Domů > Magazín > Blog

Startujeme online kurz Podzimní detox

Podzimní detox je skvělá cesta, jak začít s Jíme Jinak. Kompletní jídelníčky, nákupní seznamy, vánoční cukroví, video recepty, info videa a skvělé online cvičení s profesionální lektorkou. Nebude to jen o jídle ;-) Začínáme od pondělí 16.10. Přidejte se!

Budu mít jídelníček na každý den?

Ano. Čeká vás velmi chutný podzimní jídelníček na 6 týdnů včetně nákupních seznamů. Jídelníčky obsahují snídaně, obědy, svačiny a večeře. Čeká vás tedy 42 originálních receptů na snídaně, 42 obědů, 42 večeří a 30 svačin. Natočili jsme pro vás 21 nových video receptů a jako bonus přidali 10 vánočních video receptů na zdravé cukroví bez cukru. Jídelníčky jsou v kurzu dva – jeden pro začátečníky a jeden pro pokročilé. S námi to zvládne úplně každý!

O čem je Podzimní detox a jak to probíhá?

Je to online kurz, kterým vás povedeme krok za krokem k lepšímu jídelníčku. Na každý týden máte k jídelníčku připravený nákupní seznam, abyste se mohli na další týden připravit.

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Videa a materiály si pouštíte v čase, kdy se vám to hodí, z pohodlí domova. Nejste časově omezeni. Každou sobotu se vám otevře přístup do dalšího týdne. Již otevřené týdny zůstávají přístupné až do konce kurzu. Ukázky a více informací o kurzu najdete zde.

Je to jen o jídle a hubnutí?

Není. Víme, že všechno se vším souvisí, a tak jsme spojili úklid na talíři s úklidem domácnosti a přípravou na Vánoce. Skvěle se to doplňuje a energie získaná změnou jídelníčku a vyčištěním prostoru, kde žijeme, se vrací ve formě spokojených účastníků, kteří po kurzu dokážou vzít své zdraví a svůj život do svých rukou. Každý rok zažíváme malé i velké zázraky s těmi, kdo se k nám přidají. A hubnutí? To je vlastně vedlejší efekt zdravého jídelníčku. Není to hlavní cíl. Tím je návrat k přirozené výživě a uzdravení našeho těla a klidné Vánoce bez stresu a spěchu. Kdo si s sebou nenosí zbytečný odpad, nebude ani hubnout a bude se jen přirozeně lehce čistit a zdravě vyživovat svoje tělo.

Zvládnu to, i když chodím do práce?

Jasně. V takové situaci je většina těch, co se do kurzu přihlásí. Ráno brzy vstávají, jdou do práce a večer se vrací. My s tím v kurzu počítáme. A vy si tempo určujete sami. My vás nehlídáme, nehodnotíme, nekritizujeme. Pouze nabízíme každý týden určité kroky, jídelníček a video recepty a na vás je, co si z toho vyberete, co je pro vás reálné a co je pro vás priorita. Každý jsme v jiné životní situaci. Někdo se s námi stravuje, ale neřeší úklid. Někdo chce hlavně klidné Vánoce a jídelníček má jen pro zpestření a inspiraci. Někdo pracuje na osobním rozvoji. Všechno je možné. Co od kurzu čekáte, to od něj dostanete.

Zvládnu to, i když nemám se zdravým vařením žádné zkušenosti?

Určitě. Pro začátečníky máme jiný jídelníček než pro ty, kdo takto vaří roky. Většina těch, kdo se do kurzu v předchozích letech přihlásili, byli úplní nováčci. Ti se v kurzu seznámili s novými surovinami a naučili se zdravě vařit.

Mohu se přidat do programu, i když jsem těhotná nebo kojím?

Bez obav. Běžně s námi procházejí kurzem těhotné i kojící maminky. Jídelníček má svá specifika a na to jsme v kurzu také mysleli. S dobrým jídelníčkem se těhotenství nejen lépe snáší, ale nepřicházíme o energii a minerály. Miminko dostane, co potřebuje, a vám se bude lépe rodit. To samé platí pro kojení. Kojící maminky potřebují dobrý jídelníček kvůli sobě i miminku, které živí. Kdy jindy už bychom se měly dobře stravovat a starat se o sebe, když ne v těhotenství a při kojení?

Zvládnu to, i když mám malé děti?

Pokud se přizpůsobíte tomu, co je s dětmi reálné, tak určitě. Na maminky malých dětí jsme mysleli už při vzniku tohoto programu před několika lety. My sami jsme měli v té době holčičky malinké a tak víme, co to obnáší. Pro maminky máme v kurzu dokonce speciální materiály, jak děti zapojit do domácnosti, do vaření a do úklidu. Spoustu věcí můžete dělat už s batolátky. Ale nemá cenu si dávat nereálné cíle. Pokud máte malé děti, naším hlavním přáním bude, abyste byla díky dobrému jídelníčku zdravá a silná a Vánoce si s dětmi užila. Úklid nebude priorita.

Co když mi to partner nebo děti nebudou jíst?

Dělejte kurz kvůli sobě. Nemá cenu dělat to “pro rodinu”, i když by to třeba potřebovali víc než vy. Oni to neocení a doma bude dusno. Nechte je žít svým životem a udělejte změnu u sebe. Nabídněte svoje jídlo, ale nenuťte je. Naučte se to, zhubněte, detoxikujte se, dejte se do pohody. Až budou výsledky vidět a vy budete zručná kuchařka, třeba se ještě rádi přidají.

Mohu do kurzu i s nemocí nebo ve vyšším věku?

Pro mnoho lidí je hlavní motivací v programu právě zdraví. Dobrý jídelníček je základ a to si mnozí uvědomují právě až s věkem nebo v momentě, kdy jim klasická medicína nenabízí řešení, ale jen léky a potlačování příznaků. Každý rok se k nám přidává několik seniorů po sedmdesátce (například Radka, 73 let; Milena 70 let; Helena 70 let) a jsou velmi spokojeni nejen s tím, jak se dostávají do psychické a fyzické kondice, ale hlavně se jim zlepšuje zdraví. Kdo si není jistý svým zdravotním stavem, ať se poradí s lékařem. Obsah kurzu je informační, vycházíme z našich zkušeností, ale nemůžeme nahradit individuální odbornou lékařskou pomoc a péči. Jít do programu se strachem, co mi to udělá, je nesmysl, takže pokud velice váháte, tak to zřejmě nebude nic pro vás. Stále hlásáme, že strach je nejhorší jed.  

Potřebuji ke kurzu Facebook?

Facebook k absolvování kurzu nepotřebujete, všechny informace, jídelníčky, videa a materiály jsou vám v průběhu kurzu k dispozici na stránkách Jíme Jinak. Všichni účastníci mohou (ale nemusí) komentovat a sdílet svoje dojmy v rámci programu.

Pokud Facebook používáte a chcete sdílet více, máte k dispozici i uzavřenou Facebookovou skupinu.

Dostanu nákupní seznam dříve, abych se mohla včas připravit?

Nebojte se, na všechno je času dost – kurz začíná týdenním přípravným týdne, ve kterém si nachystáme vše potřebné. Naštěstí pro ty, kdo se bojí do obchodu, máme dnes eshopy, já už si jídlo objednávám 8 let přes web, protože v naší vesnici není žádný obchod a v nejbližším městě žádná zdravá výživa :-)) Vlastně už v Praze jsem se naučila nakupovat online, protože zase s malými dětmi to bylo náročné organizačně jezdit do centra pro jídlo s miminem na břiše a batoletem za ruku. Kurz Hubneme do plavek má jídelníček na 14 dní, přípravné jsou tři dny, ale není nutné začít hned čtvrtý den – program běží od jara až do konce léta, takže tam žádné dny nehoníme. Ani tady to nebude honička, máme času dost, jediné, co chceme stihnout, je sedět v klidu pod vánočním stromečkem ;-)

Jenže já….

Z některých vašich dotazů je vidět, že byste moc chtěli zhubnout, zbavit se závislostí na tom či onom, vyřešit nějaký zdravotní problém či špatné návyky. Ale zároveň už se rovnou vymlouváte, že některé věci dělat nemůžete, nechcete, bylo by to pro vás těžké apod. Domáháte se pochopení a někdy i nějakého řešení. K tomu můžeme jen říct, že vás chápeme. Pro nás také byly (nebo jsou) některé kroky těžké. Tento program vznikl hlavně proto, aby byl vodítkem a morální oporou všem, kteří nějakou změnu ve svém životě udělat chtějí. My vám rádi řekneme, co máte dělat, ale nakupovat, vařit, jíst, žvýkat a polykat už budete muset sami :-) 

Co je v letošním kurzu nového? Má smysl jít do něj znovu?

Kurz je každý rok jiný, protože jsme o rok dál – řešíme jiné situace než vloni, můžeme se posunout o kroky, které už jsme zvládli. Já si ho dávám každý rok znovu a pořád se mám co učit, i když jsem autorka programu ;-) Každý rok v něm jsou nějaké novinky – jeden rok jsme dali nový jídelníček pro pokročilé i začátečníky, nové recepty a nové video recepty viz výše. Další rok jsme natočili několik desítek nových informačních a motivačních videí a kurz vylepšili podle toho, jakou zpětnou vazbu nám dali předchozí účastníci.

Vloni jsme přidali cvičení pro podzimní orgány, posílení problematických partií, vyčištění těla a relaxaci viz ukázka. Někteří nadšenci jsou v něm každý rok znovu. Potřebují motivaci, vedení, společnou akci a každý rok navíc zvládají něco jiného než o rok dříve. Pokud mají roční členství v Klubu, je pro ně účast cenově velmi výhodná viz níže.

Kdy kurz začíná a jak dlouho trvá?


Začínáme v pondělí 17.10. přípravným týdnem a budeme spolu trávit 8 týdnů. Program je otevřený do 31.12., takže se můžete přidat i později. Přístup do programu dostanete v momentě, kdy se připíše platba na účet – kurz se vám otevře automaticky. První týden, kdy začneme jíst jinak, se otevře 24.10. Postupně se budou otevírat další týdny, video recepty a materiály, které jsme pro vás připravili.

Jak se mám do kurzu přihlásit?

Do kurzu se můžete přihlásit kliknutím na nabídku kurzu. Zaplatit můžete převodem, složenkou nebo kartou. Nejrychlejší je platba kartou, převod může trvat pár dní. Dokud není platba na účtu, kurz se vám neotevře. Pokud se tedy chcete přidat, neváhejte, ať máte včas přístup. Jakmile k nám vaše platba dorazí, dostanete uvítací email a instrukce, jak pokračovat. Nezapomeňte si nás dát do kontaktů v emailu nebo mrknout do spamu, pokud jste si kurz objednali a stále nic nedorazilo ;-)

Jak mohu mít kurz levněji?

Nejlevnější cesta k našim programům je stát se ročním členem Klubu Jíme Jinak. Klubáci mají všechny naše programy pouze za 490 Kč. I Podzimní detox. Pokud ještě nejste členem Klubu můžete si pořídit zvýhodněný balíček a ušetřit spoustu peněz. Využít také můžete partnerský program a mít přístup do Klubu zcela zdarma.

Nejde mi to

Pokud máte nějaký technický problém s platbou nebo přístupem do kurzu, obraťte se na nás prosím formu emailu na adresu podpora@jimejinak.cz, tam budeme technické problémy řešit přednostně.

Ještě něco se chcete zeptat?

Pokud jsme něco zapomněli, napište nám do komentáře a my vám odpovíme.

S těmi, kdo se odhodlají a nebudou se bát se těšíme za pár dní na viděnou v programu.

Na čištěnou :-)

Tak jo, jdu do podzimního detoxu

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

20 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Ahojky všem,
stalo se to, z čeho jsem měla trochu obavy….. Nějak se neumím orientovat ve všech těch videích, radách a odkazech. Měla jsem představu, že si zaplatím kurz a členství a pak už mě jen někdo provede celým tím procesem, poradí jídelníčky, event. recepty etc…… Má to někdo podobně nebo jsem fakt už tak stará a nevzdělatelná…..
I přes zatím jen mírný pesimismus přeji všem krásný večer. Luďka.

Tedy pardon, Detox 😁

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

52
22

Lepší postava a zdraví za 14 dnů? Jde to vůbec?

Pro spoustu lidí je těžko uvěřitelné, že 14 dní dobrého jídelníčku může způsobit nějakou výraznější změnu. Ale je to skutečně tak. Však si tady můžete přeč...
75
1

Nastává zimní Slunovrat – moc temných sil vrcholí. Jak slavíte Kračun?

Víte, proč naši předci házeli hrách na zeď? A jaké další zvyky prováděli, když přišel zimní Slunovrat a začátek astrologické zimy? Proč byl tento den pro n...