Byla jsem totálně psychicky a fyzicky vyčerpaná (Lucie, 37 let)

2

Byla jsem na tom byla opravdu moc špatně, Nevím jestli více fyzicky nebo po psychické stránce. Čekala jsem, kdy to se mnou sekne. Často mě bolel žaludek, štítná žláza na hraně, zánět šlach. Věděla jsem, že se musí něco stát. Program v Jíme Jinak mě nakopnul a postavil zpět na nohy. Cítím se parádně. Shodila jsem 4 kg za 6 týdnů a naučila se zdravě vařit. Dovoluji si říct, že jste mi s JJ zachránili život.

Věčně nevyspalá a hladová máma

Jako dlouholetá vegetariánka (cca 10 let), která upřednostňovala vše a všechny kolem před sebou, jsem byla totálně psychicky i fyzicky vyčerpaná. Vařila jsem pro svou “ všezravou“ rodinu (manžel, děti 6,5 a 1,5 roku) a pro mě zbyly vždy jen přílohy. Rohlík s máslem, sýr, sem tam vejce… To bylo mé každodenní „jídlo“, které vlastně nebylo jídlem. Nepřemýšlela jsem, co si uvařit pro sebe a jedla jsem jen část toho, co jsem uvařila rodině. Byla jsem líná si vyhledat recepty nebo zjistit si cokoliv o tom, co jíst. Prostě mě to nenapadlo. Stačilo mi, že si dám smažák (bílkovina), nebo bramborák (obsahuje vejce, takže bílkovina), rohlík se sýrem a máslem, vejce na všechny způsoby atp. A nebo jsem prostě jedla jen ty přílohy. Takže jsem byla pořád a pořád unavená a bez energie. Když se našel čas a chuť k vaření, byla rýže a červená čočka.

Byla jsem jako zombie

Odbývala jsem se, kde se dá. V noci mě často budila má druhá 18 měs. dcera, a tak jsem celý den byla na nohou spíše jak zombie ?‍♂️, věčně nevyspala a hladová. Přes den jsme často někde lítaly, a tak jsem večer neměla ani chuť uklízet nebo vařit na druhý den. Máme malinký byt 1 kk přepažené sádrokartonem na 3 kk a v něm žijeme 4 lidi a jeden pejsek. Takže v noci když mě nevzbudí malá dcerka, tak měvzbudí pes nebo můj partner, který chodí domu cca v 1 v noci z práce. Někdy mi trvá než usnu a často usínám až kolem 3-4 hodiny. A ráno se brzy vstává cca v 6-7 hod.  Takže podle toho, jak se maminka „vyspí“, se odvíjí celý můj den. Z toho pramení polovina mého problému. Před kurzem jsem cítila totální vyčerpaná, nevím ani jak to popsat. Špatné spaní, špatné jídlo, fyzická i psychická vyčerpanost.

Všechno bylo hektické

Před kurzem, jak už jsem psala, mi bylo hodně špatně, bylo to hlavně i tím jídlem. Moc jsem toho nesnědla a od rána do večera jsem někde běhala… Každodenní shon. Všechno moc hektické a rychlé. Bydlíme v Praze, auto nemáme, takže všude „běhám“ s kočárem. Do kopce z kopce, na nákup atd. Přijdu domů a můžu se jít ždímat. Domácnost stíhám většinou až večer, když děti spí, ale někdy radši padnu taky.
A při tomhle kolotoči jsem si zadělala na zánět šlach v levé ruce. Co se týče zdraví, v minulosti jsem měla helicobactera a časté bolesti v žaludku. Štítná žláza byla na hranici zvětšení.

Myslela jsem, že kurz nezvládnu

O JJ jsem věděla, ale vrátila jsem se k němu, až když jsem viděla na FB info, že začíná podzimní detox. Pro mě obrovská výzva, hlavně se naučit vařit a připravit tak kompletní talíř. Přihlásila jsem se do kurzu, ale po pár dnech jsem ho chtěla zrušit. Myslela jsem, že to s dvěma malými dětmi nezvládnu. Vždyť už takhle jsem vyřízená, ještě vařit podle nějakého jídelníčku…No nakonec jsem do kurzu šla a jsem moc ráda!

Jak se dnes cítím

Když to vše shrnu, tak skvěle. Ponocování mi tedy zůstalo, ale jím! Konečně jím. Dovoluji si říct, že jste mi s JJ zachránili život, protože před kurzem jsem cítila opravdu moc moc špatně. Vyčerpaná, bez fyzické síly, bez energie duševní…. Věděla jsem, že se něco musí stát. 
Výsledky po kurzu jsou pro mě překvapivé. Čekala jsem spíše, že pár kilo naberu, ale zhubla jsem 4 kg za 6 týdnů. Vadilo mi bříško po dětech, které je vidět na fotce ve svetru a na fotkách v černém prádle, to jsem se fotila těsně před kurzem. Po kurzu jsem se vyfotila opět v prádle a v tom šedomodrém tričku, abych měla srovnání.

Cítím se parádně. Žaludek mě nebolí. Přemýšlím o tom, co jím a co jí má rodina. A to nejdůležitější je, že si umím uvařit jídlo, které mi dá vše potřebné. Po X letech jsem konečně pochopila, jak si připravit kompletní talíř a nebyla líná si ho uvařit. Mě program v JJ nakopnul a postavil zpět na nohy. 

Jak jsem to zvládla

Program mi dal „do ruky“ – nové skvělé recepty a dobrý pocit v bříšku od rána až do večera. V programu jsem se naučila používat nové suroviny a uvařit si tak pro sebe plnohodnotné jídlo, dobrou svačinku.  Časová náročnost vaření JJ je v pohodě, těžké to pro mě nebylo. Jedině snad to, že musím vařit pro sebe a pro rodinu zvlášť. Vyzkoušela jsem hodně receptů z programu. Co mi problém vůbec nedělalo? Vynechání masa :D. Nově jsem ale vynechala vejce, pečivo, cukr, mléčné výrobky. Až na to pečivo, to bylo brnkačka. Ono když jíte podle JJ jídelníčku, tak není na ně ani prostor. Porce JJ mi přijdou akorát, ale k obědu už nemůžu polévku. To je pro mě moc. Asi si dělám větší porce hlavního chodu, nevím, jsem plná :D)

V každém případě jsem si myslela, že když začnu takhle pravidelně a hodně jíst, tak zákonitě naberu, ale to se naštěstí nestalo. 

Ano, člověk musí ten jídelníček plánovat trochu do předu (luštěniny, nákup). V tom se ještě musím zlepšit. Obecně vařit neumím, takže vždy zápasím sama se sebou, s časem nebo s ingrediencemi. A proto děkuji za recepty, jídelníček a nákupní seznam, to je obrovská pomoc. Troufám si říct, že zvládám vařit lépe zdravá jídla než běžná. 

Milá Evo, tuto zprávu jsem vám začala psát na začátku listopadu. Teď je po kurzu a já nevím, jak bych vám poděkovala.

Se ♥ pozdravem Lucie 

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

První výsledek se dostavil hned druhý den (Kaninska)

Kaninska: Hezký den všem, mám za sebou Hubneme do...

Ukázali jste mi cestu, jak lépe zvládnout nový životní styl

Alča K.: Získala jsem lásku a nadšení pro vaření,...

Vaše chutná jídla obohatila náš stereotypní jídelníček

MoniVr: Dobrý den, mám za sebou polovinu kurzu a...

Hubneme, i když nedržíme dietu

Mayf: Dobrý den,moc jsme si pochutnali. Začali jsme nedávno...

Po 5 dnech 3,5 kg dole (Mirka)

Mirka: Krásný den všem:-)...tak po pěti dnech v kurzu...

Mám ohromnou radost, že hubnu

Kateřina: Začátkem ledna jsem se přihlásila do kurzu "hubneme...

Operace žíly není třeba a menstruační bolesti jsou pryč (Jana)

Jana: Milá, nejmilejší Evi, má žíla je ve velice...

Jak mi to jde? Parádně. (Radka)

Radka: Jak mi to jde s kurzem Vánoce jinak?...

Už nemám chutě na sladké ani na maso…

Jitchramost: Cítím se skvěle, jsem překvapená, kolik mám energie...

Vše zvládám levou zadní a na tréninku mi nestíhají

Gabča: Jsem na detoxu poprvé a moc mě překvapilo,...

Jsem tady moc ráda (Lenka)

Lenka: Za týden bohužel končíme Jarní očistu, chtěla bych...

Nevěděla jsem, že zelenina může chutnat tak skvěle (Hana)

Hana: Chci jenom říct (byla jsem s vámi už...

I po kurzu pokračuji dál, protože je mi dobře (Petra Monika)

Petra Monika: Děkuji za kurz Huneme do plavek, bylo...

Výsledky předčily má očekávání (Ivana)

Ivana: Musím se přiznat, že jsem se hlásila "jen...

Zhubla jsem a cítím se lépe (Ivaha)

Ivaha: Děkuji moc! Cítím se lépe, zhubla jsem, dobře...

Musím pořídit nový šatník – zhubla jsem z 60 na 53 kg!

Hanka: Jen jsem Vám chtěla poděkovat. V kurzu jsem...

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekTěstoviny na sladko s oříšky
Další článekPijeme čaje z pesticidů. I ovocné dětské čaje mohou být rizikem