Pokud byste chtěli mít v pondělí na stole něco svátečního, tradičně velikonočního, přitom se ale necítíte na těžkou českou klasiku, máme pro vás pár tipů, jak si uvařit dobře a zdravě zároveň.

Bramborový salát se sice v našich receptech schovává mezi vánočními jídly, ale v mnoha rodinách je samozřejmostí i na velikonočním stole. Pokud jste ho ještě nevyzkoušeli bez vajec, majonézy a brambor, máte právě teď příležitost. Recept je zde.

Mezi tradiční sladkosti patří různé mazance, velikonoční zajíčci a beránci. Mezi našimi recepty najdete spoustu zdravého mlsání, dokonce i v bezlepkové formě. Vyzkoušet můžete například bezlepkového zajíčka v karobové čokoládě nebo tvarohového beránka, samozřejmě bez tvarohu.

Pokud máte rádi nádivky, které se na Velikonoce dávají do masa, potěší vás recept na jejich lehčí verzi z jahel. Helča dokonce vymyslela jednu přímo slavnostní.

Využít na slavnostním stole můžete i čerstvé kopřivy a jiný plevel. Až jako polévku, špenát či jen součást zeleninového jídla. Mnoho mladých lístků se dá použít jako jarní posypka nebo do salátů.

Ať už se budete na Velikonoce stravovat jinak nebo zcela klasicky, přejeme vám dobrou chuť a krásné svátky!

Jarní detox startuje: Otevíráme vstup do online programu

Pojďte si s námi vyčistit tělo, duši i bydlení.

 • Detoxikujeme tělo
 • Zhubneme bez hladovění
 • Naučíme se zdravě vařit
6x online video vaření a letos nová videa i jídelníček. Podívejte se na video. Prohlédnout

7 komentářů. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

 1. U nás teď zelené taky frčí, na všechno sypeme různý pažitky, bylinky, kavkazskou cibuli, nasekaný ředkvičky…

 2. Já dneska udělala k obědu jáhlovou nádivku s čočkovou omáčkou a salátkem z kvašeného zelí, ledového salátu, ředkviček a pampelišek a bohužel ani nevím jakou to mělo chuť, páč mě dohnala moje nenažranost čokoládová a z postupného zahleňování se vyvinulo pořádné, které jde ven horem i dolem:-)no hlavně že jde ven, akorát je blbý, že při takovéhle rýmě plus zánět nosohltanu ztratím na pár dní čich i chuť, ale snědli to všichni, tak to určitě bylo dobrý.Takže si dopřávám klid a dietku a cítím, jak miso polévka ze silného zeleninového vývařu s řasama má opravdu léčebnou moc a pořád po ní toužím:-)

  • Jejda Jani, tak to tě vytrestalo pekelně. Ale ostatním jsi evidentně udělala dobrou službu 🙂 Též bychom si od tebe zakrojili mít tě po ruce. Tak se brzy vykurýruj, ať ty svátky nepromarodíš!

   • Děkuju, je to lepší ale ven ještě nejdu, ještě budu pár dní v teple.Jdu akorát zakopat přání:-)

 3. Díky za inspiraci, už je v troubě „hlavička“, do který jsem dala trošku máty a hodně pažitky, kterou jsme natrhali na výletě u zámku;)

   • Nádivka byla moc dobrá! Děti nejdřív koukaly trochu nedůvěřivě (nejíme nádivky tak často), ale potom si přidávaly.
    Ani jsme tu mátu nespařovali, jen jsme ji nakrájeli nadrobno. Ale pažitky tam bylo tak 3x víc…

 4. Zobrazit všech 7 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh