Zatím mám dole 31 kg (Katka, 40 let)

28

Po nějaké době a několika dalších zhubnutých kilech se s vámi jdu zase podělit o svůj příběh. Přihlásila jsem se totiž do podzimního kurzu a jsem zase o krok dál a dalších 9 kilo lehčí. Mám skvělé výsledky krve, o další prášek na cukrovku méně a přemýšlím jinak. Nevěřila jsem, že přes svátky shodím, ale šlo to! Celkově tedy za ten rok 31 kg. Zatím.

Jak to začalo

Před změnou jídelníčku

Začátek mé proměny jsem popsala v tomto článku. Tehdy jsem během 3 měsíců na jídelníčku Jíme Jinak shodila 17 kg, zmizely úporné průjmy, ekzém a zbavila se hrozby píchat si inzulin, protože se mi zásadně zlepšily výsledky krve.  Kdo nezažil takové střevní potíže, neumí si představit, jak velká změna v životě to je. Po pěti měsících jsem měla dole 23 kg a zbavila se prášku na vysoký tlak, protože ten se mi srovnal také. Změn bylo více, což jsem popsala v dalším pokračování.

Během detoxu jsem dala dolů skoro 9 kilo

Moc jsem se na něj těšila. Za kurz se mi podařilo zhubnout 8,8 kg ( z toho 2 kg přes Vánoce) a to jsem měla za cíl shodit 5 kg, ale moc jsem tomu přes svátky nevěřila. Celkově ze mě odešlo již 31 kg. Jsem za polovinou svého cíle.
Byla tam úžasná parta lidí, velká podpora, ale i legrace a jsem hrozně ráda, že jsem se kurzu zúčastnila. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, a tím pádem je mi filozofie Jíme Jinak ještě bližší a věci mi jsou jasnější. Na spoustu svých otázek, už vím odpovědi.

Výzva přijata, zkusím to bez kafe

Prosinec 2018

Na počátku kurzu jsem se chtěla zbavit pití kávy. Nepila jsem ji nijak moc (2 denně a ani ne silné), ale přijala jsem to jako výzvu. První tři dny byly kritické, šla mi doslova pusa šejdrem a často jsem na kávu myslela, rozhodně víc, než když jsem ji pila. (zřejmě podvědomý reflex.) Po třech dnech to nejhorší odeznělo, ale ještě nějakou dobu mi káva hodně voněla, ale už bylo jednodušší odolat.
Kávu od té doby nepiju a už mi vůbec nechybí. V práci si vařím meltu s našlehaným rostlinným mlékem. Připomíná mi to latté. Odpoledne doma už meltu skoro nepiji, maximálně o víkendech. Takže jedna závislost je pryč.

Naučila jsem se držet půsty

Díky Podzimnímu detoxu jsem také začala držet rýžové půsty, při novu a úplňku. Není to vůbec těžké dodržet, jen jsem k tomu taky musela postupně dojít a být na to dost psychicky silná. Všechno má svůj čas. Už se těším na jarní kurz – Jarní očista 🙂

Co na to říká rodina

Prosinec 2019

Ti nejbližší mají občas nejapnou poznámku o zrní, ale nemyslí to nijak zle, jsou rádi, že se mi daří a vidí na mě, jak jsem spokojená a šťastná.
Jedna z dcer jí tak z 80% se mnou – úplně ji zmizelo bříško a hrozně ji to sluší.
S touto filosofií se velmi ztotožňuje, přemýšlí nad tím co jí, ptá se mě, zda je tohle zdravé a dává přednost bio výrobkům. Když mlsá, tak jen zdravě ( třeba jablečnou kůži, křížaly aj)
Jinak stále vařím dvojmo, i když se snažím nenápadně i zbylé části rodiny jídelníček měnit. Ale tam to pořád dost drhne. Netlačím na ně, aspoň se snažím implementovat víc zeleniny a miso do jídel 🙂 Myslím, že mé zbylé masožravce asi nezměním, ale každý bodík se počítá do jejich zdraví. A třeba jednou, když budu dost vytrvalá…

Výsledky krve na jedničku a další prášek je pryč

Jak to se mnou vypadá po zdravotní stránce? Byla jsem na kontrole u lékaře. Byl ze mě a mé krve nadšený – žádný cukr, žádné tuky v krvi, žádný cholesterol. Prý krev mám jak Mercedes a kontrola po dlouhé době, až za 6 měsíců a nikoliv za 3 měsíce.
Odebral mi jeden prášek na cukrovku – nyní jen 1 ráno a už ne večer. Nevyloučil, že jednou mohu být bez léků úplně. A to je můj cíl, vyzdravit se natolik, abych nemusela do těla dávat žádné chemické jedy.

Strava má vliv na to, jak přemýšlím

Leden 2020

V hubnutí i jídle pokračuji dál, zkouším pořád nové věci. K Vánocům jsem si přála potřeby pro jídlo podle Jíme Jinak, takže si už mohu dělat třeba gomasio nebo domácí máslo a už mám nápad na další dárek – mlýnek na obilí. Nikdy bych neřekla, že někdy půjdu touto cestou – snažit se co nejvíc věcí vyrobit si doma a sama z prvotních surovin. Ale mám pocit, že jak se mění a uzdravují moje střeva, nějak to působí i na ostatní orgány (mozek), protože prostě jinak přemýšlím, některé věci mi už vůbec nejsou lhostejné a snažím se sama být aktivní třeba v ochraně životního prostředí. Vybírám si vegan kosmetiku, bio a lokální výrobky, dřív mi tohle všechno bylo víceméně jedno.

Takže strava JJ nemá pozitivní vliv jen na hubnutí, ozdravení organismu, ale i k celkovému přístupu k životu a naší planetě.

Katka

 

Mám ohromnou radost, že hubnu

Kateřina: Začátkem ledna jsem se přihlásila do kurzu "hubneme...

Velký dík za kurz

Jana: Paní Evičko a Heleno, velký dík za kurz vánoce...

Ač jsem 3 roky na vege stravě, na JJ receptech funguje mé tělo lépe

Pavlivlmaeorua: Zdravím, nejprve bych chtěla poděkovat, za úžasný dar,...

Moc se mi líbí nové stránky

Jana: Nové stránky jsou úžasné! Skvěle se v nich teď...

Poděkování

Dobrý den, vaše stránky jsem objevila cca před měsícem....

Výsledky se dostavují okamžitě

Magda:  Jsem moc ráda, že jsem s vámi všemi...

Děkuji za celý rok v Klubu

Dobrý den, Evo a Heleno, chtěla bych vám poděkovat za...

Všichni pějí na vaše jídla chválu

Helena Š.: Dobrý den, protože nejsem na sociálních sítí, ale...

Syn začal dobrovolně jíst dušenou zeleninu

Alena.brunova: Teda ty kapustičky na zádíčka! To je mňamkošinka!...

Výborné recepty

Zlatka: Již týden vařím podle vašich receptů, výborné!

Bez cukru, vajíček, bílé mouky… a takhle výtečné

Magda: Tak, a vánoční cukroví mám dodělané, jupííííííííííííííííííííí. Linecké...

Jsem nabitá energií a pořád se usmívám

Spenito: Ahoj Ajko (a holky 🙂 ), líbí se...

Po kurzu mě vyřadili z diabetologie

Lentilka: Já se minulý rok přihlásila do Vánočního kurzu...

Vaříte super

Moc děkuji za recepty. Vyzkouším. Určitě budou výborné, vaříte...

Vše zvládám levou zadní a na tréninku mi nestíhají

Gabča: Jsem na detoxu poprvé a moc mě překvapilo,...

Obleču šaty, které jsem X let neoblékla

Ilona L.: Mám jednu naprosto luxusní zprávu! Moje 69letá...

Seriál: Jak na jaro

materiály
 • Stáhněte si jej a upravte jídelníček.
 • Vyhněte se nemocem a jarní únavě.
 • Jídelníček ke stažení!
 1. Děkuji všem za pochvalu. Moc mě to těší a žene dál. A abych nezahálela, tak jsem si k jogování přidala ještě heat. V pondělí jdu s bandou kamarádek, co se podporujeme v hubnutí. Kdybych se dlouho neozvala, zemřela jsem 🙂 Ale už se na to moc těším, doufám, že váze zase nakopu zadek! 🙂

 2. Katka, ides skvelou cestou, klobuk dole ; )) Nielenze mame rovnake krstne meno, ale aj premyslanie (strava, kozmetika, lokalnost…). Mlyncek na obilie je super, konecne budes citit vonu cerstvej muky ; ))

 3. Paráda , pro rodinu také vařím ,,normalne” a nemohu s nimi hnout – mám doma 4 dospělé chlapy a 1chlapecka na speciální stravě a musím říct ,ze někdy mám sto chuti se na vše

  • Vykašlat(s tím mobilem je to někdy složité),ale pak nájezdu do článku na stránkách a motivace je zpět.

   • Tak to je fajn, že JJ takhle pomáhá, když síly dochází 😍 Rodina, co stávkuje, to musí být opruz. Aspoň, že ten jeden chlapeček je důvodem, proč to jde 👍

 4. Moc gratuluji, opravdu úctyhodný výkon! Jsi krásný vzorový příklad toho, že když člověk opravdu chce, tak nehledá výmluvy, ale ty změny dokáže udělat. Těším se na zprávy z dalšího vývoje. A díky za tvoji účast v detoxu, protože ten tvůj aktivní přístup, který byl vidět z tvých dotazů a příspěvků, určitě inspiroval a nakopával hodně dalších účastnic. Ovlivňuješ lidi kolem sebe, ani nevíš jak moc 🙂

 5. Katko, to je neuvěřitelná změna k lepšímu!!! Tebe by měli mít všichni stěžovatelé typu „ono to není tak jednoduchý, to bych musel …“ na nástěnce jako motivaci. 😀 Jo a v Podzimním detoxu se sešla moc fajn parta, souhlasím.

 6. Katko, přijměte prosím mou gratulaci k této vaší velké, úžasné změně a mé poděkování, že jste se o svůj příběh s námi rozdělila. Ať se Vám daří. Děkuju

  • Nojo, teď je z vás hvězda :-). Já půjdu taky za měsíc na odběry, tak sem zvědavý na výsledky. S váhou sem zatim nepohnul.

    • Hvězda jsi, Katko, pro nás všechny na JJ rozhodně👍❤. A jak znám Petra, myslel to moc dobře, skutečně jako pochvalu, to víš je to chlap, tak to píše takhle, od ženy by to byla irone 😃, ale on spíš sebekriticky hodnotil, že on zatím nezhubl a přitom by to potřeboval kvůli té operaci. Petře, to půjde!

      • Tak jsme to zmotali oba – vy pochvalu a já vám přiřkla operaci. Píše mi tolik lidí, že se chystají pod kudlu, až se mi to v hlavě plete, pardóoon!

     • A celkově se mi ty pochvaly moc nedaří, minule jsem za další schytal virtuální „ránu pěstí“ 😀

  • Je fantastické, co naše těla vydrží a jak jsou proměnlivá, co? ❤ To není fuj, to jsi ty v určité situaci. Byl nějaký důvod se schovat do velkého těla a udělat si pořádné hranice vůči okolí. Já mám svoji starou „fuj“ fotku před sebou na nástěnce v pracovně, abych nikdy nezapomněla, jak snadno člověk nabere desítky kil 😉

 7. Zobrazit všech 28 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekMarocký zimní cizrnový salát s quinoou
Další článekPochero – pokrm z Filipín (bez masa)