Domů > Magazín > Blog

Krásná setkání jiného druhu

Pokřtít knihu není složité, když umíte otevřít šampaňské, což já neumím. A tak jsem v sobotu s asistencí mladíka z publika nakonec pokřtila Dášinu knihu a užila si osobní setkání s některými z vás. Bylo to moc milé, poznala jsem osobně dámy, které znám z příběhů na Jíme Jinak. A jedna paní přišla s tím, že nás dva roky sleduje a má dole 30 kg! Živé setkání je vždycky moc fajn.

Neumím otevřít šampaňské

Na veletrhu Svět knihy jsem v sobotu byla za kmotru. Kámen úrazu nastal při otevírání šampaňského. Jak nepiji, tak nemám zkušenosti s otevíráním lahví. Věděla jsem, že nesmím třepat a držet špunt atd. Teoreticky. V praxi jsem však nemohla přijít ani na to, jak oloupat ze špuntu ten lesklý obal. Naštěstí se našel mladý muž v publiku, který mě přišel zachránit. Otevřel láhev zcela profesionálně a pokřtil tak trochu i sebe. Navzdory jeho nejvyšší opatrnosti totiž při pootevření šampaňské prskalo. Chopil se ubrousku a počkal, až se uklidní a pak mi ho předal. No ještě že přišel! Mit to v ruce já, bylo by to všude a na knížku by ani nezbylo.

Ochutnávky měly úspěch

Dáša po křtu předváděla v praxi, jak se zakládá kvásek a na ochutnání připravila několik čerstvých dobrot s kváskem. Účastníci tak mohli ochutnat tolik jídel, že určitě ten den už nevečeřeli. Pomáhala jsem roznášet kváskový chléb, buchty i pomazánky a bavilo mě, jak to lidem chutná a jak se se zájmem ptají, co tam Dáša dala a zda si mohou vzít kus kvásku. Z ochutnávek byly nadšené naše holky, které ke konci křtu dorazily s Romanem z taneční soutěže (patřičně nalíčené a v kostýmech) a dojedly všechno, co zbylo.

Setkání s vámi

Mezi posluchači bylo několik známých tváří. Holky, co znám z akcí nebo z Klubu. Přišla i Pavla, kterou znám z Klubu a často si píšeme. Šedesát pryč a tak fešná! Přišla také Věrka, jejíž příběh už je na stránkách pár dní a kterou mám moc ráda. Objevila se Mája a další známé, některé i s partnery, některé i s dětmi. Bylo moc milé se potkat!

Uvízli jsme u knížek

Ke konci akce se venku strhla neuvěřitelná průtrž, voda natekla až do veletržního paláce a koberce na krajích u vstupu pěkně čvachtali. A tak jsme uvízli a šli se podívat na knížky. Když Markétka uviděla stánky s knihami, zastavila se a zasněně vydechla: “To je ráj.” Moc ráda totiž čte. A už to chytá i Káju, takže jsme se odtamtud nemohli dostat, i když už bylo dávno po dešti. Odnesli jsme si tašku plnou knih. Já už mám díky tomu pár dárků na Vánoce vyřešených.

Pokud jste z okolí Olomouce, dorazte na setkání tam. Budeme křtít ještě ve čtvrtek.

Těšíme se na osobní setkání,

Eva s rodinou

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů?

Sezóna plavek se blíží. Letos to nebude strašák, připravíme se. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za dva týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

janakralicek
13. 5. 2019

Ahoj Evičko,tak se těším na setkání,jsem z Olomouce a tak určitě dorazím.
Pěkný den,Jana

Ukázat další komentáře