O festivalu

zeme-na-taliri-png

Festival Země na talíři organizuje analytické centrum Glopolis u příležitosti Světového dne potravin, který připadá na 16. října. Mimo Českou republiku se festival konal a koná v mnoha dalších zemích, například v Belgii, Francii, Lucembursku, Polsku, Togu či Beninu.

Jediný festival o jídle v ČR

glopolisV ČR se jedná o jediný „food film festival“, který se zabývá problémy globálního potravinového systému a který se snaží rozkrývat příběhy našeho jídla. Promítané filmy zachycují různé aspekty výroby potravin ve světě a problémy, jež se objevují napříč kontinenty. Odhalují také provázanost naší každodenní spotřeby potravin se situací v rozvojových zemích a nabízejí možné způsoby, inspirace a řešení jak se s těmito problémy vypořádat. Filmy, které nabízíme, představují témata spojená s plýtváním jídlem, konzumací masa, palmovým olejem, ztrátou rozmanitosti zemědělských plodin, městským zahradničením a dalšími.

Můžete se zapojit i vy

Pokud vás téma zaujalo, měli byste zájem dozvědět se více nebo se přímo do festivalových aktivit zapojit například zorganizováním vlastních Ozvěn, navštivte www.zemenataliri.cz nebo zkontaktujte koordinátorky festivalu na festival@glopolis.org.

První ekologický online festival

20131110-logo-jimejinak-s-ikonou-207x60Online vysílání festivalu organizuje Jíme Jinak ve spolupráci s Glopolis. Po shlédnutí filmů v kině jsme se rozhodli podpořit myšlenku festivalu a šířit ji dále. Právě proto jsme vytvořili v rámci ozvěn festivalu Země na talíři online verzi. Jde o první počin tohoto druhu v ČR a věříme, že se vám budou filmy líbit.

Celý online festival - promítání i diskuse - jsme se rozhodli zpřístupnit všem a úplně zdarma

Jak můžete podílet?

Sdílejte informace o festivalu, dejte vědět známým, pošlete info na Facebook.

Adresa online festivalu je: www.jimejinak.cz/festival/

Pošli pozvánku zdarma svým známým na Facebooku. Měli by také vědět, co se děje.

Pořadatelé a partneři

Všechny filmy jsou promítány v rámci Ozvěn festivalu Země na talíři.

Projekt byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR, z prostředků Hlavního města Prahy a Velvyslanectví USA v ČR.

100% ZDARMA

Online festival ekologických filmů je celý naprosto zdarma! Jak je to možné, když posbírat informace, natočit filmy, sestříhat je a přinést až k vám, divákům, zabralo spoustu úsilí mnoha lidí? Tvůrci a všichni zúčastnění v projektu považují sdělení filmů za natolik zásadní, že se rozhodli je sdílet zdarma - zkrátka musíte vědět, co se opravdu děje.