Fasovali jsme jednu mastičku za druhou. Jednou to byla seborea, jindy plíseň. Nikdo mi neuměl poradit a já chtěla znát hlavně příčiny, proč má moje miminko na kůži flíčky. Nakonec se vyhrotila situace s pediatrem a já ho musela změnit. A když jsem změnila i stravu, začala se kůže hojit. Dnes je malý zcela bez flíčků!

Chtěla jsem najít příčinu flíčků na těle mého miminka

 

Před nedávnem začal můj příběh s Jíme Jinak (Za 14 dní 5 kg dole, nebolí záda a nejsem unavená ). Na začátku ledna jsem se rozhodla jít touto cestou, neboť malému (nyní již 9 měsíčnímu chlapečkovi) se na těle začaly objevovat flíčky. U pediatra (teď již bývalého) jsme fasovali jednu mastičku za druhou a já si říkala, že touhle cestou určitě nepůjdu, jelikož sama si žádné chemické „vylepšováky“ na sebe nenanáším. Nikdo mi za tu dobu nebyl schopný říci, z čeho že ty fleky vlastně jsou, jednou to byla plíseň, jindy zase seborea, čert se v tom vyznej, když sami doktoři v tom mají binec. Nejvíc mi šlo o to, najít příčinu. Ani jednou jsem malého nenamazala žádnou mastičkou na doporučení.

Mateřské mléko místo mastiček

Vrhla jsem se po tom po hlavě, ptala jsem ve skupině Jíme Jinak na zkušenosti a rady a pár tipů se mi i zalíbilo, ale nakonec jsem využila nápady pouze svoje. Malého jsem po koupeli natírala mateřským mlékem, kdy přišlo zhoršení, které trvalo pár týdnů, možná měsíc, potom se místa začala jakoby vysušovat, což jsem si říkala, že jsme na dobré cestě. Následovala kontrola u doktora, kdy mi opět pan doktor chtěl předepsat další mastičku (v pořadí již třetí), pídil se, co mu na to dávám, odvětila jsem, že ho potírám mateřským mlékem, načež mi bylo řečeno, že to je jen na bumbání. Tomu jsem se musela v duchu smát, poněvadž není žádným tajemstvím, že mateřské mléko je elixír, který můžete využít na všechno, opruzeninky, akné, seborea ve vláskách miminka a tak různě.

Výměna pediatra 

A tady nastal ten největší zlom, kdy jsem se vzepřela a odmítla jakoukoliv další mastičku, bylo mi řečeno a teď cituji: „Když chcete mít olezlé dítě, klidně si mějte.“ Věděla jsem, že tohle je konec. Doktor se loučil s výhružnými slovy: „Pediatra žádného jiného nenajdete, a pokud ano, tak stejného jako já.“ Vyměnili jsme si pár vět a nebudu zastírat, naše cesty se nerozešly úplně v dobrém. V ordinaci to hodně vřelo, ale o tom se rozepisovat nebudu. Zabouchla jsem za sebou dveře a už se neohlédla.

Ještě ten den jsem se spojila s Evičkou, kdy jsem jí popisovala celou situaci a musím říct, že mě její slova nakopla tím správným směrem. Nelenila jsem, rozhodila sítě a do týdne jsme měli novou pediatričku (vegetariánku – ach, Bože, díky za ni 🙂 ) Nejenže spolu komunikujeme úplně o všem, ale násilím do malého nic necpe. Což mě přivádí k naší vstupní prohlídce, kdy se řešila malého kůže (která už byla téměř zhojená), doporučila mi jakýsik přípravek s močí, to se mi teda moc nelíbilo, ale nic nám nevnucovala. Když se zeptala, co mu na to dávám a já zmínila mateřské mléko, nijak ji informace nepohoršovala, byla k tématu otevřená, což bylo super, jen se s takovou situací ještě nesetkala. Při odchodu nám ještě doporučila řepík lékařský do koupele a oblékat do 100% bavlny.

Malý je zcela bez fleků

Ovšem ani tato doporučení jsem nevyužila, né že bych nechtěla, ale měla jsem to trošku komplikovanější. 🙂

Ke konci jsem už s mazáním MM přestala, začala přidávat lžíci dětského oleje od přírodní kosmetiky Nobilis Tilia a hlavně začala jsem převařovat vodu (u nás je voda hodně tvrdá). Do týdne začalo okamžité zlepšení a do 14 dnů byl malý zcela bez fleků! Přidávám fotky kůže na srovnání – na horním obrázku je začátek, dole průběh.

Abych to shrnula, od ledna změna stravy, to je základ, protože je zatím hodně kojený. Co sním já, ovlivní i jeho. Proto zprvu velmi radikálně, cca po měsíci vynecháni lepku tak na měsíc a půl a za nějaké 4 měsíce přišlo uzdravení, bez jakýchkoliv „vylepšováků“.  A čemu za to vděčím? Prvé řadě Evičce a celému týmu Jíme Jinak, že jsem měla odkud čerpat informace a mohla se vydat touto cestou.

Takže pokud se s něčím potýkáte, dejte na svůj rozum a svoji intuici, že děláte a uděláte pro sebe, či pro někoho dalšího, jen to nejlepší, a věřte, že je to jde i bez chemie a bez léků.

A co budete mít jako bonus? Zhubnete a budete se cítit skvěle. 🙂

Hezký den všem,

Bára

 

Pozn. redakce: Foto dítěte je ilustrační fotka.

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Úklid podle vás je super: kuchyň takový vítr dlouho nezažila

Radka: Jsem nadšená ze spousty skvělých receptů a rad....

Kurz byl nejkrásnějším dárkem, který jsem kdy dostala

Dagbri: Jsem moc ráda, že jsem na Vaše stránky...

I po 3 letech na vege stravě mě JJ posunulo mnohem dál

Pavlivlmaeorua: Již jsem prošla kurzem jarní očista, naprosto mě...

Moje tělo po vašem jídle přede blahem

Verulka: Ja som tak nadšená 😀 Kvôli svojím zdravotným...

9 kilo dole, odběr krve super, bez pilulek

Mirka: Vaše stránky jsem okukovala delší dobu,ale až v únoru...

Díky vám mohu něco udělat pro zdraví sebe i svých blízkých

Zdeňka H.: Velice ráda vařím z Vašich receptů, naposledy to...

Poděkování

Dobrý den, chtěla jsem moc poděkovat za tyto inspirující...

Jste všichni tak milí, díky za podporu!

Annakrata: Jste všichni tak milí, já myslela,že moje zážitky...

Už nemám chutě na sladké ani na maso…

Jitchramost: Cítím se skvěle, jsem překvapená, kolik mám energie...

První vyzkoušený salátek z kurzu a naprosto výborný!

Iva: Teda mňam, mňam, mňam, první vyzkoušený salátek z...

Můj 19letý syn začal sám vařit dle JJ

Magda: Před chvílí se starší syn (19 let) ptá,...

Moc děkuji za recepty

Dana: Moc děkuji za recepty. Vyzkouším. Určitě budou výborné,...

Přestala mě pálit žáha, ustaly trávicí problémy a kalhoty se oblékají snadněji

Ilona: Cítím se lépe: nepálí mě žáha, nemám žádné...

Mám lepší a vypnutější pleť

Evča: Ahoj Evi, nevím, jestli to se patří, přesto...

I večer jsem plná energie. To už jsem dlouho nezažila!

Petra: Chci moc poděkovat za super kurz. Už je...

Manžel si liboval, že je to nejlepší jídlo, jaké jsem kdy udělala

Dagbri: Napařování jsem se bála, jelikož jsem to nikdy...

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekJak léčit afty a opary
Další článekRukolový salát s řepou a veganským sýrem