Domů > Magazín > Vaše příběhy

Manžel mi to pěkně spočítal!

V Klubu Jíme Jinak a on-line kurzech jsem našla kromě spousty informací a skvělých receptů i podporu přátel. Manžel, který v reakci na Jíme Jinak zpočátku vrčel, mi teď sám spočítal, co mi člentví v Klubu Jíme Jinak přineslo i z čistě ekonomického hlediska. Byla jsem tím až překvapená!

Zatoužila jsem po restartu

Když synové vyletěli z hnízda, odstěhovala jsem se z města na starou chalupu v rozlehlé zahradě k novému manželovi a smečce psů. Nikdy mě nebavilo vařit. V kuchyni jsem si zařídila něco jako výtvarný ateliér a raději než u plotny trávila čas na zahradě. Manžel nevyžadoval teplé jídlo – sám si vždy ulovil něco v lednici nebo spíži. V kuchyni panoval klid a pořádek a všichni jsme žili spokojeně celých 15 let, až…
V 63 letech jsem zatoužila po restartu. Duševním i fyzickém a na jaře 2020 začala vařit jinak (Život je krásný, Dagmar 63 let).

Začátky nebyly jednoduché

Přetěžké to byly začátky: netušila jsem ani, kde v kuchyni bydlí vařečka, dokonce naši oblíbenou kávu mi vždy přinášel manžel. Že jsem byla celá divoká z podivných jídel, to zná mnohý začátečník. Ale já už zcela zapomněla vařit a vlastně ani neměla v čem.
Koupila jsem si členství v Klubu Jíme Jinak. Potom Jarní očistu a Hubneme do plavek. Nové hrnce, pánvičky, wok a klíčidla. Následovaly dózy na suché plody a do lednice, vařečky, termosky… Zrní, mouky, luštěniny… to se ani nebudu rozepisovat.

Jíme Jinak je pro mne partou přátel

Manžel celou dobu vrčel, vedl rozvratné řeči a nevybíravě odmítal mnou pracně vytvořená jídla. A připadalo mu, že stále zbytečně utrácím.

Já už na začátku měla radost, že to, co jsem vydala za roční členství, musím zaplatit kdekoli jinde za pouhý jednodenní nebo víkendový kurz. A NIKDE nemám takovou péči, obrovské množství informací, odpověď na jakoukoli otázku, videa… a hlavně slova Evy a ostatních v Klubu Jíme Jinak.

Atmosféra kurzů Jíme Jinak se téměř rovná hovorům mezi nejlepšími přáteli a dokáže mě zachránit kdykoli před splínem. Dokonce jsem tu našla kamarádku, se kterou si často píšeme a voláme.
Byla jsem připravena si členství obnovit po Novém roce s přesvědčením, že za své peníze dostávám mnohem víc, než vůbec stačím využít…  a překvapení: prodloužení stojí pouze polovinu! Za takovou cenu to už chce opravdu hodně obětavosti a lásky k lidem. Starat se, trpělivě odpovídat dokola na stejné otázky, empaticky sdílet osudy nás všech.

Nestačím se divit, jak moc šetřím

Manžela však nejvíc udivilo (je na rozdíl ode mne velmi zdatný počtář), kolik jsem ušetřila díky velkým slevám pro členy Klubu Jíme Jinak: 20-25 % na nádobí, pánve, termosky atd. Potraviny nakupuji většinou online. V Sunfoodu včetně vánočního pečiva. A pak v Countrylifu  a u Paní Dýně , kde jsou slevy domluveny také.


Při Podzimním detoxu jsem si chtěla zpříjemnit vaření, které mi už jde mnohem lépe (ale trvalo to) a tři dny vybírala nové nože. Na internetu jsem vyčetla, že japonské nože jsou pro ženy mnohem vhodnější než německé nebo švýcarské. Ty jsou sice také kvalitní, avšak jsou pro něžnou ženskou ruku příliš těžké. V Traminalu jsem nakonec vybrala tři černo-stříbrné krasavce i s brouskem a štětinovým stojánkem se slevou pro členy Klubu Jíme Jinak 25 %. Jsem nadšena z dokonalého designu a najednou se těším na krájení zeleniny. To jsem tedy nečekala. 😊
Manžel, před kterým jsem neutajila cenu nožů, říká: „A víš, že jsi jenom s těmi svými miláčky ušetřila na další rok členství v Klubu Jíme Jinak, na Jarní očistu a ještě Ti zbyde?“


Hm… Kdyby mi to nespočítal, vůbec bych si takovou úsporu neuvědomila. Holt kdo šetří, má na členství a když je v Klubu, má slevy 😊!

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

16 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Překrásné.Jste umělkyně.Smekám.

Překrásně nachystane jidla,opravdu nadhera

Ukázat další komentáře