Domů > Magazín > Blog

Krásná setkání jiného druhu

Pokřtít knihu není složité, když umíte otevřít šampaňské, což já neumím. A tak jsem v sobotu s asistencí mladíka z publika nakonec pokřtila Dášinu knihu a užila si osobní setkání s některými z vás. Bylo to moc milé, poznala jsem osobně dámy, které znám z příběhů na Jíme Jinak. A jedna paní přišla s tím, že nás dva roky sleduje a má dole 30 kg! Živé setkání je vždycky moc fajn.

Neumím otevřít šampaňské

Na veletrhu Svět knihy jsem v sobotu byla za kmotru. Kámen úrazu nastal při otevírání šampaňského. Jak nepiji, tak nemám zkušenosti s otevíráním lahví. Věděla jsem, že nesmím třepat a držet špunt atd. Teoreticky. V praxi jsem však nemohla přijít ani na to, jak oloupat ze špuntu ten lesklý obal. Naštěstí se našel mladý muž v publiku, který mě přišel zachránit. Otevřel láhev zcela profesionálně a pokřtil tak trochu i sebe. Navzdory jeho nejvyšší opatrnosti totiž při pootevření šampaňské prskalo. Chopil se ubrousku a počkal, až se uklidní a pak mi ho předal. No ještě že přišel! Mit to v ruce já, bylo by to všude a na knížku by ani nezbylo.

Ochutnávky měly úspěch

Dáša po křtu předváděla v praxi, jak se zakládá kvásek a na ochutnání připravila několik čerstvých dobrot s kváskem. Účastníci tak mohli ochutnat tolik jídel, že určitě ten den už nevečeřeli. Pomáhala jsem roznášet kváskový chléb, buchty i pomazánky a bavilo mě, jak to lidem chutná a jak se se zájmem ptají, co tam Dáša dala a zda si mohou vzít kus kvásku. Z ochutnávek byly nadšené naše holky, které ke konci křtu dorazily s Romanem z taneční soutěže (patřičně nalíčené a v kostýmech) a dojedly všechno, co zbylo.

Setkání s vámi

Mezi posluchači bylo několik známých tváří. Holky, co znám z akcí nebo z Klubu. Přišla i Pavla, kterou znám z Klubu a často si píšeme. Šedesát pryč a tak fešná! Přišla také Věrka, jejíž příběh už je na stránkách pár dní a kterou mám moc ráda. Objevila se Mája a další známé, některé i s partnery, některé i s dětmi. Bylo moc milé se potkat!

Uvízli jsme u knížek

Ke konci akce se venku strhla neuvěřitelná průtrž, voda natekla až do veletržního paláce a koberce na krajích u vstupu pěkně čvachtali. A tak jsme uvízli a šli se podívat na knížky. Když Markétka uviděla stánky s knihami, zastavila se a zasněně vydechla: “To je ráj.” Moc ráda totiž čte. A už to chytá i Káju, takže jsme se odtamtud nemohli dostat, i když už bylo dávno po dešti. Odnesli jsme si tašku plnou knih. Já už mám díky tomu pár dárků na Vánoce vyřešených.

Pokud jste z okolí Olomouce, dorazte na setkání tam. Budeme křtít ještě ve čtvrtek.

Těšíme se na osobní setkání,

Eva s rodinou

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

janakralicek
13. 5. 2019

Ahoj Evičko,tak se těším na setkání,jsem z Olomouce a tak určitě dorazím.
Pěkný den,Jana

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Semolinový pekáček

Snadný recept, jehož příprava vám nezabere mnoho času. Tento pokrm vám poslouží jako slaná svačinka nebo jako příloha coby obilninová složka kompletního ta...

Pečená zelenina s popencem a kopřivou

I když je jaro studené, stejně si ho dáme na talíř. V téhle podobě vás rozhodně zahřeje.
51
10

Zamilujte se do zdravé stravy

Rozhodli jste se jíst zdravěji, ze začátku s elánem studujete, nakupujete, měníte jídelníček, ale po čase začne vaše úvodní nadšení slábnout. Jak naskočit ...

Mrkváček do skleničky bez lepku

Máte rádi mrkvový dort? A co takhle si jej připravit do skleniček? Je to jednodušsí varianta tohoto skvělého zákusku a věřím, že si pochutnáte.

Ovesný nákyp s adzuki fazolemi

Jak se venku ochladí, začneme dělat nákypy. Rodina je nadšená ze slavnostního jídla a já efektivně zrecykluji přebytky uvařeného obilí a luštěnin.

Fialkový čaj

Failky právě kvetou. Přineste si domu hrst květů a můžete si z nich připravit nálev účinný na odkašlávání a na léčbu zánětu plic. Vypadá krásně, voní a chu...