Domů > Magazín > Vaše příběhy

Zatím mám dole 31 kg (Katka, 40 let)

Po nějaké době a několika dalších zhubnutých kilech se s vámi jdu zase podělit o svůj příběh. Přihlásila jsem se totiž do podzimního kurzu a jsem zase o krok dál a dalších 9 kilo lehčí. Mám skvělé výsledky krve, o další prášek na cukrovku méně a přemýšlím jinak. Nevěřila jsem, že přes svátky shodím, ale šlo to! Celkově tedy za ten rok 31 kg. Zatím.

Jak to začalo

Před změnou jídelníčku

Začátek mé proměny jsem popsala v tomto článku. Tehdy jsem během 3 měsíců na jídelníčku Jíme Jinak shodila 17 kg, zmizely úporné průjmy, ekzém a zbavila se hrozby píchat si inzulin, protože se mi zásadně zlepšily výsledky krve.  Kdo nezažil takové střevní potíže, neumí si představit, jak velká změna v životě to je. Po pěti měsících jsem měla dole 23 kg a zbavila se prášku na vysoký tlak, protože ten se mi srovnal také. Změn bylo více, což jsem popsala v dalším pokračování.

Během detoxu jsem dala dolů skoro 9 kilo

Moc jsem se na něj těšila. Za kurz se mi podařilo zhubnout 8,8 kg ( z toho 2 kg přes Vánoce) a to jsem měla za cíl shodit 5 kg, ale moc jsem tomu přes svátky nevěřila. Celkově ze mě odešlo již 31 kg. Jsem za polovinou svého cíle.
Byla tam úžasná parta lidí, velká podpora, ale i legrace a jsem hrozně ráda, že jsem se kurzu zúčastnila. Dozvěděla jsem se spoustu nových věcí, a tím pádem je mi filozofie Jíme Jinak ještě bližší a věci mi jsou jasnější. Na spoustu svých otázek, už vím odpovědi.

Výzva přijata, zkusím to bez kafe

Prosinec 2018

Na počátku kurzu jsem se chtěla zbavit pití kávy. Nepila jsem ji nijak moc (2 denně a ani ne silné), ale přijala jsem to jako výzvu. První tři dny byly kritické, šla mi doslova pusa šejdrem a často jsem na kávu myslela, rozhodně víc, než když jsem ji pila. (zřejmě podvědomý reflex.) Po třech dnech to nejhorší odeznělo, ale ještě nějakou dobu mi káva hodně voněla, ale už bylo jednodušší odolat.
Kávu od té doby nepiju a už mi vůbec nechybí. V práci si vařím meltu s našlehaným rostlinným mlékem. Připomíná mi to latté. Odpoledne doma už meltu skoro nepiji, maximálně o víkendech. Takže jedna závislost je pryč.

Naučila jsem se držet půsty

Díky Podzimnímu detoxu jsem také začala držet rýžové půsty, při novu a úplňku. Není to vůbec těžké dodržet, jen jsem k tomu taky musela postupně dojít a být na to dost psychicky silná. Všechno má svůj čas. Už se těším na jarní kurz – Jarní očista :-)

Co na to říká rodina

Prosinec 2019

Ti nejbližší mají občas nejapnou poznámku o zrní, ale nemyslí to nijak zle, jsou rádi, že se mi daří a vidí na mě, jak jsem spokojená a šťastná.
Jedna z dcer jí tak z 80% se mnou – úplně ji zmizelo bříško a hrozně ji to sluší.
S touto filosofií se velmi ztotožňuje, přemýšlí nad tím co jí, ptá se mě, zda je tohle zdravé a dává přednost bio výrobkům. Když mlsá, tak jen zdravě ( třeba jablečnou kůži, křížaly aj)
Jinak stále vařím dvojmo, i když se snažím nenápadně i zbylé části rodiny jídelníček měnit. Ale tam to pořád dost drhne. Netlačím na ně, aspoň se snažím implementovat víc zeleniny a miso do jídel :-) Myslím, že mé zbylé masožravce asi nezměním, ale každý bodík se počítá do jejich zdraví. A třeba jednou, když budu dost vytrvalá…

Výsledky krve na jedničku a další prášek je pryč

Jak to se mnou vypadá po zdravotní stránce? Byla jsem na kontrole u lékaře. Byl ze mě a mé krve nadšený – žádný cukr, žádné tuky v krvi, žádný cholesterol. Prý krev mám jak Mercedes a kontrola po dlouhé době, až za 6 měsíců a nikoliv za 3 měsíce.
Odebral mi jeden prášek na cukrovku – nyní jen 1 ráno a už ne večer. Nevyloučil, že jednou mohu být bez léků úplně. A to je můj cíl, vyzdravit se natolik, abych nemusela do těla dávat žádné chemické jedy.

Strava má vliv na to, jak přemýšlím

Leden 2020

V hubnutí i jídle pokračuji dál, zkouším pořád nové věci. K Vánocům jsem si přála potřeby pro jídlo podle Jíme Jinak, takže si už mohu dělat třeba gomasio nebo domácí máslo a už mám nápad na další dárek – mlýnek na obilí. Nikdy bych neřekla, že někdy půjdu touto cestou – snažit se co nejvíc věcí vyrobit si doma a sama z prvotních surovin. Ale mám pocit, že jak se mění a uzdravují moje střeva, nějak to působí i na ostatní orgány (mozek), protože prostě jinak přemýšlím, některé věci mi už vůbec nejsou lhostejné a snažím se sama být aktivní třeba v ochraně životního prostředí. Vybírám si vegan kosmetiku, bio a lokální výrobky, dřív mi tohle všechno bylo víceméně jedno.

Takže strava JJ nemá pozitivní vliv jen na hubnutí, ozdravení organismu, ale i k celkovému přístupu k životu a naší planetě.

Katka

 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

66 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Katko, tvůj hubnoucí úspěch mi už pěkně dlouho nejde z hlavy, moc ráda bych se tě zeptala na spoustu věcí, protože mám taky dost co hubnout a potřebovala bych to probrat s někým, kdo má taky zkušenost života ve velkém těle. Máš můj obrovský obdiv.

Lenka Kunčarová
11. 8. 2023

Milá Katko, jsi hrdinka, to co jsi zvládla je neskutečné. Držím ti pěsti, jen tak dál.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

21
5

4 rizika konzumace smažených hranolek a jak je zdravě nahradit

Pokud si ještě stále dáváte na jídlo hranolky, je na čase si přečíst, co vše mohou hranolky ve vašem těle napáchat za škody.
27
1

Bez cvičení jsem zhubla 11 kg za 6 týdnů, Zuzana (42 let)

Zuzka chtěla shodit 10 kg za 5 měsíců. Přidala se k nám do programu a za 6 týdnů měla dole 11 kg. Byla překvapená, že to šlo tak snadno a bez cvičení. Jak ...
21
4

Za tři týdny cukr téměř v normě (Milena, 70 let)

Za 14 dní na jídelníčku Jíme Jinak jsem shodila 3 kg. U doktorky na kontrole pak ručička ukázala po dalším týdnu 5 kg dole a cukr v normě. Jestli to takhle...

Snížili jsme svou hmotnost i dávky inzulínu (Jarka, 63 let)

Moje hmotnost se stále zvyšovala, tím se i vytrácela schopnost hrát si s vnoučaty na zemi, natož se pak zvednout. No to byla fuška! Ráno jsem se probouzela...