Ahoj, hubeňoure! (Věrka, 56 let)

4

Můj příběh začal před desítkami let. Sebevědomí sotva „v plenkách“, spousta různých mindráků, vše zajídané sladkými jídly. Musela jsem ve svém životě udělat mnoho změn. Přestože mnohé nebyly vůbec příjemné, dnes jsem za všechny vděčná. Jsem spokojená ve svém těle, dokonce jsem se odhodlala k fotce v plavkách :-). Zamindrákovanou holku by ve mně dnes už nikdo nehledal.

Mé sebevědomí se válelo v prachu 

Když jsem vloni poprvé v životě uslyšela oslovení: „Ahoj, hubeňoure!“ , tak to znělo v mých uších jako rajská hudba…až mě to rozesmálo :-) Celý můj život provázelo spíš opačné hodnocení, ať od spolužáků nebo partnera. Dlouhá jako týden před výplatou, od pasu dolů jako valibuk, prostě kolos. Mé sebevědomí se válelo v prachu a cesta ven z bludného kruhu sebeobviňování a pojídání hromad čokolády vůbec nevypadala reálně.

Zhubla jsem trochu, ale získala hodně

A teď mi tu kamarádka skládá poklony a nevěří mi, že jsem zhubla JEN 4 kila. Prý minimálně 10, možná i 15. Hahaha. Hlavně jak jsem to dokázala? Přiznala jsem se. Poctivě si vařím a vlastně pořád jím.
Kamarádka na mě hned vyrukovala s doporučeními své výživové poradkyně, jak jí hodně ovoce a salátů, těstoviny, kvalitní šunku, müesli s jogurtem atd. Jenže já JÍM JINAK. To už nechtěla slyšet, už je na své jídlo zvyklá. Ale váha jí neklesá, to je pravda.

Přidaná hodnota

Moje váha se po loňském jarním programu Hubneme do plavek na Jíme Jinak zhoupla jen o pár kilo, rozhodně to není na zápis do Guinnessovky. Ale je tu něco, co bych nazvala „ přidaná hodnota“. Tak např.:

 1. změnila se mi postava, nejsem tak neforemná. Moje konfekční velikost 44-46 jsem vyměnila za příjemnou 40-42 a tak nějak jsem se prý „žensky vyrýsovala“
 2. ve svém těle se cítím po dlouhých letech dobře
 3. moje psychické stavy (říkám jim emocionální bouře) nejsou tak veliké a překonávám je lehčeji a rychleji
 4. dříve jsem marodila aspoň 3x – 4x do roka, teď max 1x ročně zvýšená teplotka nebo lehká rýmička. Sbohem těžké angíny, rýmy, chřipky, gynekologické záněty, blokace páteře, žlučníkové záněty a další choroby!
 5. moje „vlčí chutě“ na sladké zmizely stejně jako pocity nezvladatelného hladu a přejídání se
 6. podle JJ nejím na 100% a leckdy zhřeším (viz foto s anti snídaní), někdy i více dnů jím jako dřív – moji kolegové fengshuisté se teď určitě zasmějí, znají „ tygří disciplínu“. Přesto se moje váha v pohodě drží pod 70 kg, což je při mé výšce docela fajn.

Je možné, že to jen jídlem?

To si netroufnu tvrdit. Spíš bych řekla, že je to moje třešinka na dortu, která završuje celou pyramidu mých životních změn.
Před léty jsem se dostala k učení FengShui a vrhla se do jeho studia a praktikování. Díky němu jsem si začala dávat život do pořádku: uklidila, vytřídila kvanta věcí a zařídila si byt tak, aby mě hezky podporoval. Změnila jsem práci – odešla ze zaměstnání a pak i z podnikání, když jsem narazila na limitující hranice daného oboru. Nesmírně jsem se osamostatnila. Stěhování mě osvobodilo od tuny nepotřebných krámů.
Změny následovaly jedna za druhou, a ne všechny byly úplně příjemné. Ale byly nutné pro to, abych mohla jít svou cestou. Teď jsem za všechny změny nesmírně vděčná. Dnes můžu říct, že znám dost dobře sama sebe a také líp rozumím svým blízkým.

FengShui je nesmírně hluboké učení a bude mi vždy ukazovat nové věci. Naplňuje mě i to, že ho mohu učit, šířit dál a ukazovat jeho krásy dalším lidem.

Kdo mne dnes zná a ví, jak vypadám, nehledal by ve mně holku, která celý život trpěla komplexy kvůli své postavě. Období, kdy jsem smutek a stresy chodila zajídat čokoládou a spíž byla plná sušenek a kynutých buchet, tak tyhle doby jsou nenávratně pryč. Dříve jsem se hodně vztekala, hodně brečela, neměla sílu cokoliv řešit, utíkala jsem před problémy – teď jsem spokojenější, vyrovnanější, mám mnohem víc energie pustit se do věcí, do kterých se mi i léta nechtělo.Do programu jsem nešla s cílem radikálně hubnout, chtěla jsem se hlavně lépe cítit. A to se podařilo.

Má to nějaký závěr?

Ano. Dobře, kvalitně jíst a pečovat o své prostředí je dokonalá kombinace dvou zdánlivě odlišných oblastí, ve kterých se spojuje vše potřebné a důležité pro náš spokojený život.

Prostě tak: k tomu, jak dnes vypadám, jak se cítím a jak žiju, tak k tomu jsem se prouklízela a projedla.

A obojí vřele doporučuju :-)

Věrka

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Manžel sa pomaly a isto pridáva k môjmu stravovaniu (Iveta)

Iveta: Ahoj. Môžem povedať, že som dosiahla 14. deň...

Operace žíly není třeba a menstruační bolesti jsou pryč (Jana)

Jana: Milá, nejmilejší Evi, má žíla je ve velice...

Vaříte super

Moc děkuji za recepty. Vyzkouším. Určitě budou výborné, vaříte...

Jídleníček, recepty, nákupní seznam – vše je super (Jana)

Jana: Přiznám se, svíčkovou (byť od maminky) nemusím. Dvacet...

Priateĺ si sám od seba dáva dni bez masa (Michaela)

Michaela: Čo na to okolie? Keď rozprávam rodičom, čo...

Postupně se přidává celá rodina (Katarina)

Katarina: Ďakujem za tuto úžasnú skúsenosť. Páči sa mi...

Kamarádka jde do toho se mnou (Růžena)

Růžena: Ahoj mlsné hubičky ( jako já :-) )...

Už žádná alergie ani pálení žáhy (Dita)

Dita: Ahoj všem, ráda bych s vámi sdílela radost...

Kamarátka neverila, ako som sa zmenila (Marta)

Marta: Pomaly sa mi končí vstup "do plavek". A pokračujem...

Mínus 5kg a 5cm v pase (Liana)

Liana: Ahoj Eva, u mňa je to -5 kg...

Moje hmotnost je konečně stabilní

Iva V.: Ahoj Evi, já jsem úplně nadšená ze...

Jste všichni tak milí, díky za podporu!

Annakrata: Jste všichni tak milí, já myslela,že moje zážitky...

Váš kurz mě znovu nakopnul

Iva: Milá Evo a Helčo, psala jsem osobní mail...

Nechápu, jak jsem přežila, když jsem jedla, jak jsem jedla

Eva: Díky! A jinak celé menu opravdu skvělé... s...

Nikdy bych nevěřila, že zelenina může chutnat tak dobře

Lenka: Taky pomalu objevují jemné chutě nových potravin a...

S manželkou jsme si užili skvělou páteční večeři (Jaroslav)

Jaroslav: Jsem velmi rád, že jsem si koupil Super...
 1. Souhlasím, sluší Vám to!
  Nemáte tip, jak naučit uklízet někoho, kdo by sice rád měl uklizeno, ale ten proces uklízení nemá rád a vždy si radši najde jinou činnost? ;)

  • Bugino, jako u většiny věcí, tady neexistuje instantní rada. Záleží na tom, jak kde s kým žijete, určitě by mě zajímalo, kolik máte věcí, jak je máte uspořádané atd. Připadá v úvahu paní na úklid? nebo může pomoct rodina?
   Je to na delší rozhovor…Ráda vám pomůžu najít něco, co bude fungovat u vás :-) Věrka

 2. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekAsijská seitan čína s nudlemi
Další článekNejrychlejší rostlinné mléko: hotové do 1 minuty