Domů > Magazín > Vaše příběhy

Jsem bez léků na štítnou žlázu, Pavla (63 let)

Chci se s vámi podělit o svůj příběh, třeba bude někoho inspirovat, aby se pustil do změny životního stylu, opravdu stojí za vyzkoušení. Můj hlavní cíl byl dostat se zpátky na normální váhu a zbavit se léků. Obojí se povedlo, i když jsem si musela zkusit, jaké to je polevit a zase se ke zdravému vaření podle Jíme Jinak vrátit.

Po lécích jsem nabrala 20 kg a váha stále rostla

Deset let mám tzv. sníženou funkcí štítné žlázy a brala jsem až do minuleho léta Letrox. Byl to pro mě na začátku šok, když jsem ho začala užívat, protože jsem během 3 měsíců “nabrala” 20 kg a místo 62 kg jsem najednou vážila 82 kg. Bohužel v té době jsem nevěděla, co mi vlastně je. Nebyla to tlouška, ale spíše zavodnění organismu, zanešená jatra a střevo. Řešila jsem to vším možným, ale místo toho, aby šly kilogramy dolů, stále jen stoupaly.
Fotky z té doby nemám, nerada jsem se fotila, když jsem byla jako almara, ale pro srovnání mám vedle sebe na ramínku šaty, co jsem v té době nosila a jaké nosím teď :-)

Zhubla jsem a mohla si v létě obléci bílé kalhoty

Přibližně před 4 lety jsem objevila webové stránky Jíme Jinak a začala se stravovat podle těchto receptů. Zakoupila jsem si jarní detoxkační kruz a ejhle hubnutí šlo jako po másle. Nevážím se, takže nevím, kolik kilogramů šlo dolů, ale dovolila jsem si pak v létě nosit bílé kalhoty a každý mi říkal, jak jsem hezky zhubla. Na fotce jsem v modrém kostýmu krátce po kurzu v roce 2016.

💡 TIP: Sezóna plavek je tu! Zkus tento jídelníček a sprav si postavu.

Jenže pak nebyl čas se o sebe postarat

Jenže jak už to bývá, člověk zhřeší a ty hříšky se stupňují, byla jsem vytížená v práci a ještě jsem k tomu podnikala (podnikám dodnes, ale jsem už v penzi) a pomalu a postupně se kilogramy zase nabalovaly. Neměla jsem čas se tak věnovat tomu, abych si zdravě vařila, jedla jsem jednostrannou stravu, hlavně tofu, tempehy, jen aby to bylo rychlé, nevěnovala jsem pozornost, jak žvýkám a polykala velké kusy potravy. A tak, i když jsem jedla zdravě, kila stoupala nahoru stále víc. Byla jsem z toho zoufalá.
Morbidní tloustnutí je přesně to, že vám nefungují vnitřní orgány tak, jak by měly správně fungovat, ale to uvádím níže. Navštívila jsem za ta léta několik tzv. odborníků na výživu, ale bohužel mi nikdo nic, co by fungovalo neporadil.
Na fotce z podzimu 2017 už nezapnu své oblíbené červené sako.

Mám autoimunitní onemocnění štítné žlázy

Srpen 2017

Vloni v létě jsem byla v Chorvatsku na dovolené se zdravou stravou, tam jsem měla čas jíst v klidu, jídlo bylo fantastické, pestré, ale moc mi to nepomohlo, pořád jsem byla nafouklá, necítila jsem se dobře, i když dovolená byla senzační. Když jsem se vrátila domů, začala jsem pátrat, proč tomu tak je, dokonce jsem se obrátila i na Evu Cikrytovou a konzultovaly jsme spolu můj problém. Začala jsem se i více zajímat o tu moji sníženou funkcí štítné žlázy a přišla jsem na to, že nemám sníženou funkci štítné žlázy, ale tzv. Hashimotovu tyreoiditidu, jednodušeji autoimunitní onemocnění štítné žlázy, které vznikne napadením vlastního obranného systému. V mém případě přetížená játra, nadledvinky, propustné a zanesené střevo. Touto nemocí trpí spousta žen, ale i mužů.

Vzala jsem to z gruntu

Začala jsem se stravovat pestře, vařit jen z prvopotravin, nejím nic vyrobeného našim chemicko-potravinářským průmyslem, žádné polotovary ani ty tzv. zdravé. Inspirace na vaření je na webových stránkách Jíme Jinak spousta, a také i ve facebookové skupině. Vaření je jednoduché a hlavně dává tělu to, co potřebuje.

říjen 2017 – už nedopnu své oblíbené sako

Začala jsem nejdříve čistit játra (užívám ostropestřec mariánský), následovalo střevo detoxem rýže se zeleninou dle Jarní očisty na Jíme Jinak, to jsem držela asi 7 dní. A asi ta nejdůležitější věc byla, že jsem se naučila jsem jíst pomalu, abych všechno pořádně rozkousala. Jsem členkou Klubu Jíme Jinak, a tak jsem si naposlouchala všechna videa a  doporučení, která tam jsou k dispozici. A že jich je! Mimo jiné se tam říká se, že řízek rozkousaný a snězený pomalu uškodí tělu méně, než zhlnuté zdravé jídlo … To jsem si vzala k srdci a jím pomalu, vařím si jen čerstvá jídla podle  báječných receptů z Jime Jinak, jsou tam samé skvosty a všem, přátelům, kterým webové stránky doporučují říkám, že tak dobře, chutně a pestře jsem nikdy ve svém životě nejedla.

A kila jdou dolů

červenec 2019

Jak vidíte na fotkách, ještě v létě 2019 jsem měla pěknou nadváhu. Ale po nastaveném režimu jdou konečně kila jdou dolů! Zhubla jsem na této stravě 8 kg za měsíc, to když jsem se vážila naposledy u endokrinologa, a kila jdou stále dolů na moji optimální váhu. 

Všichni to na mě vidí říkají, že mi to moc sluší. Cítím se plná energie, optimismu a štěstí. Na fotkách ze září a října už zase zapnu své oblíbené červené sako (dokonce je mi volné) a můžu nosit své zelené šaty.
Můj  velký cíl byl přestat brát léky na štítnou žlázu, kterou neléčí, ale ještě více ji oslabují, a pak se člověk na lécích stane závislým. A další můj velký cíl byl zbavit se těch zbytečných kilogramů navíc.
I když je mi přes 60 let, záleží mi na tom, jak vypadám a hlavně, jak se cítím. A teď jsem konečně bez zdravotních problémů a jakýchkoliv léků!

cervenec 2019

Jak jste se už dočetli, tak obou cílů jsem dosáhla. A za to děkuji, Evi, tobě. Za recepty a za informace na stránkách,  které vznikly vlastně jen náhodou pro tvoji rodinu a přátele. A jsem šťastná, že přátelé ti stále přibývají, je to tak, jsme to my všichni, kteří vaříme ty tvé báječné recepty z Jíme Jinak a vždycky čekáme a těšíme se, s čím novým a úžasným zase přijdeš. Ještě jednou velké díky!

Nemám chuť na sladké, kafe nepiju a klouby mě nebolí

Odnaučila jsem se pít kávu v detoxikačním kurzu před 4 lety a od té doby ji nepiju a vůbec mi nechybí, (jsem plná energie i bez kávy) a to jsem pila průměrně 2 kávy denně. Necítím se unavená, nepotřebuji “nakopnout”.

září 2019 – opět dopnu své oblíbené sako

Nemám vůbec chuť na sladké. V zimě ani moc nejím ovoce, když mám chuť na ovoce, tak jedině jablka nebo hrušky v tepelné upravě se skořicí a špetkou soli, nic nedoslazuji.
Problémy s klouby zmizely. Bolel mě pravý kyčelní kloub, občas kolena a vše je pryč. Z toho mám velkou radost, protože si pamatuji na maminku jaké měla problémy s kyčlemi a jak to trvalo dlouho po operaci, než mohla zase chodit …

Vaření je snadné

Říkám, kdo chcete být zdravý a plný energie, jděte do toho a vařte si ty báječné dobroty. Teď už se mi to nezdá ani časově náročné, je to naprosto jednoduché, večer namočím obilovinu a luštěninu a druhý den uvařím a k tomu čerstvě už jen zeleninu, nenáročné.

Pavla

 

 

 

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

84 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Wau, vypadáte báječně a moc se mi líbí váš rázný přístup😍Děkuji moc , že jste se podělila o svůj příběh❤️🙏

Jana Lenártová
10. 3. 2024

Dobrý den, moje kamarádka má autoimunitní zánět štítné žlázy a pomáhá jí od firmy Serafin kapsle Štítná žláza a klíčí si výhonky rukoly.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

I ve starším věku má smysl začít se změnou (Věra, 65 let)

Po dětech jsem začala přibývat na váze. Vyzkoušela jsem snad všechny diety, sportovala jsem, ale hubnout se nedařilo. Navíc se mi zhoršovalo zdraví. A pak ...
56
8

Máte pár kilo navíc? Tipy, jak se jich zbavit a začít zdravěji

Na nic nečekejte! Vyzkoušejte těchto 14 snadných tipů, jak zatočit s kily, únavou a zdravotními neduhy.

10 týdnů s Jíme Jinak mi vrátilo svobodu (Marie, 50 let)

Diet jsem kvůli váze vyzkoušela hodně, s váhou to bylo vždycky jak na houpačce. Výsledkem byly bolavé kotníky, strhané koleno a rameno, stále nafouklé břic...