Od té doby, co jím jinak, miluju podzim, který jsem dříve protrpěla. Znám fígl, jak na podzim nepřibrat a přitom se dobře najíst, svátky si užívat a do jara vstoupit odpočatá. Stálo mě to mnoho bolestných roků, kdy jsem byla nemocná, unavená a Vánoce byly pro mě jen stres. Pokud chcete tentokrát s námi zažít zdravý podzim, klidný Advent a svátky prožívat radostně, tak se k nám přidejte. Každý rok jede podzimní online program, který v pondělí začíná.

Není se čeho bát

Píšu výzva, ale vy, co jste programem už prošli, my dáte za pravdu, že na všechno jdeme velmi něžně a z vesela. Nehoníme výkony, neplníme kvóty, chceme si ten podzim hlavně užít!
Posíláte mi dnes a denně spoustu dotazů, na které vůbec nestíhám odpovídat, ale já myslím, že už všechno o tom programu víte, že se jen bojíte udělat rozhodnutí a přidat se k nám.

Víte, že se dá zvládnout na mateřské, stejně jako v důchodu nebo když jste pracující manažer. Tyhle všechny skupiny lidí se k nám každý rok přidávají a každá si z kurzu vezme přesně to, co v danou chvíli potřebuje. Mnozí se dokonce přidávají každý rok, protože každý rok pracují na něčem jiném. Roční členy Klubu stojí dvou a půl měsíční kurz vždy jen 490 Kč, takže skutečně není co řešit ani finančně.

A jak už také jistě víte, tak tenhle program není zdaleka jen o jídle. Věnujeme se detoxu celkově – děláme pořádek nejen v hlavě, ale i doma, ve vztazích a ve své hlavě. Všechno je dobrovolné, jdete svým tempem, nikdo vás nehodnotí a nehlídá. Můžete své zkušenosti sdílet a můžete zůstat anonymní.
Víte, že jídelníček není nic nezvladatelného, že máme dokonce jiný pro začátečníky a jiný pro pokročilé. Každý rok jsou v kurzu lidé, kteří nikdy nic zdravého neuvařili. S našimi nákupními seznamy, sestaveným jídelníčkem a video recepty to zvládnou i děti, které už umí číst. Naše děti tahle jídla vaří od 8 let, takže to určitě zvládnete taky. Z příběhů ostatních účastníků víte, že pokrmy jsou chutné, že s námi nikdo nehladoví a že se dost často přidávají i partneři a děti. A že ty změny, které se během pár týdnů odehrávají jsou neuvěřitelné, ale skutečně se dějí.

Já do toho jdu zase

Já sama, přestože jsem autorka tohoto programu, si jej s chutí dávám každý rok znovu. Víte, co nepořádku se v těle, doma i v hlavě během roku nastřádá???? A že ten uplynulý rok byl vydatný na spoustu nepořádku…
Udržet si dobrou náladu a zdravé návyky je někdy skutečně výzva. A v partě dobrých lidí, s vedením a motivací, je to mnohem snazší, než když se o to člověk pokouší sám – ať už je to změna jídelníčku, domácnosti nebo osobní růst. Mě samotnou vaše úspěchy tak motivují, že se pak doma pouštím do dalších a dalších zlepšení, do kterých se mi v září ještě vůbec nechtělo a nebyly v plánu. Síla skupiny je neuvěřitelná. Jestli nemáte dost energie, přijďte si mezi nás cucnout. Já jsem tedy v kurzu osobně přítomná, průběžně odpovídám na vaše dotazy v poradně kurzu a sleduji vaše pokroky. Jako pomocnici na vaše duševní starosti jsem už vloni do Jarní očisty přizvala profesionální psycholožku Zuzku, která bude s námi i tentokrát. Cvičit budeme opět s profi trenérkou Ivonou, kterou jste si oblíbili. Bude to zkrátka prima parta a nebudete na to rozhodně sami. Už teď vidím v přihláškách staré dobré známé, takže kvalitní společnost pro tento podzim je pro všechny účastníky zajištěna ;-)

Vstup je časově omezen

Protože se potřebujeme sladit a protože je kurz vedený, vyrážíme všichni společně 18.10. Začínáme přípravným týdnem, kde se psychicky naladíme na změny, nakoupíme si a rozkoukáme se v kurzu. Jíst jinak začínáme velmi něžně od dalšího pondělí 25.10., kdy se ještě mohou přidat váhaví opozdilci. Pak program zavíráme a nikdo další už nemůže vstoupit a rušit již rozjeté účastníky.

Ještě váháte?

Pokud máte nějaké otázky kolem programu, tak se ptejte zde v komentářích nebo ještě lépe, mrkněte se do info stránky, kde jsme sepsali úplně všechno, co se nás za ta léta lidé kolem kurz ptali. Napsala jsem i článek, kde ty nejčastější dotazy jsou shrnuté.

Hlavně mi nepište v půlce listopadu, že jste si to rozmysleli, že cítíte, že potřebujete změnu a chcete se přidat! :-)) Fakt to nejde. Budu vás muset odkázat, abyste si počkali až na Jarní očistu nebo se do toho pustili sami pomocí jídelníčků a videí z Klubu.

Na všechny letošní kurzisty se moc těším. Díky programu mám totiž skutečně svátečnější Advent a krásnější Vánoce každý rok.

Eva

 

Tak jo, jdu do podzimního detoxu

 1. Já se též letos opět přidám. Potřebuji vyloženě nakopnout, jak jsem v průběhu tohoto roku polevila. Na jaře jsem z důvodu rekonstrukce vařila i manželově rodině, ale ti jí dost klasicky. Vařila jsem sice bez mléka a lepku, ale maso a sladké tam bylo, a já jedla pak s nimi to stejné. A vzhledem k tomu, že mám bechtěrevovu nemoc, tak to velmi cítím na těle. Dokonce právě ležím s průduškama v posteli, což jsem tak 7 let, co jím jinak (ne, tedy na stoprocent, ale z podstatné části) neměla. Takže tělo opravdu hlásí stop. A k tomu manžel přibral 6 kg. Děkuji za váš program!

  • Bety, úplně chápu. My se stěhovali, „stavíme“ dům, děti, spousta změn… Také se nám to odrazilo i na jídelníčků. Zařadili jsme, bohužel, opět pečivo, což už jsem předtím prakticky nejedla. A taky to cítím. Takže se též těším na tento skvělý společný nakopávač a na vás všechny v programu. 🙂 Přeji Vám brzké uzdravení!

  • Bety, to mě mrzí, že jsi lehla s průduškama, ale zase těch 7 let předtím je super. Aspoň má člověk pro sebe jasný důkaz, že tudy cesta nevede, viď? Mě vždycky pobaví příbuzní dotazama typu: A ty si fakt myslíš, že to jako je tím jídlem? :-))) Taky jsem si měla možnost mockrát ověřit, že právě tím jídlem se to nejrychleji zkazí, ale taky rychle napraví. Tak hurá do toho a bude líp! ;-)

 2. Tak idem do toho s vami. Už sa veľmi teším. Z JJ mi doteraz všetko chutilo. Najviac sa teším, že nemusím vymýšľať, čo dnes uvariť. Všetko bude pekne dopredu známe, čo kúpiť, kedy si čo pripraviť, ako na to. Za toto všetko veľká vďaka. Navyše bonus to upratovanie, darčeky atď. Mám rada plány. Sama si ich často robím.

  • Adriana, tak to se těšíme i na vás. 🥳 A potvrzuji, je to naprostá paráda, když za vás to všechno někdo naplánuje a vy se toho jen držíte a proplouváte. Tak brzy v detoxu na viděnou! 🙂

  • Já to už taky potřebuju :-)) Samotné mi vyhovuje jet podle tohoto systému, pak je doma pohoda a všichni vědí, co je v plánu a proč teď něco děláme a něco ne. Tak se těším na viděnou!

 3. To, že vám rodina bude pomáhat, to je opravdu úžasné….a do začátku velká výhoda…protože člověk si vše oťukává, opravdu má pocit, že pořád vaří, ale pak se to vše nějak ustálí…takže určitě to zvládnete…

 4. Tak jsme se odhodlala. Ale jen díky tomu, že do toho jde se mnou dcera a manžel. Občas se teda děsí co je čeká, ale já věřím, že nám pomůžete překonat každému tu jeho slabůstku a celkově se ozdravit:-) Kafe už jsem vyřadila, teď mě trápí cukr. Trochu se bojím, abych netrávila v kuchyni moc času, ale rodina slíbila, že bude pomáhat, tak to snad zvládneme:-)

  • No Dani, tak to je úplně báječná startovní pozice! Podpora a ještě k tomu pomoc v rámci rodiny je velice příjemná pro všechny její členy, myslím, že vás to celé může o to víc obohatit. Tak ať se vám s námi líbí!

  • Ve dvou se to lépe táhne, ve třech je to brnkačka a v takovéhle prima partě to bude vlastně zábava. Jasně, když se člověk učí něco nového, tak to na začátku stojí nějaký čas. Ale můžu vlastní krví podepsat, že se to tisícenásobně vyplatí. Čas investovaný do naučení se těchto věcí se bude vracet v dobrém dnes a denně po celý život. Já už z toho těžím dlouho, teď už vlastně i díky dětem a manželovi, kteří jsou aktivní. Začínala jsem sama, nikdo nepomohl, jedna byla mimino,druhá nebyla, manžel v práci. Teď mám tři skvělé pomocníky, zastánce a spolutvůrce spokojného života. TAkže nebojte se a těšte se, bude to fajn.

 5. Zobrazit všech 14 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekProč na podzim tloustneme a jak se tomu vyhnout
Další článekRanní sladká zeleninová kaše