srovná o něco snadněji. A vůbec – pořád se něco děje. Kdeže by mě napadlo, že by ranní polévku vyžadoval můj muž a co víc, dokonce ji i vařil! 🙂  Z toho se raduju, jako i z toho, že jsem před lety v pořadu Sama doma objevila Evu s Helčou a jejich stránky Jíme Jinak. Mám to tu ráda, díky.

Tammy: Už druhý týden přemýšlím, co mi očista přinesla. Splnila jsem svůj závazek, tak to jsem na sebe pyšná. 🙂 Fakt. Zhubla jsem 4kg. Jsem za ně moc ráda. Tak nějak se mi zlepšila kůže, kde už nemám ekzém.

Kristýna: Jarni ocista se mi moc libila. Naucila jsem se snidat miso polevku, vic pouzivat morske rasy, umeocet (ten ted miluju) a rozsirit jidelnicek dalsi druhy zeleniny. Vzala jsem na milost pohankovou mouku, kterou jsem driv nemela rada a poprve zkusila knedliky jinak a taky svickovou! …  Mela jsem v te dobe docela vazne zdravotni problemy a po pustovem jidle mi bylo lip a netrapily me takove bolesti jako predtim.  Moc me bavilo fotit hotova jidla a sdilet je v nasi skupine na Facebooku. Mela jsem vzdycky radost z reakci i z podpory, o kterou tam nebylo nouzi. Vsem dekuji, hlavne tvurkynim ocisty, ze ji venovaly tolik energie a casu 🙂 Uplne jsem se zapomnela odmenit, tak jsem si dnes koupila paradni tenisky. Jen by mohlo prestat snezit, at v nich muzu vyrazit 🙂

Vapinka: Evo a Heleno, děkuji za Vaše zkušenosti a za inspiraci. Moc jste mě motivovaly. Daří se mi už bez problémů v 11 hod. otevřít lednici a něco vyndat a ve 12 hod. mám kompletní talíř na stole.  Stejně tak se mi daří si nosit svoje jídlo na oběd k našim a vůbec mi nevadí říkat „já si nedám“, když někde jsem… Zhubla jsem krásných 5 kg a to se opravdu cpu! Nemám chuť na salám ani na čokoládu, je mi dobře se zdravým jídlem a mám všeho dostatek.  Pokračuji dál, i když ten pocit sounáležitosti tady s Vámi mi bude chybět. Děkuji za podporu 🙂

Alexandra: Ahojte, mne istým spôsobom dala tato očista zmysel života 🙂 možno nie doslovne, ale z velkej miery ano. Napriek tomu, že som nedodržiavala 100% jedálniček, úplne sa mi otočil oproti klasickému, niekdajšiemu stravovaniu. Po niekoľkých rokoch som sa zmestila do riflí, začala mať viac energie, večerné horekovanie „čo na večeru“ vyriešil vždy Váš jedálniček.
Po mnohých rokoch, dnes v bazéne 🙂 Nebola som „veľmi objemná“ ale na moje proporcie som mala veľké bruško, pri ktorom mi mnohý blahoželali, k tehotenstvu, čo sa dosť zvláštne znášalo. Kompenzovať to tlačiacimi push apkami, tiež nebolo nič pohodlné 🙂 Ohybnejšia, aj sebavedomie o kúsok podrástlo, pre mňa  veľké ďakujem.
Nádherné recepty, ktoré ste vyskúšali a fotky popridávali, ma inšpirujú, a onedlho verím, že podobne budem servírovať 🙂
Veľmi mi pomohlo a nakoplo aj zdôvodnenie každého týždňa, prečo tú surovinu / vec nejesť a čo spôsobuje.
Lepšie som si to vedela predstaviť a uvedomiť. Teším sa opäť niekedy, a verím, že po pobyte , kde sa ťažko niečo „jiné“ na jedenie hľadá sa vrátim opäť , lebo telo už hlási , že toto nie. Krásny zvyšok Veľkej noci 🙂

Janapelka: Připojuji se, děkuji všem spolu-vařícím za poučné a inspirativní sdílení a Evě, Helče a Martinovi za úžasnou podporu a taky Romanovi za tento úžasný web. Přeji všem krásné Velikonoce a spokojená bříška:-) P.S.Dnes jsem si dala kousek čoko beránka a mám v žaludku kámen, takže zítra zas přísněji.Mějte se všichni moc hezky:-)

Veronika: Drahé kolegyně a kolegové, děkuji za úžasných šest týdnů, které jsem zde s vámi všemi sdílela.  Bylo to zábavné, poučné, inspirativní i nadpozemské a užila jsem si to téměř na 90%.  Káva mi zůstává, třeba se pokusím tento zlozvyk překonat příští rok, ale ostatní mi vůbec nechybělo. Učitě pojedu dál a budu vařit alespoň sobě podle JJ, sem tam zhřeším, ale už vím, že je to lidské 🙂 Uživám si díky očistě nového těla a veselé mysli a těším se na vás zase u předvánoční očisty.

Ještě to stihnete

V pondělí začínáme a zároveň končí předprodej. Po pár dnech pak vstup do letošního programu skončí úplně.

Těšíme se na všechny odvážné v pondělí v programu!

 

Přidejte se.

 

 

 

14 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

 1. Dobrý den, stále se nemůžu rozhodnou jestli se mám připojit k Jarní očistě. Teď jsem doma a léčím chřipku, jinak vstávám ráno ve 4 hod.,nejsem schopná vstát dřív a chystat si snídani…po příchodu z práce mám hlad, tak sním něco jednoduchého…při odpolední směně chodím domů kolem 19.00, taky už nemám chuť ani sílu něco vařit.Některé víkendy jsem mimo domov, kde jím připravenou stravu – klasická jídla, maso, pečivo…nemám možnost připravovat si jídlo sama ani není možnost požádat o něco jiného.Na jaře nás čeká několik narozeninových oslav, letos i několik kulatých…Tak nevím…mám pocit, že to není v mých silách…nebo je řešení i pro mě?

  • Evi, to záleží na vás, jestli chcete něco změnit, nebo chcete pokračovat ve stejném režimu jako doposud. Všechno se dá zvládnout, když se chce, včetně práce na směny i stravy mimo domov. Navíc kurz má více rovin, než jenom tu o jídle.

 2. Prosím chci se zeptat, váhám ještě s připojením se k očistě, protože kojim a moje 10 měsíční mrne nesnese vůbec žádne luštěniny v me stravě. Jedině, co prošlo, je kousek tofu. U všeho jiného noční řev a bolení bříška. Já mám luštěniny ráda a vždy jsem je jedla, ale teď si nevím rady. Je možné ještě něco vyzkoušet, nějakou úpravu, kterou neznám, luštěniny, í červenou čočku, jsem vždy přes noc namočíla, několikrát proplachla, vylila í vodu, ve které se varila. Zatím nic nepomohlo. Tak zatím luštěniny nejím a má dost problém s tím, co vlastně jíst. V očistě jsou luštěniny na denním pořádku, tak nevím, jak bych si poradila s recepty. Děkuju za každý nápad. . Radka.

  • Radko, poradíme vám my, řešení existuje. Pokud váháte, může se vám to o tisícovku prodražit, protože dnes o půlnoci se očista dostává na původní cenu 🙂

    • Tak gratuluji k odvaze! 🙂 Už to na vás s Helčou v komentáři sypeme, takže mrkněte na to, vyberte si,co by se vás mohlo týkat a zkoušejte, co by vám a mimískovi mohlo svědčit.

  • V článku se záznamem. Už jsou obesláni, zítra by jim měli balíčky dojí, jeden asi pozítří, putuje na Slovensko 🙂

    • Není zač 🙂 Taky nás to nenapadlo, že budeme posílat balíčky až tak daleko. Klika, že nevyhrál někdo v Africe :-o)

 3. Nebo take nehledejte duvody, proc to nejde. Ale hledejte duvody, proc do toho jit? A jak se tu pise. Bud nechate rodinu u peciva a jogurtu, nebo uvarite alespon spolecnou ryzi nebo zeleninu a jim k tomu date maso?A vetsinu ten kurz tak chytne, ze nakonec budou s radosti varit, kouzlit a jist jinak?

  • ? Ono jich tam na tohle tema bylo nakonec spousta, proto se to tu objevilo. Trapi to mnohem vic zen. My uz se taky tesime ?

 4. Zobrazit všech 14 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekWebinář: Jak na vyhnout jarní únavě
Další článekJarní očista u nás doma už začala