Únava a vyčerpání – Jak se zbavit únavy

Stále více lidí trpí únavou. Může to začít nenápadně, kdy narůstající únavě ani nevěnujeme pozornost. Horší je to, když je vyčerpání chronické. Jaké jsou nejčastější příčiny jak se únavy zbavit?

Bez energie, unavená, vyčerpaná

Možná ten pocit dobře znáte. Jste unavená, jsme otrávená a nic vás nebaví. Jakoby celkově unavená životemprací a starostmi. Absolutní nechuť cokoliv dělat. Ano, často nám velká únava nedává prostor se čemukoliv věnovat. Říkáme si, že to třeba bude zítra lepší. Jenže je tu ráno a nic ze nezměnilo.

Časté potíže při únavě

Další rady čtěte níže v tomto článku.

Jak se zbavit únavy

  1. Prozkoumejte možné příčiny
  2. Otestujte 12 signálů, zda tělo potřebuje detox (níže na stránce)
  3. Upravte jídelníček a detoxikujte tělo
  4. Zařaďte prvopotraviny a tepelně upravenou zeleninu
  5. Přidejte rostlinné složky
  6. Doplňte chybějící minerály a vitamíny
  7. Inspirujte se níže příběhy ostatních

Upravili jídelníček, zbavili se únavy, získali energii

Velmi často stačí upravit jídelníček a únava za pár dnů zmizí – napořád. Inspirujte se příběhy těch, kteří se únavy zbavili.

Únava po probuzení a špatný spánek

Začíná nový den, měli bychom být plni síly. Místo přívalu energie je tu ranní únava – hned po probuzení. K tomu večer nemůžete usnout a špatně spíte. Dokud to člověk nezažije na sobě, neporozumí. Vypadá to jako lenost, nebo neschopnost cokoliv udělat. Je to však opravdová fyzická únava, která úplně paralyzuje.

Jarní únava

I když to zní jako speciální diagnoza, ve skutečnosti je to úplně stejná únava, která vzniká nevyrovnaným životním stylem. Přesněji bychom řekli, že je to spíše „po-zimní“ únava, kdy jsme neměli dobrý režim a možná ani sluníčka.

Chronická únava – únavový syndrom

Hlavním příznakem chronického únavového syndromu (CFS) je vysilující únava, špatný spánek a vstávání bez  pocitu osvěžení. Často se objevují bolesti hlavy, svalů a kloubů, bolesti v krku, špatné soustředění. Někdy může jít o drobné potíže a jindy zase o neschopnost vstát z postele – celkové vyčerpání organismu.

Proč jsem tak unavená

❓ Příčiny únavy jsou různé. Od stresového, nevyváženého životního stylu, až po jídelníček a roční období.

Jak se únavy a vyčerpání účinně zbavit

💡 Existuje mnoho způsobů jak vyzrát na každodenní únavu a vyčerpání. Není podstatné jaká je diagnóza, ale co můžete každý den dělat, aby únava zmizela.

Změna jídelníčku

Díky osvěžení starého jídelníčku můžete získat další energii, zbavit se zdravotních problémů, které značně mohou přispívat k únavě a vyčerpání. Jídelníček lze obohatit prvopotravinami, vyhnout se chemii, zařadit čerstvé suroviny, nebát přidávat ke každému jídlu zeleninu a celý jídelníček držet v poměru, kdy převažují rostlinné složky. Spousty lidí nám denně potvrzují, že se změnou jídelníčku podle Jíme Jinak, se jim vrátil příval energie a únava je pryč. Vyzkoušejte Jídelníček podle Jíme Jinak. Máme tu tisíce zdravých receptů.

Detoxikace těla

Pročištění těla nastolí znovu rovnováhu, která vám nyní může chybět. Správná detoxikace harmonizuje organismus, zlepšuje spaní a dodává energii. Jak na správnou detoxikaci? Jednou z účinných forem detoxikace je čištění střev. Doporučujeme například nápoj ze lněných semínek, který si čtenáři velmi pochvalují.

Minerály (nedostatek železa)

Železo se řadí mezi minerály, které nám nejčastěji schází. Bohužel se snažíme vše dohánět suplementy a doplňky stravy. Věděli jste, že železo je bohatě obsaženo v potravinách rostlinného původu? Jídelníček uzpůsobený potravinám bohaté na železo může také pomoci vyléčit anémii (i z hodně těžké).

Přečtěte si o únavě a vyčerpání více