Chci do programu Jarní očista, ale…

6

Zvládnu jídelníček v programu? A můžu tam jako těhotná, kojící? Nejsem na to moc starý? Není to drahé? Můžu jít do programu, když chodím do práce? Dá se to skloubit s rodinou? Takové dotazy nám chodí denně na email a není v našich silách všem odpovídat zvlášť, proto odpovídáme formou článku.

Chci, ale nějak se nemůžu rozhodnout

Takových reakcí přišlo mnoho a my se jen smáli, protože neschopnost se rozhodnout je typická právě pro zablokovaný meridián žlučníku. V tomhle vám neporadíme, rozhodnutí za vás neuděláme. Pomoci můžeme jen připravenými jídelníčky, programem jako takovým, naší podporou. Ale ten krok musíte udělat sami. A když dáte žlučník do pořádku, budete se napříště umět snadno rozhodovat i v jiných situacích.

Není to drahé?

Víme, že peníze z nebe neprší, takže chápeme, že každou korunu třikrát otočíte, než ji utratíte. Pokud váháte kvůli financím, zkuste se na to podívat z pohledu přínosů:

 • naučíte se skládat si dobře jídelníček,
 • naučíte se zdravě vařit,
 • vyčistíte a uzdravíte se,
 • získáte energii a sílu do života,
 • budete mít dobrý pocit z vlastního těla, lepší postavu,
 • budete mít chuť do nových projektů,
 • budete mít pořádek v domě, čistou hlavu.

Je to málo? Stojí to za 2.800 Kč (do 17.2., pak 3.800) nebo nestojí? Zvládnete to sami nebo ne? Stojí to za 8 týdnů podpory a péče? Rozhodnutí je opět na vás. Účast v programu stojí 50 Kč na den. Možná těch pár korun utratíte denně za kávu, ani nevíte jak. U Klubáckých cen snad už není vůbec co řešit, protože Klubáka den v očistě stojí necelých 9 Kč (roční členové mají všechny naše programy jen za 490 Kč). Pokud chcete Klubovou cenu také, můžete si objednat balíček Jarní očista + Klub a ušetřit přes 3.000 Kč.

Zvládnu jídelníček?

Není důvod, abyste to nezvládli. Kurzem prošly dnes už tisíce lidí před vámi a naučili se sestavovat si stravu. V kurzu je návod, nákupní seznam, ukázkový jídelníček, video vaření, poradna. Máme zvlášť jídelníček pro začátečníky, kteří se stravují běžně a zvlášť pro pokročilé, kteří se víceméně stravují zdravě už teď.
Kurz není žádná soutěž, žádný závod ani boj o dokonalost. Děláme, co každý může a co mu vyhovuje. Každý svým tempem. Nikdo vás nehodnotí a nehlídá. Něžně vás vedeme a je na vás, co si z programu vezmete do praxe.

Stihnu to, i když jedu na hory, služební cestu?

Začínáme 17.2. přípravným týdnem, následuje 6 týdnů s jídelníčkem, poslední je závěrečný týden. Program je pak přístupná ještě několik týdnů až do konce května, takže na všechno je času dost. Máme mnoho týdnů, abychom vás naučili základy a ty pak můžete praktikovat po zbytek života.
Projít programem neznamená, že nemůžete na hory, na dovolenou, na služební cestu nebo na oslavu! Všechno zvládneme. Na všechno jsme připraveni.

Má to vůbec cenu, když nebudu 100%?

Pusťte si toto video a pochopíte :-) Nic jako stoprocentní účastník Jarní očisty neexistuje! Každý máme jiné podmínky, jiný zdravotní stav, jiné možnosti. Nebudeme se v kurzu srovávat. Jsme tam spolu, ale každý za sebe a ostatní nemusí vidět, jak na tom jste vy, když jim to sami nenapíšete. Což můžete, protože se vám dostane uznání a rady ;-)

Nezvládnu dvojí vaření

My to po vás ani nechceme. Je ale neuvěřitelné, kolik žen dobrovolně kuchtí pro každého něco jiného. My razíme teorii, že rodinu do kurzu netaháme, pokud o to sama nestojí. Děláme to pro sebe a učíme se. Až zvládneme principy, budeme chutně vařit a výsledky na nás budou vidět, tak se sami přidají. Nebo ne, to je jejich volba. V praxi pak není potřeba vařit dvě jídla. Pokud vaše rodina jí běžně, stačí je nechat u jejich jogurtů, pečiva apod., což není žádná práce navíc. Větší děti a manžel si jistě zvládnou namazat rohlík sami. Jinak se osvědčila metoda přidat k našemu jídlu to, co vyžadují. Ženy v kurzu obvykle uvaří pro sebe a manželovi přihodí kus masa, chleba, sýr nebo máslo a je klid. Žádná velká práce navíc. Mimochodem, je velmi zajímavé, kolik žen se naučilo delegovat odpovědnost za svoje jídlo na členy rodiny až díky Jarní očistě!

Těhotné, kojící, bez lepku

Každý rok je s námi mnoho kojících a těhotných maminek. Jejich strava má svá specifika, všechno je v kurzu vysvětleno. Já sama jsem změnila jídelníček, když jsme kojila svoje první miminko a je nás takových celá řada. Toho se není potřeba obávat. Vězte, že kojící a těhotné nečeká žádný půst!

Stejně je to s celiaky nebo těmi, kdo nemohou lepek. Je jich stále více a jsou i v našich kurzech. V našem jídelníčku se sice vyskytují i obiloviny, které jej obsahují, ale rozhodně jsou v menšině a není vůbec problém je nahradit za bezlepkové. Bezlepková dieta tedy vůbec není problém.

Nejsem na to starý?

Věk není na překážku. Každým rokem přibývá důchodců, lidí po 70. Mají už řadu neduhů a naše programy jim moc pomáhají zbavit se běžných „stařeckých“ problémů a bolestí. Viz Hanka (68 let), Helena (70 let), Pavla (63 let), Ilona (69 let) a další a další viz příběhy čtenářů.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

Většina dalších emailů obsahovala věty typu: „Ráda bych se přidala, ale chodím do práce,…“, „Moc mě to láká, už několik let o tom uvažuji, ale jsem už důchodce, nevím, zda to má ještě smysl a zda bych na zvládla, hlídám totiž vnoučata, nemám moc času,..“, „Do očisty bych šla hned, ale mám doma dvě malé děti, nevím, kde mi hlava stojí, jsem utahaná, nemám silu ještě něco řešit,..“ atd.

Většina lidí musí ráno vstát a jít do práce. Většina lidí nemá čas. A většina lidí není spokojená. Můžete dál hledat důvody, proč nemůžete ani tohle jaro se sebou něco udělat. Nebo se přestaňte vymlouvat a najděte způsob, jak si to zařídit. V Jarní očistě s námi jsou mladí i staří, pracující, cestující, důchodci i maminky na mateřské. Všichni se totiž o sebe potřebujeme postarat. Každý máme jiné možnosti, ale výsledky mají všichni. Na kolikátem místě jste vy ve vašem žebříčku priorit? Stále je něco důležitější, než udělat něco dobrého pro sebe?

Komentáře odvážných žen, které se přidaly

Děkujeme za krásné komentáře odvážných žen, které se s námi vydaly na Jarní očistu. Třeba vám pomohou se rozhodnout, než si dáte do pořádku ten žlučník :-)

Lucie: Moc Vás zdravím, ženy :-). Od doby, co jsou na Jíme Jinak tyhle super kurzy – Jarní očistu a Vánoce jinak, jsem nevynechala ani jeden, a stále je co zlepšovat. Mám moc ráda tu atmosféru tady, to sdílení, rady, pomáhání si. Ještě jednou moc díky :-).

Jana: Moc Vam dekuji za uzasny kurz, Evi a Romane. Nemela jsem v planu hubnout, jen si znovu pripomenout vse podstatne. Take jsem se moc tesila na nova varici videa, ktera se opet nesmirne povedla! :) No, povim vam, nakonec jsem i tak zhubla kilo a pul a je mi NEJ! Velky Dik! Zkratka Miluju Vase kurzy.. a dokud tu budu, budu tu s Vami… Diky! :-) <3

Gabriela: Už po kolikáté jsem se přesvědčila, že čím déle jím dle JJ, tím lépe mi je – na těle i na duši. Tuším, že směrem k létu bude má strava jako každoročně sklouzávat ke konvenčním jídlům, ale přesto si troufám říci, že jsem díky další Jarní očistě zase o kus dál. V hlavě se mi to srovná o něco snadněji. A vůbec – pořád se něco děje. Kdeže by mě napadlo, že by ranní polévku vyžadoval můj muž a co víc, dokonce ji i vařil! :-)  Z toho se raduju, jako i z toho, že jsem před lety v pořadu Sama doma objevila Evu a stránky Jíme Jinak. Mám to tu ráda, díky.

Tammy: Už druhý týden přemýšlím, co mi očista přinesla. Splnila jsem svůj závazek, tak to jsem na sebe pyšná. :-) Fakt. Zhubla jsem 4kg. Jsem za ně moc ráda. Tak nějak se mi zlepšila kůže, kde už nemám ekzém.

Kristýna: Jarni ocista se mi moc libila. Naucila jsem se snidat miso polevku, vic pouzivat morske rasy, umeocet (ten ted miluju) a rozsirit jidelnicek dalsi druhy zeleniny. Vzala jsem na milost pohankovou mouku, kterou jsem driv nemela rada a poprve zkusila knedliky jinak a taky svickovou! …  Mela jsem v te dobe docela vazne zdravotni problemy a po pustovem jidle mi bylo lip a netrapily me takove bolesti jako predtim.  Moc me bavilo fotit hotova jidla a sdilet je v nasi skupine na Facebooku. Mela jsem vzdycky radost z reakci i z podpory, o kterou tam nebylo nouzi. Vsem dekuji, hlavne tvurcum JJ a jarni ocisty, ze ji venovali tolik energie a casu :-) Uplne jsem se zapomnela odmenit, tak jsem si dnes koupila paradni tenisky. Jen by mohlo prestat snezit, at v nich muzu vyrazit :-)

Vapinka: Evo, děkuji za Vaše zkušenosti a za inspiraci. Moc jste mě motivovala. Daří se mi už bez problémů v 11 hod. otevřít lednici a něco vyndat a ve 12 hod. mám kompletní talíř na stole.  Stejně tak se mi daří si nosit svoje jídlo na oběd k našim a vůbec mi nevadí říkat „já si nedám“, když někde jsem… Zhubla jsem krásných 5 kg a to se opravdu cpu! Nemám chuť na salám ani na čokoládu, je mi dobře se zdravým jídlem a mám všeho dostatek.  Pokračuji dál, i když ten pocit sounáležitosti tady s Vámi mi bude chybět. Děkuji za podporu :-)

Alexandra: Ahojte, mne istým spôsobom dala tato očista zmysel života :-) možno nie doslovne, ale z velkej miery ano. Napriek tomu, že som nedodržiavala 100% jedálniček, úplne sa mi otočil oproti klasickému, niekdajšiemu stravovaniu. Po niekoľkých rokoch som sa zmestila do riflí, začala mať viac energie, večerné horekovanie „čo na večeru“ vyriešil vždy Váš jedálniček. Po mnohých rokoch, dnes v bazéne :-) Nebola som „veľmi objemná“ ale na moje proporcie som mala veľké bruško, pri ktorom mi mnohý blahoželali, k tehotenstvu, čo sa dosť zvláštne znášalo. Kompenzovať to tlačiacimi push apkami, tiež nebolo nič pohodlné :-) Ohybnejšia, aj sebavedomie o kúsok podrástlo, pre mňa  veľké ďakujem.
Nádherné recepty, ktoré ste vyskúšali a fotky popridávali, ma inšpirujú, a onedlho verím, že podobne budem servírovať :-) Veľmi mi pomohlo a nakoplo aj zdôvodnenie každého týždňa, prečo tú surovinu / vec nejesť a čo spôsobuje.
Lepšie som si to vedela predstaviť a uvedomiť. Teším sa opäť niekedy, a verím, že po pobyte , kde sa ťažko niečo „jiné“ na jedenie hľadá sa vrátim opäť , lebo telo už hlási , že toto nie. Krásny zvyšok Veľkej noci :-)

Janapelka: Připojuji se, děkuji všem spolu-vařícím za poučné a inspirativní sdílení a Evě za úžasnou podporu a taky Romanovi za tento úžasný web. Přeji všem krásné Velikonoce a spokojená bříška:-)

Veronika: Drahé kolegyně a kolegové, děkuji za úžasných 8 týdnů, které jsem zde s vámi všemi sdílela.  Bylo to zábavné, poučné, inspirativní i nadpozemské a užila jsem si to téměř na 90%.  Káva mi zůstává, třeba se pokusím tento zlozvyk překonat příští rok, ale ostatní mi vůbec nechybělo. Určitě pojedu dál a budu vařit alespoň sobě podle JJ, sem tam zhřeším, ale už vím, že je to lidské :-) Uživám si díky očistě nového těla a veselé mysli a těším se na vás zase u předvánoční očisty.

Za týden začínáme

V pondělí 17.2. začínáme a zároveň končí předprodej. Po pár dnech pak vstup do letošního programu skončí úplně.

Těšíme se na všechny odvážné za týden v programu!

Přidejte se.

 

 

Objev stránek

Dobrý den, vaše stránky jsem objevila někdy v tomhle...

Konečně po všech nezdarech našla (Veronika)

Veronika: Na luštěniny jsem si zvykla téměř hned, ty...

Můj čtyřletý syn to označil „Boží“ (Kateřina)

Kateřina: Zdravím všechny, dovolená s Duhovým koníkem v kombinací...

Všechny vaše recepty jsou úžasné

Bobina: Všechny vaše recepty, které jsem zatím vyzkoušela (hlavní...

Vaše kurzy jsou super

Lucie: Moc Vás zdravím, holky :-). Od doby, co...

Nepřibírám a alergii mám pod kontrolou i bez medikace (Eva)

Eva: Takže po jarní očistě a hubnutí do plavek...

Nemám hlad, nehoní mě mlsná a mám lepší náladu (Renáta)

Renáta: Dobrý den paní Evo, jsem dnes den před...

Každý, kdo mě potká, obdivuje mou pevnou štíhlejší postavu (Andrea)

Andrea: Ahoj všem. S Jíme Jinak jím 8. týden...

Jsem nadšená a hubnu

Siva: Dobrý den, jsem tady poprvé. Stránky JJ jsem...

Centimetry jsou pryč, zdraví lepší (Zuzana)

Zuzana: Evičko, opět to byl přínosný kurz. Kila, spíš...

Moje hmotnost je konečně stabilní

Iva V.: Ahoj Evi, já jsem úplně nadšená ze...

I sestřička v nemocnici si všimla, že jím zdravě

Bartoanaovj: Evi, Helčo, děkuji za práci kterou děláte. I...

JJ má pro mě kouzlo, které nejde ani popsat

Miluše: JJ má pro mě kouzlo, které nejde ani...

Z jídel jsem nadšená, jedí to i moji chlapi

Maca.s.: Z jídel jsem úplně nadšená, už jsem dělala...

I v 67 letech lze jíst zdravě!

Zachoptik: Dobrý den, 14 dní je za mnou. Je...
 1. a já se ze všeho nejvíc bála, že to nedokážu dodržet. Jím jinak už 3/4 roku a za tu dobu si vytvořila svůj systém, navíc jsem věčně rozevlátá váta a častokrát vařím nárazově…nefungují mi jídelníčky, recept je pro mě pouze zdrojem inspirace neumím to dodržet, vždycky se ale snažím o jeden kompletní talíř denně- drapnu nějakou tu zeleninu, obilí co mám zrovna po ruce a luštěninu, kimči nepo pickles když nemám tak aspoň zelí kysané a je to…jenže občas mě to dožene a mívám frustraci, že jíme málo pestře, že to občas nechutná úplně prémiově a že bych se měla na to vaření i lépe připravovat :-) takže do kurzu jdu abych tomu svému systému dala nějaký řád, abych se naučila vařit víc bezlepkově, míň nárazově, a tak nějak si to potřebuju vše v sobě srovnat protože jsem do toho skočila rovnou po hlavě.

  • Myslím, že většina lidí by ti bylo schopnost drapnout zeleninu, obilí a luštěninu a uvařit záviděla 😉 Já to mám stejně. Nejsem schopná uvařit podle recpetu. A tak vznikají denně nové 😂😂 Ale neboj, v kurzu tě navedeme na chytrý systém, který ti ušetří čas a energii 👍

   • Evi, až budu tak vyzenovaná jako ty, to si teprve budu gratulovat! Ale zní to dobře a po pár dnech v přípravném týdnu už vnímám změny. Je to pecka!

    • Vyzenovana 😂😂😂😂 Deti a Roman by ti to vysvětlili 😂😂 Gratuluj si už teď, podívej, co už všechno zvládáš! 👍👍👍

 2. Dobry den vsem na JJ,pred rokem jsem vas poznala a poprve se s vami dala na detox.Byla jsem ze vseho vyplasena a chvilku stresovana,ze nestiham jak se v jidelnicku pise😁.I pres to vsechno jsem shodila 5kg.Neziji v CR a shaneni potravin byl pro mne orisek!Neznala jsem spoustu potravin ani v ceskem jazyce a tak jsem vubec nevedela,kde je mohu koupit🤔.Nasledoval predvanocni kurz,naucila jsem se dalsi a dalsi nove veci,vyzkousela nove potraviny a i kdyz se mi tech dalsich,,nekolik kilo navic“zatim nepodarilo dat dolu,jsem nadsena,protoze to chutna i me drahe polovicce.Dlouho me prosil,abych varila JINAK,ale ja nevedela jak,mene kaloricky a lehceji pro telo🙄Varim s vami cely rok(ne na 100%,ale stale se zdokonaluju)Tak jsem hledala az jsem vas nasla.Dekuji za vasi praci💗Moc se tesim na letosni jarni detox .Marcella

  • Marcello,to jsou hezké zprávy, moc za ně děkujeme 👍 To je paráda, že si o stravu říká chlap! To máte velkou výhodu oproti většině našich čtenářek, čeští chlapi jsou často konzervy a nejsou ochotné slevit z klasiky, co znají od maminky 😂

 3. Zobrazit všech 6 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článek6 tipů na valentýnské zdravé dobroty
Další článekV pondělí startuje Jarní očista