S Jíme Jinak hřeším celý týden (Petra, 34 let)

10

Potřebovala jsem shodit po porodní bříško a začala počítáním kalorií. Nic pro mě. Pořád jsem musela myslet na jídlo a počítat. S Jíme Jinak nepotřebuji cheat days - hřeším vlastně celý týden. Zlepšila se mi nálada, cítím se celkově spokojenější, nepadají mi tolik vlasy a zlepšilo se trávení. A jako bonus vnímám, že nechám v obchodě pár stovek a vystačíme s tím celý týden.

Tady je to bříško vidět.

Už nechci poporodní bříško

Zdravím všechny z JJ. Konečně jsem se rozhodla i já sepsat svých pár mini zkušeností se stravou podle Jíme Jinak. Můj primární cíl, byl jako u většiny žen i mužů, které nic netrápí, něco zhubnout. Resp. se konečně po 2,5 letech zbavit svého „poporodního“ bříška, se kterým už jsem vypadala jako opět těhotná (i pár lidí už mi chtělo gratulovat k dalšímu potomkovi). Samo o sobě mě to hodně mrzelo.

Začala jsem s počítáním kalorií

Hledala jsem cesty jak na to, až jsem si zašla k paní, ke které jsem již dříve chodila na váhu IN Body a na výživové rady. Výsledky byly neúprosné, 8 kilo nahoře a zvýšený viscerální tuk, se kterým jsem nikdy před tím problémy neměla. 

Nicméně jsem s podporou začala. Klasicky, počítáním kalorií. Dostala jsem doporučený denní příjem kalorií, množství sacharidů, bílkovin a tuků… Aplikace Kalorické tabulky se v mém mobilu prakticky nezastavovala. Neustále jsem něco hledala a vylaďovala si jídelníček tak, aby mi seděl na hodnoty. Nicméně haleluja, váha se pohnula směrem dolů. Ale za jakou cenu. Takhle jsem fungovala pár měsíců a celkem dost i zhubla. Jenže jsem si zakazovala byť malé pomyšlení na jídlo, jinak bych měla zase hlad a byla bych nevrlá. Měla jsem i své „cheat day“, ve kterých jsem splácala, co se do mě vešlo.
A tak jsem se první půlku týdne vzpamatovávala z přejezení a druhou se zase vyhladovělá těšila na sobotu, až si budu moct bez počítání dopřát.

Tolik energie a sacharidů???

Pak jsem narazila na stránky Jíme Jinak, zkoukla videa zdarma a začalo mi to dávat smysl. Začala jsem stravu měnit. Přestala skladovat jídlo a začala vařit denně čerstvé (pouze luštěniny a obiloviny využívám na vícekrát). Na snídani, místo obilně kaše s datlemi a tvarohem, jsem si začala napařovat dýni, mrkev a řepu. Jak jsem byla zvyklá na neustálé zadávání do Kalorických tabulek, tak jsem si ze zvyku zadala i tento jídelníček. Málem mi vypadly oči z důlků. Tolik přijaté energie a tolik sacharidů!!! A to jsem si ho prve sestavila tak, že na večeři jsem měla pouze luštěninu. Ale řekla jsem si, že maximálně zas trochu přiberu, ale vždyť nemusím zhubnout hned, vždyť mám na to času dost a dala jsem tomu důvěru.

Váha jde dolů!

A ejhle, váha se pořád hýbala směrem dolů. A to už jsem počítat kalorie dávno přestala, jím kompletní talíře na oběd i na večeři, na snídani mám nejradši obilnou kaši se zeleninou. Miluju tyhle jídla. A co moje hřešící dny? Staly se z nich dny půstové. Jednou týdně si ráda dám půst o rýži s napařenou zeleninou, jelikož mám pocit, že s takovým dobrým jídlem „hřeším“ celý týden🙂 S váhou jsem zatím klesla nejníž snad od dob střední školy.

Jsem celkově spokojenější, nepadají mi vlasy a zlepšilo se trávení

A i přes to, že mě netrápily nějaké výrazné zdravotní potíže, pociťuji příjemné změny na náladě – beru věci víc s nadhledem, míň po dětech křičím, zvyšuje se mi mé sebevědomí a celkově se cítím více spokojená. Také už mi tolik nepadají vlasy a upravilo se krásně trávení. Nemusím v jednom kuse myslet na jídlo, jelikož se cítím sytá a spokojená, stačí mi jíst 3x denně bez svačinek. Jen tedy nedávám čas večeře do 18h… Mám v týdnu pár odpoledních sportovních aktivit, které mi kolem 18h končí, ale kvůli tomu se z toho nezhroutím.

A ještě ušetřím

A ještě jeden příjemný bonus a tím jsou ceny nákupů. Dřív jsem platila ohromné sumy za různé polotovary, sýry, mléčné výrobky, teď udělám nákup zeleniny, obilovin, luštěnin, sem tam tofu, tempeh a nechám v obchodě pár stovek a vystačíme si s tím týden. 🙂 Jen musím víc plánovat, ale to mi nevadí, já tohle mám moc ráda 😉
Takže jsem chtěla napsat velké díky za to, že jste 😉

P.S.: Jsem přihlášená do Jarní očisty a moc se na ni těším.

Pokračování příběhu najdete v článku Nemůžu uvěřit, že to šlo tak snadno. 

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Moje váha stále klesá – už je pryč 7kg a 8cm v pase (JanaŘ)

JanaŘ: Ahoj všem, výzvu do plavek jsem zvládla začátkem...

Díky za obrovskou inspiraci

Touto cestou chci Evě a Heleně poděkovat za záslužnou...

Díky změně stravy se mi podařilo otěhotnět (Lucka)

Lucka: Já se přidávám s díkem i za dnešní...

Jídlo je chutné, syté, svačiny nepotřebuji (Olga)

Olga: Dobrý den, s vařením žádný problém nemám, naopak...

Z jídelníčku je nadšená celá rodina

Beagil: Varím podla Vaších receptov a celá rodinka je...

Najednou mi nedělá problém odolávat všem „dobrotám“ (Petra)

Petra: Evi, cítím, že jinak už si to ani...

6 kg za měsíc pryč jen díky stravě (Tereza)

Tereza: Krásný den, tady je můj sumář po měsíci...

Nemohu se od tohoto webu odtrhnout

Kateřina: Dobrý den, ráda bych Vám touto cestou poděkovala...

Máme několik kilo dole a cítíme se skvěle

Zdefal: Dobrý den, přeji všem a hlavně Vám Evi....

Věřím, že to půjde (Olga)

Olga: Zdravím a připojuji se ke všem, co děkují,...

Hlavním motivem pro mě bylo sdíleni a inspirace

Pavlína: Dámy, dobrý den. Pro mě je to dnes...

Po 10 dnech jsem zhubla 2,5 kg, nechybí mi káva ani sladké (Zdenka)

Zdenka: Milá Evo, po 10 dnech do plavek jsem...

Kamarádka jde do toho se mnou (Růžena)

Růžena: Ahoj mlsné hubičky ( jako já :-) )...

Děkuji za skvělé stránky

Eliška: Dobrý den, moc děkuji za skvělé stránky, které...

Jak krásný je svět, když máte zdraví

Vladka: Holky, chci Vám napsat krátký komentář. Byla jsem...

I po 3 letech na vege stravě mě JJ posunulo mnohem dál

Pavlivlmaeorua: Již jsem prošla kurzem jarní očista, naprosto mě...
  1. Jee Péťo, konečně vidím tu fotku s pejskem větší🤗, jsi velká sympaťanda, moc Ti fandím❤. Máš rozhodně pravdu s těmi výdaji, mám moc ráda ve věcech pořádek, takže vím přesně, kolik jsme utratili před JJ a kolik teď. A je to teda celkem drsne číslo – protože ta úspora je 5 tisíc jen za jídlo a to nepočítám ušetřené peníze za lékárnu, doplňky stravy apod. A to ještě kupuju většinu věcí v bio kvalitě a cpeme se jak nezřízení – a to už snad vůbec nemůžu nikde říct🤔😂

  2. Moc vám to sluší.
    Jen pořád nerozumím tomu šetření při nákupech. Já nechám v obchodě vždy tisíce. A to ani nekupuju biozeleninu, jen sem tam, objednávám velká balení. Děsím se, až kluci vyrostou, už teď sami tři spořádají půlkilové balení těstovin s omáčkou, polévku z kila mrkve a zají se salátem. Péct bych mohla denně. Když někdy koupím bochník chleba s něčím (padne k večeři) tak paradoxně ušetřím.

  3. Zobrazit všech 10 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekKompletní přehled druhů tofu a jejich použití v kuchyni
Další článekDíky vašim receptům nemám chuť ani na brambůrky