Domů > Magazín > Vaše příběhy

Za tři týdny cukr téměř v normě (Milena, 70 let)

Za 14 dní na jídelníčku Jíme Jinak jsem shodila 3 kg. U doktorky na kontrole pak ručička ukázala po dalším týdnu 5 kg dole a cukr v normě. Jestli to takhle půjde dál, zbavím se cukrovky. Času nazbyt moc nemám, cvičím seniorky, zavařuju a nakládám plody ze zahrádky, ale zorganizovat si tohle zdravé vaření není problém. Po vašem jídle mně všichni říkají, že jsem prozářená, a nějaká mladší.

Dřív nebylo nic k sehnání

Můj příběh je stejný, jako zažily všechny ženy v mém věku. Tenkrát jsme nemohly jet nakoupit do supermarketu, sháněly jsme všude možně vše, co se dalo. Já jsem měla výhodu i nevýhodu, že můj muž jezdil jako „tirák“, takže ledacos dovezl, ale zase jsem na vše byla více méně sama.
Vzhledem k mým nemocem, jsme byli rádi, že máme jednoho syna (39 let), a mám to štěstí, že se “povedl” jak manžel, tak syn.

Po padesátce jsem začala řešit jídlo

O stravování jsem se začala zajímat až někdy kolem 50 let. To jsem po ženské operaci začala brát hormony. A začalo plíživé přibírání na váze. Asi jako všechny ženy jsem neměla moc času na sebe, ale chodila jsem do kurzu Stob obezitě a s partou žen se stýkáme do dnes.

Celý život jsem se těšila do důchodu

Ale když to nastalo, přesluhovala jsem 5 let. Když jsem zůstala doma, nevěděla jsem si se sebou rady. Najednou jsem měla relativně dost času a byla jsem zvyklá být mezi lidmi (jsem bývalá ekonomka na střední škole). Chodila jsem cvičit se seniory na zdravotní cvičení a tam mně přesvědčily, ať si udělám kurz. Tak jsem si v 67 letech udělala kurz na cvičitele zdravotního cvičení pro seniory a potkala se s výživovou poradkyní.

Musela jsem začít stravu řešit

A protože mně začala zlobit slinivka, musela jsem s mojí stravou něco dělat. Její rady byly dobré, ale pořád mně něco chybělo, hledala jsem na internetu, až jsem našla vás dva na Jíme Jinak.
Máte vše přehledné, jasné a protože mně vaření nikdy nevadilo, tak není problém cokoliv podle vašich receptů vařit.

S vařením nemám problém

Jediné, co jsem se musela naučit vařit, jsou malé porce pro sebe. Syn už je samostatný (sice bydlí nad námi v domku, ale je kuchař, tak je soběstačný) a  můj muž je typický Moravák – slanina a bůček !!!!!! Tak vždy stoupnu já nebo syn a navaříme mu do sklenic guláš, Segedín, ptáčky atd. a má jídlo na několik dní dopředu.
Času taky nemám moc, ale vařím celý život, tak není problém vše zorganizovat, stíhám i zavařovat okurky, rajčata a ostatní plody ze zahrádky.

Shodila jsem 3 kila za 14 dní a klesl mi cukr

Když tady čtu ostatní, připadám si tady jaksi nepatřičně, vzhledem k mému věku (70 r.), ale musím se pochlubit, že jsem za 14 dní vaření s Jíme Jinak zhubla 3 kg. Včera jsem byla (po dalším týdnu na JJ) na kontrole u dia lékařky,. Moc se jí líbily moje výsledky – ranní cukr téměř v normě, ten dlouhý(lidově řečeno) taky. Dle její váhy jsem shodila 5 kilo, ale myslím, že je to méně. Jsem moc ráda. Jestli to s mojí váhou půjde takhle dál tak, se asi zbavím i cukrovky. 

Užívám si každý den

A to, že jsem shodila kila, je způsobeno i tím, že se hodně hýbám, cvičím, zahrádka, dělám účetnictví, starám se o domek, na kterém je pořád co dělat, o domácnost atd. A možná i pozitivní myšlení, užívám si každý den (už mám víc za sebou, než před sebou).

Chutná mi a vypadám mladší

Pivo normálně nepiju, ale tenkrát jsme tak pracovali na zahradě, že jsem si musela dát taky.

To že dodržuji vaše rady je hlavně proto, že mně všechno moc chutná. Mám jednu velkou výhodu, že mám kulatý obličej, tak i když mně ubyly kila, tak nemám moc vrásek (i když je to asi i genetika), což bývá u lidí mé věkové kategorie docela problém. Ale po vašem jídle mně všichni říkají, že jsem prozářená, a nějaká mladší. A to je největší deviza tohoto Vašeho stravování. Po každé jiné dietě jsem vždy zestárla, což nyní není!!!!!!!

Jenom si tiše mlaskám dle receptů Jíme Jinak a ostatních.

Děkuji a zdravím všechny.

Milena

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

21 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Z fotiek sála dobrá nálada :-)
Gratulujem k úspechu.Aj ja som už na dôchodku a k tejto super strave som sa dostala až teraz.
Vychutnávam si ju a teším sa z každého vydareného jedla a prajnej nálady v tejto skupine. Prajem veľa zdravia a nech sa vám takto darí ešte mnoho rokov….

Kattynka
31. 8. 2020

Paráda, vždy ráda vidím, že to jde i v pozdějším věku, je to super motivace:-)
Gratuluju

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

36
6

Do roka 30 kg dole. Bez počítání kalorií. (Iulian, 29 let)

Můj přítel začínal na váze 115 kg. Ve 25 letech mu vzali žlučník. Měl špatnou životosprávu, neuběhl ani 5 minut a ze své nadváhy už měl deprese. Zkusil kde...
31
41

Najednou vidím spoustu věcí jasněji (Naďa, 34 let)

Po dvou dětech jsem měla o 10 kg víc, než jsem byla zvyklá. I když jsem se snažila, nešlo to dolů. Přidaly se různé zdravotní problémy jako velikánská únav...

Uzdravuji se a hubnu bez hladu a bez cvičení (Verča, 35 let)

K Jíme Jinak mě přivedla snaha udělat něco se svým zdravím. I když mojí motivací nebylo hubnutí, výsledky na postavě byly patrné během pár týdnů, a to nejs...