Podzimní detox je skvělá cesta, jak začít s Jíme Jinak. Kompletní jídelníčky, nákupní seznamy, vánoční cukroví, video recepty, info videa a skvělé online cvičení s profesionální lektorkou. A nebude to jen o jídle;-) Začínáme v pondělí 18.10. Pokud se chcete přidat a stihnout přípravný týden, přidejte se k nám.

Budu mít jídelníček na každý den?

Ano. Čeká vás velmi chutný podzimní jídelníček na 6 týdnů včetně nákupních seznamů. Jídelníčky obsahují snídaně, obědy, svačiny a večeře. Čeká vás tedy 42 originálních receptů na snídaně, 42 obědů, 42 večeří a 30 svačin. Natočili jsme pro vás 21 nových video receptů a jako bonus přidali 10 vánočních video receptů na zdravé cukroví bez cukru. Jídelníčky jsou v kurzu dva – jeden pro začátečníky a jeden pro pokročilé. S námi to zvládne úplně každý!

O čem je Podzimní detox a jak to probíhá?

Je to online kurz, kterým vás povedeme krok za krokem k lepšímu jídelníčku. Na každý týden máte k jídelníčku připravený nákupní seznam, abyste se mohli na další týden připravit.

Videa a materiály si pouštíte v čase, kdy se vám to hodí, z pohodlí domova. Nejste časově omezeni. Každou sobotu se vám otevře přístup do dalšího týdne. Již otevřené týdny zůstávají přístupné až do konce kurzu. Ukázky a více informací o kurzu najdete zde.

Je to jen o jídle a hubnutí?

Není. Víme, že všechno se vším souvisí, a tak jsme spojili úklid na talíři s úklidem domácnosti a přípravou na Vánoce. Skvěle se to doplňuje a energie získaná změnou jídelníčku a vyčištěním prostoru, kde žijeme, se vrací ve formě spokojených účastníků, kteří po kurzu dokážou vzít své zdraví a svůj život do svých rukou. Každý rok zažíváme malé i velké zázraky s těmi, kdo se k nám přidají. A hubnutí? To je vlastně vedlejší efekt zdravého jídelníčku. Není to hlavní cíl. Tím je návrat k přirozené výživě a uzdravení našeho těla a klidné Vánoce bez stresu a spěchu. Kdo si s sebou nenosí zbytečný odpad, nebude ani hubnout a bude se jen přirozeně lehce čistit a zdravě vyživovat svoje tělo.

Zvládnu to, i když chodím do práce?

Jasně. V takové situaci je většina těch, co se do kurzu přihlásí. Ráno brzy vstávají, jdou do práce a večer se vrací. My s tím v kurzu počítáme. A vy si tempo určujete sami. My vás nehlídáme, nehodnotíme, nekritizujeme. Pouze nabízíme každý týden určité kroky, jídelníček a video recepty a na vás je, co si z toho vyberete, co je pro vás reálné a co je pro vás priorita. Každý jsme v jiné životní situaci. Někdo se s námi stravuje, ale neřeší úklid. Někdo chce hlavně klidné Vánoce a jídelníček má jen pro zpestření a inspiraci. Někdo pracuje na osobním rozvoji. Všechno je možné. Co od kurzu čekáte, to od něj dostanete.

Zvládnu to, i když nemám se zdravým vařením žádné zkušenosti?

Určitě. Pro začátečníky máme jiný jídelníček než pro ty, kdo takto vaří roky. Většina těch, kdo se do kurzu v předchozích letech přihlásili, byli úplní nováčci. Ti se v kurzu seznámili s novými surovinami a naučili se zdravě vařit.

Mohu se přidat do programu, i když jsem těhotná nebo kojím?

Bez obav. Běžně s námi procházejí kurzem těhotné i kojící maminky. Jídelníček má svá specifika a na to jsme v kurzu také mysleli. S dobrým jídelníčkem se těhotenství nejen lépe snáší, ale nepřicházíme o energii a minerály. Miminko dostane, co potřebuje, a vám se bude lépe rodit. To samé platí pro kojení. Kojící maminky potřebují dobrý jídelníček kvůli sobě i miminku, které živí. Kdy jindy už bychom se měly dobře stravovat a starat se o sebe, když ne v těhotenství a při kojení?

Zvládnu to, i když mám malé děti?

Pokud se přizpůsobíte tomu, co je s dětmi reálné, tak určitě. Na maminky malých dětí jsme mysleli už při vzniku tohoto programu před několika lety. My sami jsme měli v té době holčičky malinké a tak víme, co to obnáší. Pro maminky máme v kurzu dokonce speciální materiály, jak děti zapojit do domácnosti, do vaření a do úklidu. Spoustu věcí můžete dělat už s batolátky. Ale nemá cenu si dávat nereálné cíle. Pokud máte malé děti, naším hlavním přáním bude, abyste byla díky dobrému jídelníčku zdravá a silná a Vánoce si s dětmi užila. Úklid nebude priorita.

Co když mi to partner nebo děti nebudou jíst?

Dělejte kurz kvůli sobě. Nemá cenu dělat to „pro rodinu“, i když by to třeba potřebovali víc než vy. Oni to neocení a doma bude dusno. Nechte je žít svým životem a udělejte změnu u sebe. Nabídněte svoje jídlo, ale nenuťte je. Naučte se to, zhubněte, detoxikujte se, dejte se do pohody. Až budou výsledky vidět a vy budete zručná kuchařka, třeba se ještě rádi přidají.

Mohu do kurzu i s nemocí nebo ve vyšším věku?

Pro mnoho lidí je hlavní motivací v programu právě zdraví. Dobrý jídelníček je základ a to si mnozí uvědomují právě až s věkem nebo v momentě, kdy jim klasická medicína nenabízí řešení, ale jen léky a potlačování příznaků. Každý rok se k nám přidává několik seniorů po sedmdesátce (například Radka, 73 let; Milena 70 let; Helena 70 let) a jsou velmi spokojeni nejen s tím, jak se dostávají do psychické a fyzické kondice, ale hlavně se jim zlepšuje zdraví. Kdo si není jistý svým zdravotním stavem, ať se poradí s lékařem. Obsah kurzu je informační, vycházíme z našich zkušeností, ale nemůžeme nahradit individuální odbornou lékařskou pomoc a péči. Jít do programu se strachem, co mi to udělá, je nesmysl, takže pokud velice váháte, tak to zřejmě nebude nic pro vás. Stále hlásáme, že strach je nejhorší jed.  

Potřebuji ke kurzu Facebook?

Facebook k absolvování kurzu nepotřebujete, všechny informace, jídelníčky, videa a materiály jsou vám v průběhu kurzu k dispozici na stránkách Jíme Jinak. Všichni účastníci mohou (ale nemusí) komentovat a sdílet svoje dojmy v rámci programu.

Pokud Facebook používáte a chcete sdílet více, máte k dispozici i uzavřenou Facebookovou skupinu.

Dostanu nákupní seznam dříve, abych se mohla včas připravit?

Nebojte se, na všechno je času dost – kurz začíná týdenním přípravným týdne, ve kterém si nachystáme vše potřebné. Naštěstí pro ty, kdo se bojí do obchodu, máme dnes eshopy, já už si jídlo objednávám 8 let přes web, protože v naší vesnici není žádný obchod a v nejbližším městě žádná zdravá výživa :-)) Vlastně už v Praze jsem se naučila nakupovat online, protože zase s malými dětmi to bylo náročné organizačně jezdit do centra pro jídlo s miminem na břiše a batoletem za ruku. Kurz Hubneme do plavek má jídelníček na 14 dní, přípravné jsou tři dny, ale není nutné začít hned čtvrtý den – program běží od jara až do konce léta, takže tam žádné dny nehoníme. Ani tady to nebude honička, máme času dost, jediné, co chceme stihnout, je sedět v klidu pod vánočním stromečkem ;-)

Jenže já….

Z některých vašich dotazů je vidět, že byste moc chtěli zhubnout, zbavit se závislostí na tom či onom, vyřešit nějaký zdravotní problém či špatné návyky. Ale zároveň už se rovnou vymlouváte, že některé věci dělat nemůžete, nechcete, bylo by to pro vás těžké apod. Domáháte se pochopení a někdy i nějakého řešení. K tomu můžeme jen říct, že vás chápeme. Pro nás také byly (nebo jsou) některé kroky těžké. Tento program vznikl hlavně proto, aby byl vodítkem a morální oporou všem, kteří nějakou změnu ve svém životě udělat chtějí. My vám rádi řekneme, co máte dělat, ale nakupovat, vařit, jíst, žvýkat a polykat už budete muset sami :-) 

Co je v letošním kurzu nového? Má smysl jít do něj znovu?

Kurz je každý rok jiný, protože jsme o rok dál – řešíme jiné situace než vloni, můžeme se posunout o kroky, které už jsme zvládli. Já si ho dávám každý rok znovu a pořád se mám co učit, i když jsem autorka programu ;-) Každý rok v něm jsou nějaké novinky – jeden rok jsme dali nový jídelníček pro pokročilé i začátečníky, nové recepty a nové video recepty viz výše. Další rok jsme natočili několik desítek nových informačních a motivačních videí a kurz vylepšili podle toho, jakou zpětnou vazbu nám dali předchozí účastníci.

Vloni jsme přidali cvičení pro podzimní orgány, posílení problematických partií, vyčištění těla a relaxaci viz ukázka. Někteří nadšenci jsou v něm každý rok znovu. Potřebují motivaci, vedení, společnou akci a každý rok navíc zvládají něco jiného než o rok dříve. Pokud mají roční členství v Klubu, je pro ně účast cenově velmi výhodná viz níže.

Kdy kurz začíná a jak dlouho trvá?

vanoce-jinak
Začínáme v pondělí 18.10. přípravným týdnem a budeme spolu trávit 8 týdnů. Program je otevřený do 31.12., takže se můžete přidat i později. Přístup do programu dostanete v momentě, kdy se připíše platba na účet – kurz se vám otevře automaticky. První týden, kdy začneme jíst jinak, se otevře 25.10. Postupně se budou otevírat další týdny, video recepty a materiály, které jsme pro vás připravili.

Jak se mám do kurzu přihlásit?

Do kurzu se můžete přihlásit kliknutím na nabídku kurzu. Zaplatit můžete převodem, složenkou nebo kartou. Nejrychlejší je platba kartou, převod může trvat pár dní. Dokud není platba na účtu, kurz se vám neotevře. Pokud se tedy chcete přidat, neváhejte, ať máte včas přístup. Jakmile k nám vaše platba dorazí, dostanete uvítací email a instrukce, jak pokračovat. Nezapomeňte si nás dát do kontaktů v emailu nebo mrknout do spamu, pokud jste si kurz objednali a stále nic nedorazilo ;-)

Jak mohu mít kurz levněji?

Nejlevnější cesta k našim programům je stát se ročním členem Klubu Jíme Jinak. Klubáci mají všechny naše programy pouze za 490 Kč. I Podzimní detox. Pokud ještě nejste členem Klubu můžete si pořídit zvýhodněný balíček a ušetřit spoustu peněz. Využít také můžete partnerský program a mít přístup do Klubu zcela zdarma.

Nejde mi to

Pokud máte nějaký technický problém s platbou nebo přístupem do kurzu, obraťte se na nás prosím formu emailu na adresu podpora@jimejinak.cz, tam budeme technické problémy řešit přednostně.

Ještě něco se chcete zeptat?

Pokud jsme něco zapomněli, napište nám do komentáře a my vám odpovíme.

S těmi, kdo se odhodlají a nebudou se bát se těšíme za 10 dní na viděnou v programu.

Na čištěnou :-)

Tak jo, jdu do podzimního detoxu

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

Můj čtyřletý syn to označil „Boží“ (Kateřina)

Kateřina: Zdravím všechny, dovolená s Duhovým koníkem v kombinací...

Po 6. dni mi splasklo břicho

Market: Dnes 6. den, váha šla krásně dolů o...

Děkuji, že se na JJ můžu dozvědět zásadní fakta o jídle

Maki: Musím říct, že pravda je často dost krutá..jsem...

Nějak mi zmizelo 6 kg

Dagmar: mám výbornou náladu, protože jsem ze skříně vytáhla oblečení,...

Hlavní je ten pocit, jak se po kurzu cítím!

Alko: Splaskla jsem přes prsa o 6 cm, v...

Je to fakt supééér! Tři týdny, tři kila. (Hana, 50 let)

Milá Evi, jsem ve Vašem klubu JJ a v kurzu...

I můj nastávající se oblizuje až za ušima

Vfadra: Jídla jsou skvělá, celkově se snažím vařit zdravě,...

Žádné pálení žáhy a v bříšku krásně. (Kateřina)

Kateřina: Ahoj všichni. Jsem tu absolutní nováček a už...

Dodáváte mi odvahu zkoušet nové

Magda: Přidávám se k ostatním Evičko, moc děkuji za...

Ušetřili jste mi roky života. Je tu vše přehledně na jednom místě

Anna: Web Jíme Jinak mně obohatil o spoustu různých...

Pochutnávám si a přitom hubnu (Kamila)

Kamila: Stále objevuji nové suroviny, které jsem nikdy dřív...

Konečně více vnímám své tělo

Avka: Ahoj celému týmu JJ a všem, kteří prošli...

I sestřička v nemocnici si všimla, že jím zdravě

Bartoanaovj: Evi, Helčo, děkuji za práci kterou děláte. I...

Centimetry jsou pryč, zdraví lepší (Zuzana)

Zuzana: Evičko, opět to byl přínosný kurz. Kila, spíš...

Nejraději bych vyzkoušela všechny recepty najednou (Petra)

Petra: Zdravím, jsem v klubu asi měsíc, mám čtyři...

Cítím, jak moje tělo jásá (Monika)

Monika: Díky Evi, že jste vymyslela klub Jíme Jinak....
 1. No, pobavila som sa…Myslela som si, že budem najstarší účastník Podzimného detoxu a tu ho máš. Predbehli ma Radka, Milena a Helena. Ja mám totiž 68 rokov.

 2. Ahoj všem fanouškům jíme jinak. Mám dotaz jak řešit vaření v případě, když člověk tráví čas imervere v práci. Konkrétně se ptám na možnost uskladnění tepelné zpracováné zeleniny v termosce, když je doporučeno sníst ji do 15 min po uvaření. Případně jakou velikost volit? Jak řešit problém to, ze 3x denne nemohu být u plotny? Rano vařit miso polévku zvladam to je požitek věž kterého se již neobejdu. Zbytek dne pokulhává… Děkuji za cenné rady.

  • Milá Kristino, co vím, tak ženy to tu řeší právě termoskami. Některé mají tu výhodu, že mají v okolí zaměstnání nějakou zpřízněnou restauraci nebo někoho, kdo takto vaří a chodí buď tam, nebo si jídlo objednávají. Pokud to nejde, vaří k obědu rychlovky ráno společně s polévkou (ingredience nachystají večer do lednice) a nesou v termoskach. Já osobně mám tři, velikost 0,5 l 2x a 0,7 l 1x. Často se to i v minulosti objevovalo v odpovědích jako doporučené velikosti, tyto dvě. Ženy si to jídlo buď nakládají na sebe do té větší – jednotlivé části zvlášť a oddělit zeleným listem -, nebo si to dají do více termosek.
   Myslím, že se o tom pak více bude hovořit i v podzimním detoxu.
   Už jste objevila, že jako členka klubu máte na termosky na jídlo krásnou slevu?

   • Dobrý den Zuzzi, děkuji mockrát za podrobnou odpověď. Bohužel v okolí nemám žádnou spřízněnou restauraci. Informaci o slevu na termosky jsem zaznamenala a vážně o tom uvažuji .Cítím, že to bude dobrá volba i řešení ( proto i můj dotaz na ideální velikost:).

    • Kristý, rádo se stalo. Za sebe termosky Esbit mohu vřele doporučit. Využívám je celkem hojně. Krom toho, když někam jdeme, tak i když něco zbyde, když chci schovat dětem či muži… Je to super.

 3. Chtěla bych se zeptat jestli nebudu mít problém s nákupem potravin v zahraničí. Bydlím v Anglii a chtěla bych se připojit ke kurzu a bojím se že nenajdu některé potraviny potřebné k vaření vašich receptu.

  • Dobrý den Marie, bydlím též v zahraničí, i když v Německu. Potíž s nákupem některých potravin jsem už při minulém detoxu také řešila, ale vyřešit to šlo. Zelenina, ta je všude. A co nebylo v supermarketu nebo ve zdravé výživě, to jsem objednala přes internet. V programu mnohdy bývá i víc lidí z dané země, tak si poradí. (To vám ale teď nemohu slíbit). Asi nikdy se nestalo, že by nešlo sehnat něco, co by zároveň nešlo nahradit. 😉 Asi proto, že nahradit lze vlastně všechno a v receptech se tyto tipy na náhradu i píší. Takže myslím, že tohoto se nemusíte bát a když nebudete vědět, klidně se zeptáte a jistě vám někdo poradí. :-)

 4. Dobrý den, omlouvám se, zda jsem přehlédla, chtěla jsem se zeptat, zda přístup ke kurzu zůstává i po ukončení, či jsou materiály a videa dostupná pouze těch 8 týdnů?

  • dobrý den, Lenko, vše je popsáno na této stránce https://www.jimejinak.cz/online-kurzy/vanoce-jinak/ Kurz běží od půlky října až do konce roku, program je na 6 týdnů, plus přípravný a závěrečný týden, takže celková délka programu je těch 8 týdnů. Po ukončení programu už nejsou materiály přístupné, zůstanou vám však jídelníčky a nákupní seznamy, takže můžete ještě v zimních měsících pokračovat podle toho i po skončení kurzu. Videa jsou motivační a informační, stačí si je poslechnout, každý týden je to pár minut, je dost času si to vše přehrát do konce roku několikrát. Cílem není naučit se jejich obsah nazpamět, ale něco si z toho vzít, co zrovna můžu zvládnout a jít to udělat. Každý podle svých možností a svým tempem. Proto jsou jiné jídelníčky a pokyny pro začátečníky a jiné pro pokročilé.

 5. Dobrý den, uvažuji o online kurzu a jelikož už se ochlazuje a za chvíli je tu podzim, tak se chci zeptat, jestli se i letos chystá nějaký podzimní detoxikační kurz? Děkuji předem za odpověď. Renata

  • Dobrý den Renáto, ano, Podzimní detox bude opět probíhat, a to cca od poloviny října. Sledujte prosím stránky Jíme Jinak, hned, jakmile bude možné se přihlásit, dáme o tom vědět 😉 Budeme se na vás v kurzu moc těšit 😍

 6. Ahoj, já už se taky nemůžu dočkat! Pro jistotu už jsem začala s úklidem kuchyně, abych všechno stihla. Věřím, že si to všichni krásně užijeme. V mém případě jde o zvládnutí a překonání chuti na sladké 😕. Každý den se přiblížím o kousek k lepšímu zdraví, přívalu energie a zklidnění mysli. Děkuji moc!

  • To je skvělé, Naďo, že se takhle těšíte a že už jste začala 👍 Užijeme si krásný podzim 😉

 7. Evička, už sa neviem dočkať! …. často krat sa neviem ani rozhodnut medzi toľkými receptami, vela casu strávim brázdením stránky, tak sa teším na prakticky manuál. Aj na tie vsetky rady okolo pripravy na Vianoce.

  • Zdravím Jano,
   Facebook k absolvování kurzu nepotřebujete, všechny informace, jídelníčky, videa atd. jsou vám v průběhu kurzu k dispozici na stránkách Jíme Jinak.
   V kurzu nebudete muset vůbec nic, nebudete mít žádné povinnosti 😉 Budete mít k dispozici na každý týden dva jídelníčky, jeden pro začátečníky (pro pozvolnější přechod od běžné stravy k té zdravé), další pro pokročilé.
   Určitě vás nebudeme nutit vůbec do ničeho a jestli se masa budete nebudete chtít vzdát nebo ne, to je jen a jen na vás. Tak se těšíme, že se tam sejdeme 😍

 8. Dobry den Evo, chcela som sa opytat ci by bolo mozne zverejnit nakupny listok este pre detoxom? Aby sme sa vedeli pripravit a vsetko potrebne nakupit, hlavne v tejto dobe kedy sa ludia snazia chodit co najmenej medzi ludi a do obchodov:-) Pri plavkovej vyzve sme sa dostali pristup k materialom az po zacati vyzvy, takze sme vzdy meskali jeden den a nesli sme pekne postupne, tak ako bola vyzva nastavena. Dakujem a tesim sa na detoz! :-)

  • Nebojte, Zuzka, na všechno je času dost – kurz začíná týdenním přípravným týdne, ve kterém si nachystáme vše potřebné. Naštěstí pro ty, kdo se bojí do obchodu, máme dnes eshopy, já už si jídlo objednávám 8 let přes web, protože v naší vesnici není žádný obchod a v nejbližším městě žádná zdravá výživa :-)) Vlastně už v Praze jsem se naučila nakupovat online, protože zase s malými dětmi to bylo náročné organizačně jezdit do centra pro jídlo s miminem na břiše a batoletem za ruku. V programu s přípravou počítáme, máme času dost a jediné, co chceme stihnout, je sedět v klidu pod vánočním stromečkem ;-)

 9. Ahoj holky, už se na Vás těším a nemůžu se dočkat dalších novinek. Den za dnem jsem na tom lépe a lépe. Díky Vám jsem se tak nějak uklidnila, uzemnila a navázala na cestu před 25ti lety. Někde jsem jí ztratila a teď se zase objevila. To vše začalo změnou jídelníčku.
  Tak v pondělí ahoj! Lidka

  • Tak to je prima, že jídlo pomohlo najít ztracenou cestičku 😍👍 Teď si to užijeme!

 10. Ahoj Evo, děkuji ti za tvůj web… stal se prokazatelně záchranou i inspirací pro spoustu lidí. Je to inspirace i pro mě, začít prostě jinak. Jsem věčný dietář s intolerancí na mléko. Ze sportovní výbavy mi není malý jen golfový deštník 🤪… a to přestává být i oblíbený druh pohybu radostí. Zkoušela jsem s tebou hubnutí do plavek… ale časově jsem to nedala 🙄 … ale od té doby mi tvé stránky nedají pokoj. Nějak podprahově cítím, že to je správná cesta… chce to jen vůli. A ještě ke všemu, jsem narazila na Čínskou studii… 😬… doopravdy se těším na podzimní detox !

  • Golfový deštník 😂😂😂 Ilono, tak to se těším, že bude v kurzu legrace!:-))

 11. Už se moc těším…😀 Evi, mám dotaz ohledně jídelníčku. Který bude pro mě vhodný? Od konce ledna jedu na 99 procent podle JJ, zvládnu pokročilé? Trochu mě vyděsila formulace… pro začátečníky máme jiný jídelníček, než pro ty, kdo takto vaří roky….protože jsem myslela, že se to týká spíš toho, že někdo se teprve bude učit vyřazovat nevhodné potraviny, než praxe vaření se surovinami JJ… 🤔 tu mám teprve od konce ledna

  • Marti, žádný strach, proto máme dva typy jídelníčků, aby se každý mohl přizpůsobit svým možnostem. Sice nevím, kdy je JJ 100 % :-), ale myslím, že jídelníček pro pokročilé nebude problém ;-) A když by byl, tak se dá vycházet z toho pro začátečníky, všichni mají k dispozici všechno a někdo může začít jako začátečník a na konci jet podle pokročilého, protože mu to přijde snadné a zvládne to. V kurzu je připraveno i video Jak se rozhodnout, zda jsem začáteční či pokročilí ;-)

 12. Zobrazit všech 33 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekDýnová italská piadina
Další článekVoňavé tempehové soté s bulgurem