Naposledy jsme si psali po skončení Jarní očisty, někdy koncem května, kdy jsme dávali dohromady můj příběh na stránky Jíme Jinak. V červnu jsem absolvoval kontrolní vyšetření z důvodu špatných hodnot PSA, které mi byly zjištěny začátkem roku ještě před Jarní očistou. Po vyšetření jsem měl hodnoty stejně dobré, jako před pěti lety. Co jsem změnil?

Hodnoty PSA mám opět v normě

Jarní očista mi dala nový směr, naučila mě přistupovat k životu jinak a přinesla mnohé změny a hlavně zlepšení mého zdravotního stavu. Níže jsou hodnoty PSA při prohlídkách:

PSA je prostatický specifický antigen. Hladina PSA v krvi může být zvýšená u mužů s karcinomem prostaty, nezhoubným zvětšením prostaty nebo s infekcí prostaty. Za normální se považuje hodnota  0 až 2,5 ng/ ml.

Sérum – tumor marker:

PSA 1,17 – 11/2015
PSA 2,60 – 1/2020
PSA 1,25 – 6/2020

Snížil jsem PSA bez léků

Snížení hodnoty jsem docílil změnou toho, co jsem dělal dlouhodobě špatně. Sedavé zaměstnání, minimální pohyb, trvalý stres a jídlo s mobilem v ruce. Po zjištění špatných výsledků jsem začal Jarní očistou, a pak jsem nadále v této stravě pokračoval, učil se jíst v klidu a hlavně pomalu.
Změnil jsem zaměstnání, abych neměl na starosti zaměstnance a tím minimalizoval stres, pravidelně jsem cvičil 2-3x denně, plus denně venkovní chůze. Dělal jsem doma venkovní manuální práce a užíval jsem bylinkové čaje a hlavně, nepoužil jsem žádný prášek.

Jíme Jinak zůstávám věrný

Proto i po skončení Jarní očisty jsem na Jíme Jinak nezanevřel a nadále se stravuji dle jeho principů až dosud. Sice to není striktní, jako při očistě, ale omezil jsem maso, vejce, mouku a cukr. Pečivo jsem nekoupil v obchodě skoro rok. Buď si koupím malý chleba ve zdravé výživě nebo si ho upeču. Vyřadil jsem mléčné výrobky, hlavně sýry, jen si kupuji občas žervé a tvrdý tvaroh. Takže stravu Jíme Jinak nadále využívám, jelikož mi dala nový směr stravování, zdraví a doporučuji ji známým.
Po vyřešení zdravotních problémů si občas dopřávám i nějaké neřesti, jelikož bych měl při neustálém omezování pocit, že jsem nemocný. Kávu si dávám, ale jen 1-2x denně, rád si dám kvalitní víno a občas pivo. Letos si udělám jen lehčí očistu bez těchto neřestí, jelikož se stravuji dlouhodobě snad dobře.

S pozdravem Jaroslav

Seriál: Jak na jaro

materiály
  • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
  • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
  • Jídelníček ke stažení!

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekPučálka z cizrny
Další článekMáme se bát ošetřených potravin?