Domů > Magazín > Blog

Chci do programu Jarní očista, ale…

Zvládnu jídelníček v programu? A můžu tam jako těhotná, kojící? Nejsem na to moc starý? Není to drahé? Můžu jít do programu, když chodím do práce? Dá se to skloubit s rodinou? Takové dotazy nám chodí denně na email a není v našich silách všem odpovídat zvlášť, proto odpovídáme formou článku.

Chci, ale nějak se nemůžu rozhodnout

Takových reakcí přišlo mnoho a my se jen smáli, protože neschopnost se rozhodnout je typická právě pro zablokovaný meridián žlučníku. V tomhle vám neporadíme, rozhodnutí za vás neuděláme. Pomoci můžeme jen připravenými jídelníčky, programem jako takovým, naší podporou. Ten krok už musíte udělat sami. Když si dáte žlučník do pořádku, budete se napříště umět snadno rozhodovat i v jiných situacích.

Není to drahé?

Víme, že peníze z nebe neprší, takže chápeme, že každou korunu třikrát otočíte, než ji utratíte. Pokud váháte kvůli financím, zkuste se na to podívat z pohledu přínosů:

  • naučíte se skládat si dobře jídelníček,
  • naučíte se zdravě vařit,
  • vyčistíte a uzdravíte se,
  • získáte energii a sílu do života,
  • budete mít dobrý pocit z vlastního těla, lepší postavu,
  • budete mít chuť do nových projektů,
  • budete mít pořádek v domě, čistou hlavu.

Je to málo? Stojí to za 2.800 Kč nebo nestojí? Zvládnete to sami nebo ne? Stojí to za 8 týdnů podpory a péče? Rozhodnutí je opět na vás. Účast v programu stojí 50 Kč na den. Možná těch pár korun utratíte denně za kávu, ani nevíte jak. U Klubáckých cen snad už není vůbec co řešit, protože Klubáka den v očistě stojí necelých 9 Kč (roční členové mají všechny naše programy jen za 490 Kč). Pokud chcete Klubovou cenu také, můžete si objednat balíček Jarní očista + Klub a ušetřit přes 3.000 Kč.

Zvládnu jídelníček?

Není důvod, abyste to nezvládli. Kurzem prošly dnes už tisíce lidí před vámi a naučili se sestavovat si stravu. V kurzu je návod, nákupní seznam, ukázkový jídelníček, video vaření, poradna. Máme zvlášť jídelníček pro začátečníky, kteří se stravují běžně a zvlášť pro pokročilé, kteří se víceméně stravují zdravě už teď.

Kurz není žádná soutěž, žádný závod ani boj o dokonalost. Děláme, co každý může a co mu vyhovuje. Každý svým tempem. Nikdo vás nehodnotí a nehlídá. Něžně vás vedeme a je na vás, co si z programu vezmete do praxe.

Stihnu to, i když jedu na hory, služební cestu?

Začínáme v půlce února přípravným týdnem, následuje 6 týdnů s jídelníčkem, poslední je závěrečný týden. Program je pak přístupný ještě několik týdnů až do konce května, takže na všechno je času dost. Máme mnoho týdnů, abychom vás naučili základy a ty pak můžete praktikovat po zbytek života.
Projít programem neznamená, že nemůžete na hory, na dovolenou, na služební cestu nebo na oslavu! Všechno zvládneme. Na všechno jsme připraveni.

Má to vůbec cenu, když nebudu 100%?

Pusťte si toto video a pochopíte :-) Nic jako stoprocentní účastník Jarní očisty neexistuje! Každý máme jiné podmínky, jiný zdravotní stav, jiné možnosti. Nebudeme se v kurzu srovnávat. Jsme tam spolu, ale každý za sebe a ostatní nemusí vidět, jak na tom jste vy, když jim to sami nenapíšete. Což můžete, protože se vám dostane uznání a rady ;-)

Nezvládnu dvojí vaření

My to po vás ani nechceme. Je ale neuvěřitelné, kolik žen dobrovolně kuchtí pro každého něco jiného. My razíme teorii, že rodinu do kurzu netaháme, pokud o to sama nestojí. Děláme to pro sebe a učíme se. Až zvládneme principy, budeme chutně vařit a výsledky na nás budou vidět, tak se sami přidají. Nebo ne, to je jejich volba. V praxi pak není potřeba vařit dvě jídla. Pokud vaše rodina jí běžně, stačí je nechat u jejich jogurtů, pečiva apod., což není žádná práce navíc. Větší děti a manžel si jistě zvládnou namazat rohlík sami. Jinak se osvědčila metoda přidat k našemu jídlu to, co vyžadují. Ženy v kurzu obvykle uvaří pro sebe a manželovi přihodí kus masa, chleba, sýr nebo máslo a je klid. Žádná velká práce navíc. Mimochodem, je velmi zajímavé, kolik žen se naučilo delegovat odpovědnost za svoje jídlo na členy rodiny až díky Jarní očistě!

Těhotné, kojící, bez lepku, senioři

Každý rok je s námi mnoho kojících a těhotných maminek. Jejich strava má svá specifika, všechno je v kurzu vysvětleno. Já sama jsem změnila jídelníček, když jsem kojila svoje první miminko a je nás takových celá řada. Toho se není potřeba obávat. Vězte, že kojící a těhotné nečeká žádný půst!

Stejně je to s celiaky nebo těmi, kdo nemohou lepek. Je jich stále více a jsou i v našich kurzech. V našem jídelníčku se sice vyskytují i obiloviny, které jej obsahují, ale rozhodně jsou v menšině a není vůbec problém je nahradit za bezlepkové. Bezlepková dieta tedy vůbec není problém.

Nejsem na to starý?

Věk není na překážku. V posledních letech je s námi pravidelně parta lidí, kterým je 60, 70 let a více. A jaké mají skvělé výsledky! Třeba jako Radka (73 let), Hanka (68 let), Helena (70 let), Pavla (63 let), Ilona (69 let) a další a další viz příběhy čtenářů.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody

Většina dalších emailů obsahovala věty typu: “Ráda bych se přidala, ale chodím do práce,…”, “Moc mě to láká, už několik let o tom uvažuji, ale jsem už důchodce, nevím, zda to má ještě smysl a zda bych na zvládla, hlídám totiž vnoučata, nemám moc času,..”, “Do očisty bych šla hned, ale mám doma dvě malé děti, nevím, kde mi hlava stojí, jsem utahaná, nemám silu ještě něco řešit,..” atd.

Většina lidí musí ráno vstát a jít do práce. Většina lidí nemá čas. A většina lidí není spokojená. Můžete dál hledat důvody, proč nemůžete ani tohle jaro se sebou něco udělat. Nebo se přestaňte vymlouvat a najděte způsob, jak si to zařídit. V Jarní očistě s námi jsou mladí i staří, pracující, cestující, důchodci i maminky na mateřské. Všichni se totiž o sebe potřebujeme postarat. Každý máme jiné možnosti, ale výsledky mají všichni. Na kolikátem místě jste vy ve vašem žebříčku priorit? Stále je něco důležitější, než udělat něco dobrého pro sebe?

Komentáře odvážných žen, které se přidaly

Děkujeme za krásné komentáře odvážných žen, které se s námi vydaly na Jarní očistu. Třeba vám pomohou se rozhodnout, než si dáte do pořádku ten žlučník :-)

Hana: Takhle jsem se nikdy necpala :-)) Ale když už mám po týdnu dvě kila dole, tak já si tedy budu užívat ty mňamky dál! Je to fakt skvělý a já jsem ráda, že jsem se konečně odhodlala. Potřebuju shodit ještě hodně, takže to je jen začátek.

Lucka: Během týdne jsem kompletně přestala sladit, teď si doslova užívám chutě připravovaných jídel ,téměř nepotřebuji používat sůl. Energie mám na rozdávání a co je nejdůležitější, Evi: začíná mi klesat počet i intenzita migrén (mívám dost silné záchvaty, jsem na biologické léčbě. Začínám věřit, že ani tu nebudu časem potřebovat..) Je to zázrak!! Najednou přijímám sebe sama, začíná se propojovat tělo i mysl. A neřeším už jen důsledky. Snažím se hledat příčiny svých obtiíží.Proste pecka a to jsem na začátku. Já už vyzkoušela kde co, klasickou i lehce alternativní medicínu, ovšem tato zásadní změna stravy přináší tak rychle výsledky a pokroky, že mi to vhání až slzy do očí. Slzy radosti.

Klára: Jeden týden, minimální změny a přitom vlastně tak velké! Tak dobrá jídla jsem ještě nikdy neuvařila!! Já se začínám těšit do kuchyně, těšit na jídlo. Ale hlavně proto, že mi potom není zle jako skoro po všem, že mám najednou víc síly do života, ale ne jen jako energie, jak jsem četla v příbězích, ale i chuti žít, odvahy, je to jako bych se probudila ze zimního spánku. No je jaro a já poprvé v životě cítím tu energii, co o ní tady roky čtu.

Petra: Já jsem věděla, že Jarní očista není jen o jídle…ale že to bude až takhle vymakané, to jsem si neuměla představit. Ty typy na detox jsou super, samé snadné věci, na pár minut, ale tak učinné! Chechtáme se celá rodina a k mému překvapení nikdo neremcá, všichni jedí se mnou. Z toho mám snad největší radost. Kolem jídla bylo vždycky diskusí…Dokonce se teď starší syn motá v kuchyni a že prý to podle toho videa zvládne taky. To jsem málem omdlela. On mi to zdravé jídlo snad i uvaří!!! Za tyhle změny v naší rodině vás miluju nejvíc :-)

Jana: Jak já se bála, že to nezvládnu! A už se druhý týden jen raduju, raduju a užívám si krásnou společnost. V téhle covidové době hotové pohlazení po duši, to je prostě k nezaplacení. Že jídlo je fantastické, to psát nebudu, to už jsme si všichni vyzkoušeli. Ale že to není tak pracné, jak to vypadá, to byl trochu šok. Teda bordýlek tu mám, to se teprve musím naučit, abych měla po vaření tak uklizeno jako vy v tom videu. To mi moc pomáhá vidět, jak to děláte vy!

Jitka: Já šla do očisty kvůli hubnutí, ale teď už druhý týden pracuji na tom osobním rozvoji, co jsem se do něj vloni ani nepodívala a teda žasnu…to je tak skvělé! Tolik věcí jsem si ujasnila! Dokonce jsem hned nějaké věci zavedla a najednou mě přestala štvát práce, manžel je nějaký milejší a s dětmi je snazší domluva. Jsme sice teprve na startu, ale je mi jasné, proč Eva říkala, že kdo si tohle prošel, zažívá po konci očisty zázraky. Já je totiž zažívám už teď!

Mirka: Po covidu jsem byla tak zbrchaná, že jsem myslela, že už to takhle zůstane nafurt… Doktorka nevěděla, nikdo neví… Ale jeden týden na jídelníčku a já líp spím, hlava přestala úplně bolet, už ani nepokašlávám a celá jsem taková víc v pohodě. Jestli to takhle funguje, tak to beru :-))) Myslela jsem si, že si dám jen tak detox kvůli játrům (mám zvyšené hodnoty), ale asi mě tu budete mít dýl :-))

Ještě se můžete přidat

Vstup do kurzu zavíráme v půlce dubna, aby každý, kdo se přidá, stihl projít všech 8 týdnů programu. Čím dříve začnete, tím dříve se budete cítit dobře jako ti, kdo už začali minulý týden.

Těšíme se na všechny odvážné za týden v programu!

Přidejte se.

 

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

15 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

31
2

Nebe v puse aneb salát není jen okurka, paprika a rajče!

Než jsem začala jíst “jinak”, byly moje večeře většinou ze salátů. Ale špatně sestavených. Byly hladové, navíc to byla nuda. Stále to samé doko...