Domů > Magazín > Vaše příběhy

S Jíme Jinak hřeším celý týden (Petra, 34 let)

Potřebovala jsem shodit po porodní bříško a začala počítáním kalorií. Nic pro mě. Pořád jsem musela myslet na jídlo a počítat. S Jíme Jinak nepotřebuji cheat days – hřeším vlastně celý týden. Zlepšila se mi nálada, cítím se celkově spokojenější, nepadají mi tolik vlasy a zlepšilo se trávení. A jako bonus vnímám, že nechám v obchodě pár stovek a vystačíme s tím celý týden.

Tady je to bříško vidět.

Už nechci poporodní bříško

Zdravím všechny z JJ. Konečně jsem se rozhodla i já sepsat svých pár mini zkušeností se stravou podle Jíme Jinak. Můj primární cíl, byl jako u většiny žen i mužů, které nic netrápí, něco zhubnout. Resp. se konečně po 2,5 letech zbavit svého „poporodního“ bříška, se kterým už jsem vypadala jako opět těhotná (i pár lidí už mi chtělo gratulovat k dalšímu potomkovi). Samo o sobě mě to hodně mrzelo.

Začala jsem s počítáním kalorií

Hledala jsem cesty jak na to, až jsem si zašla k paní, ke které jsem již dříve chodila na váhu IN Body a na výživové rady. Výsledky byly neúprosné, 8 kilo nahoře a zvýšený viscerální tuk, se kterým jsem nikdy před tím problémy neměla. 

Nicméně jsem s podporou začala. Klasicky, počítáním kalorií. Dostala jsem doporučený denní příjem kalorií, množství sacharidů, bílkovin a tuků… Aplikace Kalorické tabulky se v mém mobilu prakticky nezastavovala. Neustále jsem něco hledala a vylaďovala si jídelníček tak, aby mi seděl na hodnoty. Nicméně haleluja, váha se pohnula směrem dolů. Ale za jakou cenu. Takhle jsem fungovala pár měsíců a celkem dost i zhubla. Jenže jsem si zakazovala byť malé pomyšlení na jídlo, jinak bych měla zase hlad a byla bych nevrlá. Měla jsem i své „cheat day“, ve kterých jsem splácala, co se do mě vešlo.
A tak jsem se první půlku týdne vzpamatovávala z přejezení a druhou se zase vyhladovělá těšila na sobotu, až si budu moct bez počítání dopřát.

Tolik energie a sacharidů???

Pak jsem narazila na stránky Jíme Jinak, zkoukla videa zdarma a začalo mi to dávat smysl. Začala jsem stravu měnit. Přestala skladovat jídlo a začala vařit denně čerstvé (pouze luštěniny a obiloviny využívám na vícekrát). Na snídani, místo obilně kaše s datlemi a tvarohem, jsem si začala napařovat dýni, mrkev a řepu. Jak jsem byla zvyklá na neustálé zadávání do Kalorických tabulek, tak jsem si ze zvyku zadala i tento jídelníček. Málem mi vypadly oči z důlků. Tolik přijaté energie a tolik sacharidů!!! A to jsem si ho prve sestavila tak, že na večeři jsem měla pouze luštěninu. Ale řekla jsem si, že maximálně zas trochu přiberu, ale vždyť nemusím zhubnout hned, vždyť mám na to času dost a dala jsem tomu důvěru.

Váha jde dolů!

A ejhle, váha se pořád hýbala směrem dolů. A to už jsem počítat kalorie dávno přestala, jím kompletní talíře na oběd i na večeři, na snídani mám nejradši obilnou kaši se zeleninou. Miluju tyhle jídla. A co moje hřešící dny? Staly se z nich dny půstové. Jednou týdně si ráda dám půst o rýži s napařenou zeleninou, jelikož mám pocit, že s takovým dobrým jídlem „hřeším“ celý týden🙂 S váhou jsem zatím klesla nejníž snad od dob střední školy.

Jsem celkově spokojenější, nepadají mi vlasy a zlepšilo se trávení

A i přes to, že mě netrápily nějaké výrazné zdravotní potíže, pociťuji příjemné změny na náladě – beru věci víc s nadhledem, míň po dětech křičím, zvyšuje se mi mé sebevědomí a celkově se cítím více spokojená. Také už mi tolik nepadají vlasy a upravilo se krásně trávení. Nemusím v jednom kuse myslet na jídlo, jelikož se cítím sytá a spokojená, stačí mi jíst 3x denně bez svačinek. Jen tedy nedávám čas večeře do 18h… Mám v týdnu pár odpoledních sportovních aktivit, které mi kolem 18h končí, ale kvůli tomu se z toho nezhroutím.

A ještě ušetřím

A ještě jeden příjemný bonus a tím jsou ceny nákupů. Dřív jsem platila ohromné sumy za různé polotovary, sýry, mléčné výrobky, teď udělám nákup zeleniny, obilovin, luštěnin, sem tam tofu, tempeh a nechám v obchodě pár stovek a vystačíme si s tím týden. 🙂 Jen musím víc plánovat, ale to mi nevadí, já tohle mám moc ráda 😉
Takže jsem chtěla napsat velké díky za to, že jste 😉

P.S.: Jsem přihlášená do Jarní očisty a moc se na ni těším.

Pokračování příběhu najdete v článku Nemůžu uvěřit, že to šlo tak snadno. 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

15 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Jee Péťo, konečně vidím tu fotku s pejskem větší🤗, jsi velká sympaťanda, moc Ti fandím❤. Máš rozhodně pravdu s těmi výdaji, mám moc ráda ve věcech pořádek, takže vím přesně, kolik jsme utratili před JJ a kolik teď. A je to teda celkem drsne číslo – protože ta úspora je 5 tisíc jen za jídlo a to nepočítám ušetřené peníze za lékárnu, doplňky stravy apod. A to ještě kupuju většinu věcí v bio kvalitě a cpeme se jak nezřízení – a to už snad vůbec nemůžu nikde říct🤔😂

Michaela
12. 6. 2020

Moc vám to sluší.
Jen pořád nerozumím tomu šetření při nákupech. Já nechám v obchodě vždy tisíce. A to ani nekupuju biozeleninu, jen sem tam, objednávám velká balení. Děsím se, až kluci vyrostou, už teď sami tři spořádají půlkilové balení těstovin s omáčkou, polévku z kila mrkve a zají se salátem. Péct bych mohla denně. Když někdy koupím bochník chleba s něčím (padne k večeři) tak paradoxně ušetřím.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Byla jsem chronická dietářka (Naďa, 60 let)

Vyzkoušela jsem snad všechny diety. Nic nebylo dlouhodobě udržitelné. Až když jsem objevila Jíme Jinak, začalo to fungovat. Jak jednoduché a logické! Zatím...