V zimním období potřebuje naše tělo zahřát, a tak si často vaříme čaj. Toto koření vás nejen zahřeje, ale bude působit i antibioticky.

My si doma připravujeme čaj ze všech těchto druhů koření jednotlivě, čaje jsou velmi chutné.

1Hřebíček

výrazné dezinfekční účinky, působí účinně proti nadýmání, podporuje činnost jater. Silice hřebíčku se využívá ve stomatologii, nejen jako antiseptikum, ale také jako prostředek, který tlumí bolest a citlivost zubů. Hřebíček dezinfikuje horní cesty dýchací, takže se hodí i k inhalacím. Připravujeme nálev anebo můžeme hřebíček také kousat, pomáhá to při bolestech zubů. Ve větším množství dráždí ledviny!!! 

2Kardamon

Jde o jedno z nejlepších indických koření, které se získává ze semen rostlin, podobných zázvorovníku. Tobolky je třeba rozlousknout, aby se luhovaly především semena. Kardamon se užívá při potížích s trávením, proti nadýmání a při průjmech. Má stimulační účinky a pomáhá při léčbě impotence. Připravujeme nálev anebo užíváme prášek 2x denně na lačno.

3Anýz

silný protikřečový účinek, zlepšuje vykašlávání, užívá se při onemocnění žaludku a střev, plynatosti a nechutenství. Silice má antibakteriální účinky. Nálev připravujeme z půlky čajové lžičky zalité 250 ml vroucí vody.

4Skořice

antiseptické účinky, působí proti nadýmání, podporuje trávení. Skořice je zevně vhodná při revmatismu. Pomáhá proti únavě, při onemocnění močového ústrojí, při bolestech zubů. Užívá se po těžkých onemocněních a při chronické únavě. Užívá se ve formě nálevu.

5Koriandr

Využívá se při bolestech v krku, jako kloktadlo.  Působí proti škodlivým bakteriím v zažívacím traktu, povzbuzuje trávení, odstraňuje nadýmání a křeče ve střevech. Využívá se také při potížích s játry a žlučníkem. Podáváme nálev, a to tak, že 1 čajovou lžičku zalijeme 250 ml vroucí vody. Necháme 3 minuty odstát.

Zkuste to taky

U nás doma tyto čaje připravujeme běžně, a to převážně v zimě. Pokud nám zrovna nic není, nálev děláme slabší. Tyto čaje nepijeme denně. Spíše pro takovou naši změnu, protože si běžně děláme čaje z našich bylinek, a tak, když nám tyto bylinkové čaje zevšední, začneme si dělat třeba skořicový. A co vy? Máte rádi čaje z tohoto koření?

 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

  1. Souhlasím s Evou, bez změny myšlení to nejde. Někomu k té změně dopomůže strava, mě bohužel ne. Musím víc makat na té hlavě :-) Staré vzorce myšlení jsou někdy hodně hluboko zakořeněné….

  2. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekHorská čočka na smetaně
Další článekHokkaido 3x jinak: oranžová, zelená a modrá. Jak se liší?