Domů > Magazín > Vaše příběhy

Po 3 měsících mám dole 17 kg, zmizely úporné průjmy, ekzém a inzulin už nehrozí (Katka)

Silné průjmy ji nenechaly naplánovat cestu do míst, kde není WC. Ekzém, akné a váha ji na sebevědomí nepřidali. Ale největší strach měla z inzulínu, který si jako cukrovkářka měla už už začít píchat. To byl spouštěč změny jídelníčku, na jehož začátku Katka stojí- Po 3 měsících má dole prvních 17 kg, zbavila se průjmů, akné i ekzému a srší energií, přestože je zaměstnaná máma 3 dětí a vaří jinak pro ně a jinak pro sebe.

Až zhubnu,tak se najím

Jako tlustá jsem se snad už narodila. Nepamatuji si období, kdy bych byla hubená. Za to si pamatuji, že jsem od 13 let držela nespočet diet. Dařilo se mi střídavě hubnout a tloustnout, pořád dokola. Každá dieta byla utrpení, s myšlenkou na jediné, až zhubnu, tak se najím. Nedobrá jídla a hlad. To vše provázelo mé snahy zhubnout. Zkusila jsem snad opravdu vše, co na trhu lze najít. Vše pomohlo jen krátkodobě – a já podvědomě cítila, že to bude zase jen na krátkou dobu, že tohle prostě neudržím.
Ze zoufalství jsem dokonce před 10 lety podstoupila i bandáž  žaludku. Měla jsem z toho šílený hlad, ztrátu energie, zimnice. A bez efektu.

Inzulin, spouštěč, který jsem potřebovala

Pak najednou diety přestaly fungovat. Nepomáhalo nic. Pomalu jsem se smiřovala s tím, že prostě budu tlustá, nešťastná a nemocná, protože k tloušťce se samozřejmě přidal vysoký tlak a následně cukrovka 2.typu.
Asi před víc než rokem jsem klikla na Facebooku na stránky Jíme Jinak. Příspěvky tak nějak chodily kolem mě. Občas jsem je četla, ale většinou přecházela. Ještě prostě nepřišel ten správný čas.
Pak jsem začala přemýšlet co dál, že nechci takhle vypadat, připadala jsem si odpudivá, neměla se ráda. Přejídala se. Ale v té době mi už v hlavě zrál plán, že je čas něco změnit, něco podstatného a už napořád.
Cca rok před prozřením se mi taky objevil ekzém, který jsem nikdy neměla. Byl velmi úporný a nepomáhalo na něj vůbec nic. K tomu všemu jsem trpěla silnými průjmy, nemohla jsem si nic plánovat, maximálně s cestou, kde se vyskytuje WC. Tohle všechno bylo velmi omezující a já byla čím dál tím zkroušenější. Představa, že takhle žiju zbytek života, mě doslova ničila.
Pak jsem šla na odběry krve a zjistila, že cukrovka se velmi zhoršila a jsem na posledním stupínku začít si píchat inzulín. To mě naprosto zděsilo, ale na druhou stranu to byl ten spouštěč, který jsem potřebovala.

Zábava v kuchyni začíná

Ještě ten den jsem začla s dietou. Pomalu jsem začala studovat stránky, co by mi tak mohlo vyhovovat. Večer na mě na Facebooku vyběhly stránky Jíme Jinak. Přečetla jsem mnoho článků na různá témata a rostlo ve mně přesvědčení, že tohle je to pravé. Jen mi vadilo, že ty články, které by mě nejvíc zajímaly, jsou zamčené. Nerozmýšlela jsem se dlouho a zaplatila si členství, protože jsem prostě potřebovala vědět všechno :-)
Zdravé obchody jsem brala pár dnů útokem a strávila v nich dohromady několik hodin. Byla jsem vyzbrojena soupisem a tahákem s éčky. Podrobně jsem se vyptávala prodavaček, po večerech studovala recepty. Vyměnila jsem svou spíž. Udělala jsem se spíži vysloveně vítr, objevila spoustu nových jídel, surovin, chutí i ochucovadel. Hrozně mě bavilo to kupovat a následně z toho zkoušet vařit. Ochutnávat, kombinovat. Zábava v kuchyni.

První změny mě nadchly

Začala jsem miso polévkami, pak postupně přidala i oběd a naposled večeři. Šla jsem na to postupně (ještě ted nejsem ve vrcholné fázi), žádný stres, že dnes mám jen miso polévku…zítra to bude jinak. To, že jsem se nestresovala, mě pomaličku posouvalo dál. A já na sobě začala pozorovat změny, nejdřív malé…akné, které se mi dělalo se železnou pravidelností na stejném místě na krku, najednou nebylo. Pomalu mizel i ten protivný ekzém, až se tělo krásně zahojilo. Průjmy zmizely, už nepotřebuju plánovat trasy s WC. Tohle vše mě pohánělo jít dál, jít ještě víc do hloubky. Krásný bonus byla klesající váha, k dnešnímu dni 17 kg (mám ještě před sebou dlouhou cestu), ale tohle mě těší, jídlo mi chutná, nemám vůbec hlad. Vysloveně se těším, co si dobrého uvařím. Lidé v okolí mi říkají, že úplně zářím, krásně hubnu. Já sama jsem nabitá energií, začala jsem po mnoha letech chodit cvičit a baví mě to. Činí mi to radost.

Mám cukr jako zdravý člověk

Nepoznávám sama sebe. Konečně se cítím jistá v kramflecích. O stravě JJ vyprávím tak nadšeně, že jsem sebou strhla spoustu kamarádek a známých a teď se tuším přidá i mamka. V podstatě nemluvím o ničem jiném. Probíráme to v práci, nosím jim ochutnat, co si vařím za dobroty. Probíráme to u kávy s kamarádkami. Prostě jsem z JJ tak nadšená, že nedokážu přestat.

Vařím jinak pro sebe a jinak pro rodinu


Jsem maminka 3 dětí (17 let a dvojčata 12 let), pracuji na plný úvazek a k tomu se starám o mé tři „dravce“. Jsem vdaná, ale manžel pracuje mimo, a jezdí jen na víkendy, takže vše v podstatě leží jen na mě. I přesto zvládám vařit jinak a vařit i pro rodinu. Chce to jen dobře plánovat. Jídla JJ netrvají dlouho. Využívám všechny rady, které „holky z JJ“ zpracovávají v klubových videích a skutečně to funguje.
Doma si všimli, že jím jinak, jídlo jim nevnucuji, nenásilně nabízím. Něco ochutnají, něco ne.Trochu více se mnou jí jedna z dcer, takže to je taková moje první vlaštovka, že nevařím vysloveně jen pro sebe.

Pokračuju dál!

Po 3 měsících mám dole 17 kg, ekzém je pryč a průjmy také. Cukr se krásně srovnal, mám ho v normě jako zdravý člověk. Pro mě krásná zpráva. A já pokračuju dál.
Díky za všechno, co pro nás děláte, jak se věnujete webu, radíte, pomáháte. Jste skvělé (samozřejmě i Roman) :-)

Katka

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

36 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Alena Krejnická
10. 7. 2023

Katko gratuluji, jste šikulka ❤️ Neměla jste po najetí na režim JJ výkyvy cukru? Mám za sebou také nespočet zaručených diet a pokusů. Keto, low carb…mám také cukrovku 2 typu na PAD. Cukr momentálně celkem v normě. Bojím se začít jíst celkem vysokosacharidovou stravu, že mu cukr začne lítat nahoru. Jak jste to měla vy?

👍👍👍Super Tinka

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

28

Nejlepší strava proti cukrovce. Podloženo studiemi

Cukrovka patří mezi nejrozšířenější choroby na světě. Trpí jí každý 11. dospělý člověk a ročně na její následky zemře více než 5 milionů lidí. V ČR počet d...
3
1

Malý je zcela bez flíčků (Bára, 31 let)

Fasovali jsme jednu mastičku za druhou. Jednou to byla seborea, jindy plíseň. Nikdo mi neuměl poradit a já chtěla znát hlavně příčiny, proč má moje miminko...
22
23

Po 17 letech bez zánětu močových cest (Katka, 41 let)

Před časem jsem tu řešila chornický zánět močových cest. Trval 17 let! Antibiotika jsem brala i 3x do měsíce. Bolest už byla součástí mého života. Podstoup...
16
4

Za tři týdny cukr téměř v normě (Milena, 70 let)

Za 14 dní na jídelníčku Jíme Jinak jsem shodila 3 kg. U doktorky na kontrole pak ručička ukázala po dalším týdnu 5 kg dole a cukr v normě. Jestli to takhle...
18
9

A pak že Jíme Jinak není pro chlapy a sportovce (František, 44 let)

Běhám maratony, plavu, cvičím. Přesto celý život zápasím s nadváhou. Vyzkoušel jsem snad všechny výživové směry včetně Low Carb. Ale líp mi nebylo, spíš hů...
19
2

Shodil jsem 16 kg, svaly a energie zůstaly (František, 44 let)

Mám dole 16 kg a nespočet centimetrů. Zbavil jsem se úporného průjmu, křečí i zánětu v kyčli. Nepřišel jsem o svaly a energie mám na rozdávání. Přítelkyně ...