Domů > Magazín > Blog

Co se může stát za týden? Někdy hotové zázraky…

Často si myslíme, že velké věci jako uzdravení z vážné nemoci, narovnání vztahů v rodině nebo totální změna postoje, vyžadují velké oběti a trvají hodně dlouho. Když je ale člověk připravený a jde tomu trochu naproti, tak se takové zázraky stanou klidně během týdne.

Krásně se to doplňuje

Když má člověk chuť udělat nějakou změnu, když se ocitne v partě podobně naladěných lidí a když ho někde trochu vede, tak se dějí věci. Ačkoli jídlo je naše velké téma, není to jen o jídle. Víme, že naše zdraví a spokojenost stojí na více pilířích a se všemi v programu pracujeme. Díky téhle synergii mají lidé po 8 týdnech skvělé výsledky. Podzimní program běží teprve týden a už to zase začíná. Podívejte se, co se dá během pár dnů změnit:

Klára: Celé roky se odhodlávám změnit snídaně (musím mít kafe a k tomu sladké pečivo), celé roky toho nejsem schopná, vím, že bych to neměla, ale jsem ráno mrtvá, bez kafe ani nedojdu do kanceláře,…dokonce jsem to ani teď neměla v plánu, kafe tu zakázané není a pečivo bude až na konci…ale jak jsem najela na jídelníček v prvním týdnu (vlastně šlo jen o to vynechat maso)….díky čemuž jsem zkusila tu vaši slanou snídani (jedla jsem to jako by to bylo jedovaté, ha ha, přitom mi to chutnalo), ale! koblihu koupenou u Paula jsem dala v práci kolegyni, protože jsem na to vůbec neměla chuť a kafe jsem si dala až odpoledne, když to na mě padlo (po klasickém obědě v jídelně). Druhý den jsem tedy dala dobrý i oběd (v rámci možností v kantýně, jak se radí ve videu) a vydržela až do večera bez kafe!!! A teď to nejlepší! Už jsem bez kafe a bez pečivá pátý den!!! A kromě toho, že mě jeden večer trochu bolela hlava, tak jsem to zaspala, tak jsem bez absťáku, bez chutí na pečivo, připadám si lehčí, veselejší, nemám pytle pod očima a splasklo mi břicho, takže určitě je dole i nějaké kilo, ale vážit se budu až v neděli :-))) Taky nechodím v noci na záchod, prostě taková jako celková úleva bych řekla. A asi je to fakt tou snídaní, jak Eva pořád říká, že nejlepší preso je miso polévka, tak na tom fakt něco bude :-)))

Monika: Je možné, že už po těch pár jídlech se mi zlepšila pleť a upravilo střevo? Nevím, jak si jinak vysvětlit nárůst energie, skoro až euforie. Vždycky jsem na podzim spíš depresivní (mám i narozeniny, takže o rok starší :-))), unavená, protože v práci je blázinec, teď navíc v těch rouškách jsem totálně udušená…a mě to najednou baví a těším se domů, jak si udělám dobrou večeři a jak je mi pak pěkně. Jsem na sebe pyšná, že jsem se do toho dala. Měla jsem strach, že to nejde skloubit s prací, ale, jak říká Eva, dají se dělat i zdravé kompromisy. Tak se držme a jedeme dál, jsem tu s vámi moc ráda, konečně mám pocit, že jsem mezi “normálníma” lidma :-*

Petra: Už jsem s vámi byla v Jarní očistě i v Hubneme do plavek, takže mám váhu v pohodě a byt krásně zorganizovanej už od jara. Trochu jsem váhala, zda jít do dalšího kurzu, když už základy znám, hubnout nepotřebuju a Vánoce neřeším, protože žiju sama. Ale teď teda procházím video po videu a vidím, jaké mám ještě rezervy, co všechno jsem ještě nepochopila a tak se tu ozývá každý večer ahaaaa, ajoooo…..Ty jo ale fakt jste mě dostali s tím osobním rozvojem a úkolama pro pokročilé, jedu to poctivě a jen žasnu, jak to hned funguje. Krom jiného jsem pochopila, že si to sama dělám všechno těžší…..neměla jsem pevné hranice, nechápala, proč do mě v práci i u našich pořád rejou. A teď? NIC! Dokonce mě máma pochválila, což se asi tak dvacet let nestalo. Normálně jsem to obrečela. Nakonec jsme si společně pustily to video o Vánocích, nalily si víno (to asi není úplně podle JJ, ale nám to pomohlo se trochu uvolnit :—) a řekly si, co nám vadí, co chceme, co ne a dohodly se, že na Štědrý den budeme spolu! Já vás prostě miluju! Už jsem to psala na jaře, v létě zase a teď úplně nejvíc!!!

Adéla: Pěkný den všem! Jsem moc ráda, že jsem objevila stránky a přihlásila se na kurz. Je to nádhera! Evi, jsi úžasná! Perfektně propracované, promyšlené a uspořádané. Hodně jsem váhala, protože nejsem technicky úplně zdatná a nerada trávím čas u počítače a nad telefonem, ale jsem překvapená, jak to jde hladce:-D
S tou včasnou přípravou na Vánoce je to príma. Děkuji :-)

Andrea: Ano je to tak, jsem také naprosto nadšená z toho, že to chvíli nebudu muset vymýšlet! :) 6 týdnů vaření podle nákupního seznamu a jídelníčku je pro mě velká úleva, vařím pro sebe a dceři do školky, takže mi to ušetří moře času. Zatím samé dobroty! 😋

Kristy: Jeden den a jedno kilo? Myslela jsem, že se váha spletla nebo že jsem se prostě víc vyprázdnila :-o) Ale po týdnu mám dole tři a cpu se těma dobrotama jako bych rok nejedla :-))!!! A to jsme v prvním týdnu! Jsem nadšená, protože už teď se mi líp dýchá, líp spí a přestává mě bolet to moje koleno. Je to tím jídlem nebo tím úklidem? :-) Máš pravdu, že se to skvěle doplňuje a že takhle v partě je to zábava.

Marie: Poprvé v životě se na Vánoce těším! Tohle je pro mě životní změna, fakt. Vždycky to byl stres, tchýně, přejídání…nesnášela jsem to. A teď jsme si dali pěkně vánoční poradu podle návodu, každý řekl, jak to chce a světe div se, nikdo neměl problém s tím udělat to podle mého a tchýni nechat až na nový rok! Kdybyste věděli, jak jsem se toho bála….a ono to šlo úplně hladce….díky vám, strašně moc děkuju za ty praktické návody! Mám už koupenou většinu dárků, poprvé se těším na jejich balení, drobnosti dokoupím na adventních trzích (jestli nám je letos zase nezavřou) a vlastně už se nemůžu dočkat Štědrého dne. Já si fakt ten advent s vámi užiju.

Pavla: Jako že já to budu jíst, to bylo jasné, já potřebuju zhubnout a vyhnout se inzulínu (doktorka mě straší a já nesnáším jehly). Ale že bude nadšený můj masožravý manžel??? :-) Já se tak bála, že budu vařit dvě nebo tři jídla pro ty moje mslaly a oni to chtějí jíst se mnou! První jídla jsem musela dovařovat, protože jsem to dělala jen pro sebe!!!

Jitka: Hlášení po týdnu: nejsem tak odulá, spím skoro celou noc, cukr v normě (a to mám denně obilí), chutě na blbosti přešly, chuť na sex vzrostla (manžel už se nezlobí, že jsem si koupila kurz :o), navíc má teď denně teplé večeře, takže je vlastně víc než spokojený :-), kuchyň jako ze škatulky a asi budu muset zajít za doktorem, aby mi snížil dávku na tlak, protože ten klesá a klesá, za chvíli asi nebude vůbec potřeba.

Věra: Zdravím všechny ✋✋✋v první řadě Evu✋✋✋Připojila jsem se do podzimního detoxu. Chtěla jsem do začátečníků, ale už jsem vyzkoušela kurz Hubneme do plavek a zvládla jsem to já a dokonce i můj 26 letý syn🤔 tak jsem se do toho vrhla po hlavě a valim pokročilý. Vše zvládám, jídlo mi moc chutná (občas to předložim rodině a posílám termosky i švagrové a moooc si pochvaluje).

Alena: Ahoj! Super kurz! Už nějakou dobu se pokouším vařit podle JJ a zatím se mi dařily jen polévky, nějaká ta kaše a dezert. Ale díky kurzu už se začíná dařit😉. Dnes jsem si uvařila k večeři pěkně podle jídelníčku a moc jsem si pochutnala😋! Po večeři jsem neměla vůbec chuť na sladké, na kafe, na víno, ani na oříšky, což je můj každonoční nešvar. Takže začínám chápat co to je ten vyvážený talíř 😉

Lucka: Hlásím, že obídek mi moc chutnal, jsem začátečník jak v členství, tak v programu detox:-) Ale občas už jsem podle vás něco vařila, především vloni na podzim, kdy jsme si dali dvou měsíční pauzu od cukru a lepku, kvůli „alergickému“ kašli starší dcery. Ale stravou krásně kašel přešel tehdy a teď s příchodem podzimu už opět začíná pokašlávat, takže změna je nutná napořád…:-) Tříletá baštila se mnou jak ráno miso polévku (nahlédla jsem do pokročilých jen kvůli inspiraci na snídani:-), tak dnešní oběd.

Dana: Všechny moc zdravím a děkuji, že v tom nejsem sama. Vše jsem si nastudovala a hurá na vaření (a moc ráda). Vánoce s rodinou máme podle návodu naplánované, aby všem byly příjemné a už teď se na ně těšíme. Přeji všem krásné nadcházející podzimní dny. Vaše Dana

Do neděle se můžete přidat

V neděli zavíráme možnost přidat se do letošního ročníku Podzimního detoxu. Pak jej otevřeme zase až příští rok na podzim. Pracujeme v uzavřené skupině s radostí a lehkostí, každý svým tempem, podle svých možností a podle toho, co je pro nás letos důležité. Ještě dva dny se můžete k nám přidat. Jdete do toho?

Chci se k vám přidat

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

zahorska01
29. 10. 2021

Ahoj všem, jsem v JJ už nějakou dobu, neměla jsem pevnou vůli nejspíš do toho jít před tím, ale teď je to jiné. Vstoupila jsem do podzimního detoxu a jsem v něm již druhý den, dvakrát jsem bohužel ještě jedla maso, ale už je pokrok v tom, že jsem si jídlo uvařila a cítila jsem se hned po něm skvěle, nemám výkyvy hladu, že bych snědla i slona, ale dokážu jíst po menších porcích, dokážu si říct, kdy mám dost. Jídlo mi chutná, chci postupně jídlo i vyřazovat, ale né zcela uplně zrušit z mého jídelníčku. Myslím maso, uzeniny mi nechybí a snad ani chybět nebudou. Měla jsem totiž takový špatný zlozvyk, že jsem hned po práci, když jsem měla hlad snědla párky :(, pak jsem se cítila špatně, kvůli kaloriím, mé lenosti ale také těžkosti. To, jak to jídlo umí udělat neplechu v těle ale i v hlavě je prostě neskutečné a stále věřím, že si udržím pevnou vůli mému tělu dopřávat, co si zaslouží. Tento kurz a celkově tyto stránky jsou užasné a moc příjemné. Přeji všem hodně energie do zdraví. Denča

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Pepa má dole 15 kg a nemusí na operaci

Tuhle přišel na kafe bývalý soused, který nám na naší samotě v lese občas dělal společnost. Málem jsem ho nepoznala, měl dole 15 kg! Shodil to snadno a ryc...

Wima nedohoníš

Tohle nedělní ráno všechno nasvědčuje tomu, že dnes bude opravdu krásný slunečný den. Ranní mrazík, jasná obloha a škrábající se první nesmělé paprsky vych...
2
9

V kraťasech až na vrchol

Tihle moji kamarádi už se mnou v zimě na horách byli. Proto je příliš nepřekvapilo, že už u auta jsem odhodil svršky a ve svých oblíbených modrých kraťasec...

Skvělé ceny pro nové hrdiny

Jarní očista se rozbíhá a my jsme tu s výzvou. Hledáme nové hrdiny a máme pro ně spoustu dárků! Podívej se jakých.
1
15

Náš recept na splíny

O dobré zprávy je nouze, někteří naši přátelé už propadají depresi, tíha doléhá i na ty, kteří doposud drželi. I naše rodina pocítila tlak z nově schválené...
1
9

Pleju nebo sklízím?

Tohle mě ohromně baví. Co jíme jinak, tak jíme i to, co jsme dřív považovali za plevel. Šla jsem dnes proplít zaplevelené záhonky a vrátila se s jedlým úlo...