Jestli ještě váháte, zda se přidat a udělat něco pro svoje zdraví, váhu a pohodu do konce roku, podívejte se na zkušenosti těch, kteří právě začali. Co se u nich změnilo po prvních dnech?

Chutně, zdravě a rychle

Nejvíc mě baví, jak lidé objevují, že uvařit dobré a zdravé jídlo se nevylučuje. Že to chutná nejen jim, ale i ostatním členům rodiny, jak se můžete podívat dole do komentáře účastníků. Ve facebookové skupině Jíme Jinak (Facebook není potřeba pro účast v programu, vše běží tady na stránkách) přibývají krásná jídla a první dojmy. Za všechny krásné fotky a komentáře vybíráme Irenin komentář a její fotky jídel:

Prima parta

Každý rok se těším, kdo se v kurzu objeví a co budeme řešit tentokrát. Kolik lidí, tolik příběhů. A je to nějak shora zařízené, že se vždycky potkají ti, co se potkat mají, aby si předali zkušenosti s životními situacemi, které už jeden zažil a druhý se v nich ocitl. Někdy se mi zdá až neuvěřitelné, jaké osudy se sejdou na pár týdnů v jednom programu.
Nemůžu tu sdílet citlivé informace, které v kurzu probíráme, ale už teď je jasné, že si máme navzájem co říci a že se potřebujeme. V téhle době asi ještě více než kdykoli předtím je nám nesmírně dobře v partě pozitivně naladěných lidí. A to máme mezi sebou i ty, kdo mají diagnózu covid právě na krku a je jim zle, nebo se z nemoci zrovna vzpamatovávají. S dobrou náladou a správným jídelníčkem jde všechno lépe.

Kdo s námi vaří

Víme jen o těch z vás, kteří píší komentáře a dotazy, ostatní se účastní v tichosti a nic nesdílejí. Ne každý chce sdílet svoje pocity a starosti, což je naprosto v pořádku. Zatím víme, že máme letos v kurzu opět spoustu maminek od malinkých dětí a miminek, několik těhulek a kojících, několik maminek od dvojčátek, několik maminek, co mají děti tři nebo dokonce čtyři. Jsou tu i maminky s puberťáky a tak je o zábavu postaráno. Máme dvě maminky, které mají vedle zdravých dětí i dítě postižené autismem a jinými poruchami. Jsou to děti, které potřebují celodenní péči a berou svým mámám veškerou pozornost a velkou část sil. Přesto jsou tu s námi a dobíjejí si v kurzu baterky.
Jsou tu s námi paní učitelky, které učí online z domova a konečně si mohou udělat čerstvé jídlo doma, i úřednice a manažerky, které musí každé ráno do práce a domů se vrací až večer. Je tu partička seniorek, které jsou velmi aktivní a mají těm mladým co nabídnout – zkušenosti s dětmi, s partnerstvím, se životem. Nejstarší je, pokud vím, 71 let. Pánové jsou zatím tiší, ozývá se jen zkušený Franitšek, který holkám začátečnicím radí, jak to udělat prakticky – po chlapsku. Ale o mužích a o tom, jak jim chutná, máme zprávy díky jejich ženám, které jsou s námi v kurzu. Mrkněte na komentáře níže.

Někdo se učí zdravě vařit

Hlavním tématem kurzu je podzimní detox, kdy chceme ulehčit trávení, zbavit se odpadů uložených v těle a nabrat minerály, které se teď dobře doplňují do těla. Čistíme plíce a tlusté střevo, posilujeme ledviny a močový měchýř. Někdo se soustředí hlavně na změnu jídelníčku, zbavení se zlozvyků a závislostí, někdo se teprve seznamuje s novými surovinami a ochutnává první nová jídla. Máme extra jídelníček pro pokročilé a jiný pro začátečníky. Každý postupuje podle svých možností, protože jiné má důchodce, který je doma a může si uvařit oběd, a jiné má podnikatel, který ráno odjede do firmy a večer se vrátí. Všichni však mohou pro sebe něco udělat a my jim v  tom pomáháme sestavenými jídelníčky, připravenými nákupními seznamy, video recepty, info videi a radou, kdykoli mají nějaký dotaz. Nikdo není ztracen a sám, jdeme programem společně a krok za krokem.

Někdo uklízí

Někdo se v kurzu přidá k partě těch, kteří si chtějí udělat detox i v domácnosti. Pořádek na stole, v kuchyni a pokojích to je něco, k čemu se řada lidí odhodlává celé roky. V partě je to větší sranda a tak nám to jde společně pěkně od ruky. Víte, že když si uděláte pořádek v bytě, uděláte si automaticky pořádek i v hlavě? Máme na uklízení léty ověřený návod a různé vychytávky. Taky vás naučíme, jak zapojit ostatní členy rodiny.

Klidné Vánoce

A kdo rád slaví Vánoce a chce je prožít v klidu, ten už se s námi pustil pomaloučku polehoučku do vánočních příprav. Program je vedený tak, abychom si Advent užívali v pokojném rozjímání a měli vše potřebné připravené. Místo každoročního stresu zažijí účastníci Podzimního detoxu skutečně klidné svátky podle svých představ, protože přípravu zahajujeme právě v těchto dnech.

Všechno se vším souvisí

Všechny tyto činnosti se synergicky doplňují a účinek se násobí. Kdo chce a může, každý týden se s námi naučí něco nového uvařit, něco trochu poklidí a udělá další krok k tomu, aby Vánoce byly skutečně svátky klidu. Na konci roku pak můžeme každý rok číst o zázračných proměnách – o shozených kilech, která léta nešla dolů; o bolestech, které pominuly; o závislostech, které už vůbec nejsou; chutích, které zmizely; objevení nových chutných a snadných jídel; o zapojení rodiny do vaření, úklidu a vánočních příprav; o uzdravení vztahů v rodině, o vylepšení vztahu sám k sobě.

Ještě to stihnete

Pokud potřebujete pohnout se svým jídelníčkem, váhou, zdravím nebo domácností, přidejte se k nám. Kurz zavíráme v sobotu 31.10. a znovu budete moci vstoupit příští podzim.

Tak jo, jdu do podzimního detoxu

Vaše zkušenosti

Z komentářů, které se v kurzu objevují, vybíráme pár aktuálních pro vaši představu, jak kurz probíhá a co účastníci zažívají po prvních pár dnech:

Tolik jsem se bála, že to nebudu zvládat, když mám mimino, po nocích kojím, do toho předškoláky dvojčata, všichni jsme doma zavření (včetně manžela, který se snaží pracovat, takže mi s ničím nepomůže)….Ale dávám to dobře, krásně všechno stíhám, protože když nemusím vymýšlet jídla, všechno je naplánované, tak to tedy lítá! Jídla jsou super chutná, to jsem se taky bála, že to budu jíst sama a nikdo to neřeší!!! A první výsledky jsou tady!!! Mám dole 2 kila a budím se vyspaná!!! Kluci se mnou koukali na videa, takže vánoční poradu už máme za sebou, dopisy Ježíškovi na nástěnce a já už mám objednané první dárky. Dokonce sami navrhli, že vytřídíme hračky, dáme je chudým dětem, aby bylo místo na nové. Hotový zázrak!!! Díky za nakopnutí!

Ahoj Evo, jsem masožravec, ale už nějakou dobu se snažím najít více dobrot z rostlinné říše. Myslím, že už jsem za ty roky vyzkoušela spoustu receptů, které byly dle autorů vynikající, ale bohužel některá jídla se nedala někdy vůbec pozřít, nebo jen s velkým odporem. Začínám vařit dle kurzu. Dnes jsem uvařila večeři podle jídelníčku a bylo OPRAVDU VYNIKAJÍCÍ!!!! A manžel se ptá , kdy už to zase uvařím! (taky masožravec) Tak takhle by to šlo….👍😀

Pridavam se k Jaroslave, bylo to dokonce tak vyborne, ze muj pritel, ktery mi pomahal krajet zeleninu a rozhodl se jen ochutnat, nakonec snedl pulku jidla se slovy, ze nemuze prestat, jak je to lehke, dobre, jak ho to vubec nezatizilo na zaludku a to je to masar jak vysity. :-D Az jsem se musela smat.

Jsem začátečnice. Když jsem dostala jídelníček, chtěla jsem vědět, co se mnou bude jíst manžel a syn. Syn, řekl, že nic, že to jsou FAKT divná jídla. Manžel je sportovec, ten proti jídelníčku nic neměl. První večeře byla vynikající. Včera jsem dělala podle jídelníčku oběd a předložila ho i synovi. Měl na výběr – buď si něco uvařit sám nebo jíst s námi. Koukal na to …během oběda tak prohodil: „Ono je to ale dobrý, co budeš vařit zítra?“ Zajásala jsem, znovu jsem probrali jídelníček do konce týdne, on si vybral i jiná jídla, která chce jíst se mnou a manželem. Zbylá jídla se obslouží sám (věk na to má).

Evi, jídla jsou fakt luxusní…a to i v mém provedení. Manželovi to moc chutná…👍💗

Musím se podělit, jak tu vše míchám, a řeším zbytky…a jak pak rodina mlaská..:)) Zbylo mi něco od večeře a něco od oběda, tak jsem přidala čerstvou zeleninu a rozmarýn s tymiánem a trochu pepře…Byla z toho úžasná omáčka a mladší syn říkal, že chce taky takhle vařit, že všechno smíchá :)) Tak už mě to vaření baví, jak to člověk dostane trochu pod kůži…zpracuje kdejaké zbytky a kouzlí..:))

Aj mne sa podarilo upratať špajzu a uložit tak ako je praktické, úžasný pocit.

Ahoj všem:))) kuchyň jsem si dala do pořádku minulý týden a stálo to za to. Najednou je pořádek, systém a těším se na nové potraviny Jime Jinak:))) děkuji

Tak co, přidáte se letos k nám? Kdy jindy, než teď?

Staňte se členy Klubu Jíme Jinak

Získáte videorecepty, jídelníčky, rozhovory s odborníky, rady, slevy na nákupy a online kurzy.

materiály

  1. Zobrazit všech 6 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekDušičky, Samhain, Haloween. Temné období nebo skvělá příležitost?
Další článekJak slavíme Dušičky u nás doma