Domů > Magazín > Zdraví

Únava, migrény, ucpaný nos a bolení v krku

Kdekdo v září pocítil bolesti hlavy, ucpaný nos, bolest krku či rozličné zažívací potíže jako průjem či nadýmání. Ke konci prázdnin pak přišla únava, kterou zaháníme sladkostmi a přemírou jídla. Stav se nelepší a nám chybí energie, ačkoli jsme zrovna po dovolené. Zdálo by se, že za to může stres spojený se začátkem nového školního roku. Ale není to zdaleka jen tím.

“To mám z toho vedra,” řekla mi známá, když rušila setkání kvůli bolesti hlavy a “příííšerné únavě.” V noci nespí, protože má ucpaný nos a bolí jí v krku, takže se jí špatně dýchá a budí jí každé polknutí slin. Už prý myslela, že má snad angínu. Jenže já s ní chodila do školy několik měsíců a viděla jsem své. V létě se regenerují některé zažívací orgány a také lymfatický systém. A právě tyto symptomy ukazují, že se naše tělo má čeho zbavovat. Poradila jsem jí, co si má uvařit a vypít a bylo po migréně. Na bolest v krku zabral česnek a olej. Na únavě bude muset zapracovat, to není o jednom nápoji. Potřebuje posílit orgány, které byly na řadě na konci léta.

Orgány pozdního léta

Někdo má zato, že pozdní léto skončilo právě teď, protože v září bylo hezké letní počasí. Pozdní léto však už skončilo. Připadá na období července a končí v půlce srpna. Během tohoto období můžeme významně okruh slinivka – slezina – žaludek, doplnit krev a zregenerovat lymfatický systém. Za tím účelem se dá popíjet posilující nápoj, upravit jídelníček a dodržovat zdravou životosprávu. Tím se zdravotní stav nejen nezhorší, ale postižené orgány se začnou uzdravovat.

Chuť na sladké, zažívací potíže a únava

Většinou jsme však po dovolených, návštěvách a naše dobré stravovací zvyky berou za své. Místo abychom napravovali, co se v létě napravovat dá, máme životosprávu nejhorší v celém roce. Následkem toho máme nezřízenou chuť na sladké, zažívací potíže (průjem, nadýmání, řídká stolice), můžeme pocítit jíž zmíněné nepříjemností v hlavě, krku a nose a chybí nám energie.

Pokud už dříve byly uvedené orgány zatížené a my v létě hřešíme dál, dostaví se mnohdy naprosté vyčerpání a melancholie. Následné deprese, které zajídáme další dávkou cukru, se pak svádějí na chmurný podzim. Ale kdepak podzim, ten za to nemůže. Jsou to naše letní hříšky, mnohdy nastřádané za řadu let, které se takto prezentují.

Prošvihli jste to?

Pokud jste pozdní léto prošvihli a cítíte, že zmíněné okruhy jsou vaší slabinou, není vše ještě zcela ztraceno. Pracovat na těchto orgánech můžeme celý rok a příště si během pozdního léta dáme obzvlášť záležet na péči o své zdraví.

Máme pro vás seriál rad a tipů

A protože je vás mnoho, kdo se na nás obrací s prosbou o radu kvůli některým z těchto potíží, připravili jsme pro vás sérii materiálů, díky kterým posílíme uvedené orgány a  připravíme se na podzim. Pojďte se s námi vydat společně na cestu za pevným zdravým a veselým podzimem bez bolestí, kašlů, chřipek a nachlazení.

Štěstí přeje připraveným, pojďme se připravit!

 

Stáhněte si materiály zdarma

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Holky co že si dáváte za obklad při bolení v krku?Že by bramborový???

Kazdopadne jsem ale vsechny priznaky – viz vyse – ted dostala. je asi pravda, ze jist jinak cloveka nejak “zchoulostivi”, protoze pri konvenci strave jsem byla vzdy zdrava jak ripa, bez jedineho nachlazeni nebo migreny. :-) :-) ted najednou tohle. Takze se tesim na kurz, tentokrat poprve pro mne take pro “pokrocilejsi”. Budu pilovat, a zlepsovat se, zu kvuli synovi, aby mel v nekom vzor, az bude vahat on :-)

Ukázat další komentáře