Fasovali jsme jednu mastičku za druhou. Jednou to byla seborea, jindy plíseň. Nikdo mi neuměl poradit a já chtěla znát hlavně příčiny, proč má moje miminko na kůži flíčky. Nakonec se vyhrotila situace s pediatrem a já ho musela změnit. A když jsem změnila i stravu, začala se kůže hojit. Dnes je malý zcela bez flíčků!

Chtěla jsem najít příčinu flíčků na těle mého miminka

 

Před nedávnem začal můj příběh s Jíme Jinak (Za 14 dní 5 kg dole, nebolí záda a nejsem unavená ). Na začátku ledna jsem se rozhodla jít touto cestou, neboť malému (nyní již 9 měsíčnímu chlapečkovi) se na těle začaly objevovat flíčky. U pediatra (teď již bývalého) jsme fasovali jednu mastičku za druhou a já si říkala, že touhle cestou určitě nepůjdu, jelikož sama si žádné chemické „vylepšováky“ na sebe nenanáším. Nikdo mi za tu dobu nebyl schopný říci, z čeho že ty fleky vlastně jsou, jednou to byla plíseň, jindy zase seborea, čert se v tom vyznej, když sami doktoři v tom mají binec. Nejvíc mi šlo o to, najít příčinu. Ani jednou jsem malého nenamazala žádnou mastičkou na doporučení.

Mateřské mléko místo mastiček

Vrhla jsem se po tom po hlavě, ptala jsem ve skupině Jíme Jinak na zkušenosti a rady a pár tipů se mi i zalíbilo, ale nakonec jsem využila nápady pouze svoje. Malého jsem po koupeli natírala mateřským mlékem, kdy přišlo zhoršení, které trvalo pár týdnů, možná měsíc, potom se místa začala jakoby vysušovat, což jsem si říkala, že jsme na dobré cestě. Následovala kontrola u doktora, kdy mi opět pan doktor chtěl předepsat další mastičku (v pořadí již třetí), pídil se, co mu na to dávám, odvětila jsem, že ho potírám mateřským mlékem, načež mi bylo řečeno, že to je jen na bumbání. Tomu jsem se musela v duchu smát, poněvadž není žádným tajemstvím, že mateřské mléko je elixír, který můžete využít na všechno, opruzeninky, akné, seborea ve vláskách miminka a tak různě.

Výměna pediatra 

A tady nastal ten největší zlom, kdy jsem se vzepřela a odmítla jakoukoliv další mastičku, bylo mi řečeno a teď cituji: „Když chcete mít olezlé dítě, klidně si mějte.“ Věděla jsem, že tohle je konec. Doktor se loučil s výhružnými slovy: „Pediatra žádného jiného nenajdete, a pokud ano, tak stejného jako já.“ Vyměnili jsme si pár vět a nebudu zastírat, naše cesty se nerozešly úplně v dobrém. V ordinaci to hodně vřelo, ale o tom se rozepisovat nebudu. Zabouchla jsem za sebou dveře a už se neohlédla.

Ještě ten den jsem se spojila s Evičkou, kdy jsem jí popisovala celou situaci a musím říct, že mě její slova nakopla tím správným směrem. Nelenila jsem, rozhodila sítě a do týdne jsme měli novou pediatričku (vegetariánku – ach, Bože, díky za ni :) ) Nejenže spolu komunikujeme úplně o všem, ale násilím do malého nic necpe. Což mě přivádí k naší vstupní prohlídce, kdy se řešila malého kůže (která už byla téměř zhojená), doporučila mi jakýsik přípravek s močí, to se mi teda moc nelíbilo, ale nic nám nevnucovala. Když se zeptala, co mu na to dávám a já zmínila mateřské mléko, nijak ji informace nepohoršovala, byla k tématu otevřená, což bylo super, jen se s takovou situací ještě nesetkala. Při odchodu nám ještě doporučila řepík lékařský do koupele a oblékat do 100% bavlny.

Malý je zcela bez fleků

Ovšem ani tato doporučení jsem nevyužila, né že bych nechtěla, ale měla jsem to trošku komplikovanější. :-)

Ke konci jsem už s mazáním MM přestala, začala přidávat lžíci dětského oleje od přírodní kosmetiky Nobilis Tilia a hlavně začala jsem převařovat vodu (u nás je voda hodně tvrdá). Do týdne začalo okamžité zlepšení a do 14 dnů byl malý zcela bez fleků! Přidávám fotky kůže na srovnání – na horním obrázku je začátek, dole průběh.

Abych to shrnula, od ledna změna stravy, to je základ, protože je zatím hodně kojený. Co sním já, ovlivní i jeho. Proto zprvu velmi radikálně, cca po měsíci vynecháni lepku tak na měsíc a půl a za nějaké 4 měsíce přišlo uzdravení, bez jakýchkoliv „vylepšováků“.  A čemu za to vděčím? Prvé řadě Evičce a celému týmu Jíme Jinak, že jsem měla odkud čerpat informace a mohla se vydat touto cestou.

Takže pokud se s něčím potýkáte, dejte na svůj rozum a svoji intuici, že děláte a uděláte pro sebe, či pro někoho dalšího, jen to nejlepší, a věřte, že je to jde i bez chemie a bez léků.

A co budete mít jako bonus? Zhubnete a budete se cítit skvěle. :)

Hezký den všem,

Bára

 

Pozn. redakce: Foto dítěte je ilustrační fotka.

Já sladkoholik potvrzuji: Když má člověk všechny živiny, nepotřebuje sladkosti

Jana: Přesně tak jak tu píšou holky! Když člověk...

Rozloučila jsem se s pneumatikou na břiše (Vlaďka)

Vlaďka: Kurz Jarní očista je sice oficiálně u konce,...

Zhubla jsem 3 kilča a budu pokračovat dále (Radka)

Radka: Zdravím, jsem na konci, ale pro mě to...

Toto je stravování, který jsem celý život hledala

Danfejfar: Dobrý den, děkuji, děkuji. děkuji. Toto je stravování,...

MŇÁM! Zatím nejlepší polévka! I manžel profík kuchař chválil

Gitaberangb: MŇÁÁÁM!!!! Zatím pro mě nejlepší polévka - JJ...

Za 14 dnů jsem shodila 3 kg a 5 cm v pase (Lenka)

Lenka: Dobrý den Evo, absolvovala jsem právě kurz Hubněte...

I okolí si všimlo (Sylva)

Sylva: Přeji krásný den všem, protože já krásný den...

Stránky Jíme Jinak sú pre mňa jeden z favoritov (Gabika)

Gabika: Pozdravujem tvorcov Jíme Jinak aj všetkých zúčastnených. Ďakujem...

Z jídel jsem nadšená, jedí to i moji chlapi

Maca.s.: Z jídel jsem úplně nadšená, už jsem dělala...

Nejdřív jsem byla za exota, ale teď se ke mně přidávají další (Zuzana, 57 let)

Zuzana: Když jsem před lety přestala jíst maso, protože...

Už vím, jak na to (Eva)

Evacernosk: Evičko a Romane, mám vás oba ve své...

Z vašich článků jde cítit tolik pozitivní energie! Čtu je každý den.

Dagstr: Z Vašich článků a rozhovorů jde tolik pozitivní energie....

Cítím z klubu tu lásku a pečlivost, s jakou k nám přistupujete

Lenka W.: Dobrý den, Evi, je mi hodně dobře,...

Děkuji za zorganizovaný celý jídelníček v kurzu

Bezinj: Druhý týden zvládám dobře, jídlo chutná i mému...

Neuvěřitelných 13 cm v pase dole!

Iveta: Od začátku ledna mám 5 kg dole, díky...

Jsem nadšená, zhubla jsem a moc mi chutná (Sawa)

Sawa: Děkuji za tento kurz, moc se mi líbil....

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekJak léčit afty a opary
Další článekRukolový salát s řepou a veganským sýrem