Jarní únava mě letos zbourala

4
Začátkem jara si mnozí začínají uvědomovat jarní únavu. Máte to taky tak? Je jarní únava jen termín, nebo opravdu prožíváme přechod ze zimy tak nějak ztuha?

Jarní únava nebo jarní výmluva?

Dříve jsem si myslela, že termín „jarní únava“ je jenom označení pro ty, kteří si našli odůvodnění pro snížení pracovního, emočního a zkrátka všeho výkonu. Dnes, i když jím celkem správně, spím taky vcelku dostatečně a momentálně mě neprovází žádné větší stresy, cítím „jarní únavu“ i já. A prožitek je to zatím nejsilnější, co jsem kdy z přeměny zimy v jaro měla.

Kde se pozitivně nabít a nikomu nenabít

Nevím, jestli je to tím, že člověk stárne, životem v této civilizaci se tak nějak opotřebovává, ale já mám pocit, že se ani přirozeně nenabíjím. Tedy pozitivně. Každodenně mě nabije tolik věcí a jsou i takové dny, kdy se já musím ovládat, abych nenabila někomu dál, to ano. Nicméně přirozené nabití tou životodárnou energií, která vás žene a motivuje, to aby člověk pohledal. Naučili jsme se najít si každý to svoje, kde nám je dobře, ať už jde o „jeskyni“, kde jsme sami, o něco dobrého, o něco hezkého, o čas s někým, koho máme rádi. A tak ten život skládáme a prožíváme. To, co ale na nás působí kolem, nevědomky, pozitivní ani za mák není.

Někdy to prostě přijde

Není se tedy čemu divit, že určitá únava dostihuje i nás, kteří se snažíme o to svoje já se starat. A protože je jaro, jde o únavu jarní. Musím vám říci, tak nějak soukromě, že já tedy trpím i těsně před prázdninovou dovolenou únavou letní, v půli září po neustálém dokupování nekonečných potřeb do školy šílím únavou podzimní a před Vánocemi lezu po zdi únavou zimní. Jestli to máte podobně, nezoufejte.

Nejsme v tom sami

Články na Jíme Jinak píšeme i proto, abychom si sdělili, že nejsme sami, kdo prožívá to či ono. A i když jíte správně, spíte dobře, cvičíte, přesto se může stát, že budete mít dny, kdy vás kromě koně nenakopne nic, ani váš osvědčený čaj, nebo že se vám prostě nebude chtít jít na tu krásnou procházku do lesa. A tak to tělu dovolte. Dovolte mu mít jarní, nebo jakoukoli jinou únavu. Zkuste omezit pracovní povinnosti a nedívejte se na tu neumytou podlahu, na které je pod svitem toho úžasného jarního sluníčka vidět snad tuna prachu (kde se to tam vzalo?). Dovolte si být unavení, protože když si to dovolíte, uvidíte, že taky mnohem rychleji naberete sílu a budete mít další vlnu energie a chuti.

Soužití s jarní únavou

Můj syn mi včera vyprávěl, že si jen tak bloumal. Něco přes hodinu. Zatímco já jsem plela venku záhon, on si užíval nicnedělání a oba jsme pak byli občerstvení, protože jsme si dovolili trávit čas tím, co jsme cítili, že potřebujeme. A já myslím, že tak nějak by soužití s jarní únavou mělo vypadat.

Jak to máte vy?

A tak vám, milé čtenářky a čtenáři, přeji krásné jarní bloumání, v hlíně hrabání, sluníčka užívání a těším se, že mi třeba do komentářů napíšete, jak to máte s jarní únavou vy. Já už mám na čele otisk klávesnice, proto myslím, že je čas přesunout se od počítače do jiné části bytu. Co byste řekli na ložnici?

Nemůžu si pomoct, ty jídla z kurzu jsou tak dobrá, že...

Magda: Ahoj všichni, dnes uvařil manžel - zelí, bramborový knedlík a pekl kachýnku - vůně z...

Výsledky se dostavují okamžitě

Magda:  Jsem moc ráda, že jsem s vámi všemi v Jarní očistě, připomenutí čehokoliv...

Děkuji za zorganizovaný celý jídelníček v kurzu

Bezinj: Druhý týden zvládám dobře, jídlo chutná i mému manželovi, který miluje maso. Je...

Radka: Díky za bezvadné materiály a podporu

Děkuji za všechen bezvadný materiál na webu i za podporu v online programech.

I v 67 letech lze jíst zdravě!

Zachoptik: Dobrý den, 14 dní je za mnou. Je mi fajn, vaření mě moc...

Kamarádky mě chválí, jak dobře vypadám a zářím

Ikminka: Ahoj všichni! Minulý rok jsem začala jíst jinak, abych byla zdravá. A k...

Netušila jsem, že se dají uvařit takové mňamky, jaké jsou tady...

Spenito: Ahojky Eví a holky, jsem tady taky poprvé a taky se móc těším...

Jste všichni tak milí, díky za podporu!

Annakrata: Jste všichni tak milí, já myslela,že moje zážitky by mohly být povzbuzením těm...

Děkuji za skvělý kurz

Ilona: Děkuji, děvčata, za skvělý kurz. Tady to jde tak nějak samo… když jsem...

poděkování

Vaše stránky jsou pro mě velkým přínosem, právě procházím obdobím, kdy přecházím na stravu,...

Přidala se ke mně i kolegyně z práce

Hanina515: Nemám ani extra chutě, když dětem peču klasickou buchtu, max ochutnám. Už mám pryč...

Faldy na břiše jsou pryč, zálibně se dívám do zrcadla

Lucka: Tak činím nyní bilancování mé  Jarní očisty. Jelikož se stravujeme dle JJ již...

Z receptů JJ jsem úplně unešená

helusa27: Bože, to je dobré! Zatím jsem trochu podezíravá k těm kokosovým mlékům a...

Děkujeme za mlíčko pro nekojené děti

Míla: Ahoj jíme jinak, chtěla bych vám poděkovat (hlavně) za recept na mlíčko pro nekojené...

Hubnutí jde samo

Iva1: Dobrý den, pořád se bavím a pořád hubnu, děkuji :-)! Všechny informace mě...

S vámi je očista vždy příjemnější

Iva: Každý rok si říkám, že budu šetřit a očistu zvládnu sama a vždy...

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

4 komentáře. Jak to vidíte vy? Napište komentář.

  1. Děkuji za tenhle článek! Bývám jaře unavená, vím to. Ovšem letos jsme si představovala, že to s jarní očistou budu mít nějak jinak, lépe. Na podzim totiž mi s úpravou jídelníčku opravdu bylo báječně. Teď na jaře ne, jím celkem poctivě bez velikých excesů, co je v jídelníčku, spím celkem dost, sportuji. V práci mám trochu více starostí, ale kdo nemá. A necítím se dobře, jsem unavená a skleslá. Po přečtení článku jsme se tak nějak uklidnila, když to má i někdo jiný, nemá cenu se s tím trápit, prostě to zase jednou přejde.
    Přeji hezký den!

    • Milá Gábi, ano, je nás víc a ano, bude líp. 🙂 Určitě se tím netrapte a dopřejte si odpočinek. A až vám bude svítit sluníčko, jako dnes ráno svítí u nás, nastavte mu tvář a užijte si jeho hřejivé paprsky. Uvidíte, že se energie dostaví. Krásný den!

  2. 🙂 jako vždy osvěžující a úsměvné 🙂 pobavila mě únava letní / podzimní… 🙂 mám to stejně. Letos se na jaře cítím kupodivu velmi dobře, snad nejlépe za posledních několik let. Dařilo se mi v zimě jakž takž dodržovat jídelníček.. a moc s vámi souhlasím, někdy jsme na sebe moc přísné.. na štěstí mému muži nevadí ani neumytá podlaha ani zašpiněná okna 😉

  3. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Autorem článku je Lůca
Úplně obyčejná žena. Obyčejná? Každá jsme jedinečná. Takže naprosto jedinečná žena, co si nezakládá na pojmech Bio a Eko, ale co si váží přírody, ráda chodí bosky nebo v barefootech, třídí odpad, sbírá v lese zapomenuté odpadky, miluje dobré, kvalitní jídlo, život a ráda si jej díky drobnostem užívá s rodinou nebo i sama.
Předchozí článek9 způsobů, jak v kuchyni použít nori vločky
Další článekKaramelový dortík