Domů > Magazín > Zdraví

Průjem po jídle

Hledáte po jídle nejbližší toaletu? Bojíte se odjet na dovolenou, protože potřebujete být v neustálé blízkosti sociálního zařízení? Odhalte příčinu svých problémů a začněte ji řešit. Nejste v tom sami.

Průjem po jídle

Pokud vás dlouhodobě trápí průjem ihned po jídle, je třeba zamyslet se nad skladbou svého jídelníčku a nad možností potravinové intolerance či alergie. Příčin průjmu může být mnoho. Od potravinových intolerancí, přes bakteriální onemocnění až po zánětlivé onemocnění střev či parazity. Záněty jsou v dnešní populaci častou příčinou trávicích problémů. Díky zvýšené konzumaci průmyslově zpracovaných potravin, přemíry cukru, masa a mléčných výrobků dostávají naše střeva pěkně zabrat.

Příčiny průjmu po jídle

Příčiny průjmu dělíme na akutní a chronické. V akutních případech se jedná buď o rychlou očistu těla, které se snaží vypudit škodlivé látky, bakteriální onemocnění nebo dietní chybu, převážně způsobenou příliš tučným a mastným jídlem.

Chronické příčiny průjmu po jídle

  • Intolerance nebo alergie na laktózu a lepek

Jedná se o nejčastější formu nesnášenlivosti na potraviny, která je v dnešní populaci. Tyto alergie způsobují také nepříjemné nadýmání, křeče v břiše a další závažné problémy. Vynechejte mléčné výrobky a místo nich začněte objevovat kouzlo luštěnin. Do svého jídelníčku zařaďte tofu, tempeh nebo třeba natto. Pečivo nahraďte obilnými plackami z bezlepkových obilnin. Vyzkoušet můžete třeba pohankové placky nebo jáhlové dalamánky.

  • Onemocnění trávícího ústrojí

Onemocněním trávícího ústrojí trpí velká část z nás. Ať už se jedná o dráždivý tračník nebo Crohnovu nemoc, vše má své řešení. Pomocí vhodné stravy, která tělu pomohá v regeneraci a zbytečně ho nezatěžuje, může dojít k veliké úlevě. Na Jíme Jinak najdete sestavený jídelníček při konkrétních střevních onemocněních. Tento jídelníček vám pomůže odlehčit a zahojit nemocná střeva.

Jak vyléčit střevní problémy jako draždivý tračník, Crohnovu nemoc či ulcerózní kolitidu můžete zjistit v rozhovoru s odbornicí na výživu a autorkou mnoha knih Ing. Dášou Lužnou.

Vodnatý průjem po jídle

Vodnatý průjem může být ukazatel oslabené střevní stěny, zánětlivých procesů či střevního onemocnění. Pokud trpíte dlouhodobě vodnatým průjmem po jídle, tak je nejvyšší čas, spojit se s odborníkem na celostní medicínu a najít příčinu vašich problémů. Čím dřív začnete řešit skladbu svého jídelníčku, tím lépe pro vaše tělo.

Sama jsem se potýkala se zažívacími problémy. Po sérii nepříjemných vyšetření, jsem se ve svém dospívání dozvěděla, že mé problémy jsou nejspíš od stresu. Nikdo se nepodíval na můj jídelníček, který se skládal z uzenin, bílého pečiva, přemíry masa a mléčných výrobků. Díky principům přirozeného stravování se do mého těla vrátilo zase plné zdraví a klid.

Léčba průjmu – výsledky našich čtenářů

František (44 let), který bojoval s nadváhou a hledal stravování vhodné pro sportovce začal sledovat Klub Jime Jinak ve fázi, kdy už ztrácel naději, že mu něco pomůže. Od operace kýly ho pálila žáha a zažíval každodenní průjem. František se rozhodl jednat a přihlásil se do 8 týdenní Jarní očistyUž po prvním týdnu byly průjmy pryč! Navíc po sportovních výkonech rychle regeneruje, zvýšila se energie a dokonce mu odezněl několikaletý zánět v kyčli.

Katka trpěla tak silnými průjmy, že při plánování cest potřebovala vědět, kde je nejbližší záchod. Po 3 měsících se stravováním podle principů Jíme Jinak nejen že jsou průjmy pryč, ale navíc zhubla 17 kg.

Úleva a radost.

Život bez průjmu – pomůže vám klub Jíme Jinak

Podívejte se na svůj každodenní talíř a zhodnoťte, jak na vás působí. Co dopřáváte svému tělu? Zařaďte do svého jídelníčku přirozené potraviny ve formě celozrnných obilovin, luštěnin, zeleniny, kvašené zeleniny, ovoce, semínek a ořechů a obnovte střevní mikroflóru.

Obklopit se lidmi, kteří jsou stejně naladěni pomáhá. Právě v klubu Jíme Jinak získáte podporu a komunitu lidí, kteří vás podpoří na vaší cestě k plnému zdraví bez průjmů, bolestí a zánětů. 

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Jsem šťastná máma, jogínka a hudebnice. Ráda se ladím na přirozenost přírody: v rytmu dechu, v rytmu života.

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Špatné trávení a jeho projevy

Trápí vás bolesti či těžkost po jídle, nadýmáte se a už nevíte, co jíst, aby vám bylo dobře? Pojďme si říct, co se muže skrývat za nepříjemnými pocity spoj...

Nemoci a poruchy trávení

Jak postupovat, pokud máte poruchy či nemoci spojené s trávicí soustavou? V článku si povíme, jak se stravovat a co dělat, aby se vaše trávení začalo uzdra...
166
5

5 způsobů, jakým stres způsobuje tuk na břiše a co s tím

Asi to známe všichni: jíme zdravě, hýbeme se, ale i přes se nás tuk okolo břicha drží jako klíště a ne a ne dolů. Proč? Tělo nás tímto upozorňuje, že naše ...

Pocit na zvracení a proč vás trápí

Nepříjemný tlak v oblasti břicha a pocit na zvracení. Proč se objevuje a jak si můžete pomoct?
klub
105
6

Jak upravit stravu na jaře

Jaro je výborné období pro očistu našeho trávení. Máme šanci se zbavit všeho starého a nepotřebného, zároveň máme dost síly postavit se čelem k novým výzvá...

Průjem a jeho příčiny

Trápí vás trávící problémy? Spěcháte na záchod a obáváte se, co zase přijde? Cítíte se unaveni a bez energie? Průjem trápí velkou část naší populace. Řešen...