Domů > Magazín > Zdraví

Pocit na zvracení a proč vás trápí

Nepříjemný tlak v oblasti břicha a pocit na zvracení. Proč se objevuje a jak si můžete pomoct?

Pocity na zvracení

Nepříjemné pocity na zvracení a nevolnosti mohou mít mnoho příčin. Od intoxikace nevhodnou potravinou, přes potravinou intoleranci či alergie až po onemocnění trávícího ústrojí. Při jejich diagnostice je důležité být pozorní a všimnout si několika faktorů.

Příčiny pocitů na zvracení a nevolnosti

Zaměřte se na svoje stravování. Zjistěte, jestli jste v posledních hodinách či minulých dnech nesnědli potravu, která by mohla vést k otravě. Pokud vyloučíte možnost intoxikace, podívejte se na svůj talíř. Jaká je kombinace potravin ve vaší stravě? Jaké množství jídla zkonzumujete?

💡TIP: Sada na letní hubnutí - stáhni si hned teď ZDARMA.

Pokud ve vaší stravě převládají průmyslově zpracované potraviny, zastavte se. Vaše tělo vám vydává jasný signál. Je čas na změnu! 

Obáváte se či vám bylo diagnostikováno onemocnění zažívacího ústrojí? Nevěšte hlavu, je tu snadná pomoc, která vede přes změnu vašeho jídelníčku.

Jak zastavit zvracení, pomoc a správná dieta při zvracení to vše najdete v tomto článku.

Přirozená strava jako pomoc při pocitech na zvracení

Dodejte svému stravování přirozenost. Právě příroda je tím nejlepším lékem. Už mnoho našich čtenářů se přesvědčilo, že se změnou stravy ustupují nepříjemné bolesti břicha, zvracení a nevolnosti.

Je to jednoduché – vraťte se k základu. Zařaďte do svého dne více celozrnných obilovin, maso vyměňte za rostlinné bílkoviny v podobě luštěnin a konzumujte tepelně upravenou zeleninu. Dejte si pozor na správnou přípravu luštěnin, ta vám pomůže s jejich trávením. Svůj talíř obohaťte o kvalitní semínka a ořechy a v neposlední řadě podpořte své zažívání správnými bakteriemi. S těmi vám dopomohou fermentované potraviny. 

Mladá žena sedící doma na gauči trpí bolestí břicha a křečemi.

Špatně od žaludku – první pomoc

Odpočívejte a dýchejte. Dovolte si být chvilku bez jídla, aby se váš žaludek opět uklidnil. Pokud je podražděný z velkého množství potravin, právě krátký půst vám uleví. Jestli se pocity nevolnosti objevují v dlouhodobém horizontu je na čase zamyslet se, zda-li nemáte intoleranci či alergii na některé potraviny. Najčastějším druhem alergíí a intolerancí je mléčná bílkovina a lepek. Zkuste odlehčit svému jídelníčku. Mléčné potraviny vyměňte za luštěniny. Vyzkoušet můžete tempeh, tofu či natto. Lepek nahraďte bezlepkovými kamarády jako je pohanka, jáhly, quinoa či oves (pozor, u ovsa mnohdy dochází ke kontaminaci lepke při jeho zpracování).

Jako první pomoc při nevolnosti vám může posloužit japonská švestička umeboshi. Tu můžete vložit do úst a pomalu rozžvýkat.

Pocit na zvracení ale nezvracím

Jakmile se váš drží pocit na zvracení, ale nic neodchází ven, žaludek je s největší pravděpodobností podrážděný. Opět doporučujeme klid. Jak tělesný, tak psychický. Uvolněte se a rozhodněte se být chvilku bez jídla. Tak zklidníte podráždění v první fázi. Jakmile se vrátíte zpět k jídlu, volte celozrnnou rýži a tepelně upravenou zeleninu bez tuku. Pomalu žvýkejte a soustřeďte se.

Silueta mladé ženy na houpačce při západu slunce

Jak strava pomáhá s nevolností – skutečné příběhy

Dana (48 let) měla silné problémy s trávením. Ať snědla cokoliv, trávila velké množství času na záchodě. Nakonec jí byly nasazeny kortikoidy. Potom co naskočila do programu Jíme Jinak – Jarní očista nastala proměna, která vedla k tomu, že vysadila kortikoidy, bolesti i trávicí problémy ustoupily a ona se začala cítit v plné síle. 

Pocit na zvracení má své řešení

Nebuďte na svoje zdravotní problémy sami. V klubu Jíme Jinak vám rádi nabídneme pomocnou ruku a ukážeme, jak strava dokáže vyřešit většinu zdravotních problémů. Vy tak zamáváte šátečkem nevolnostem, bolestem břicha, zvracení a mnoha dalším zdravotním problémům. Tisíce našich čtenářu se přesvědčilo, že stravovací principy Jíme Jinak skutečně fungují. Staňte se jedním z nich a začněte svoji cestu za zdravím.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Jsem šťastná máma, jogínka a hudebnice. Ráda se ladím na přirozenost přírody: v rytmu dechu, v rytmu života.

2 lidi už poděkovali za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Reflux u dětí a co s ním

Reflux patří v dnešní době mezi časté problémy. Postihuje různé věkové kategorie a nevynechává ani naše děti. Co to vlastně reflux je, jak vzniká a jak můž...

Nadměrná plynatost – její příčiny i řešení

Bolí vás břicho a nepříjemně v něm škrundá? Připadá vám, jako byste měli hlasitého společního ve svých střevech? Plynatost je běžný jev, který však může př...

Průjem po jídle

Hledáte po jídle nejbližší toaletu? Bojíte se odjet na dovolenou, protože potřebujete být v neustálé blízkosti sociálního zařízení? Odhalte příčinu svých p...

Nafouklé břicho po jídle a co s tím

Najíte se a za chvilku vás trápí nafouklé břicho a bolest? Už nevíte, kudy kam a jestli je nějaké řešení? Rozhodně ano! Pojďte zjistit, jak si změnou strav...

Ranní nevolnosti a jejich neočekávané příčiny

Otevřete oči a za chvilku cítíte tlak v břiše nebo knedlík v krku? Je vám špatně a máte pocit, že poběžíte na záchod? Ranní nevolnosti nejsou pouhým problé...