Hubnutí nebylo vůbec prioritou, toužila jsem zbavit se léků a potíží. Výsledkem je, že se mi po šesti letech neměnné hodnoty konečně srovnal cholesterol, lékař mi snížil léky na štítnou žlázu, zmizely některé uzlíky na štítné žláze, klouby už téměř nebolí, karpály se zklidnily. Óóó, jak mě se teď příjemněji žije!

Téměř jsem rezignovala

Provést určité změny stravy a životního stylu jsem viděla jako nutnost už dávno, jen jsem nevěděla jak na to. Některé zdravotní potíže mě trápí od dětství, jiné se přidaly časem. Zkoušela si pomoct podle různých rad, ale moc to  nefungovalo. Téměř jsem rezignovala. A pak jsem si řekla, že ještě naposledy něco zkusím a vybrala jsem si Jíme Jinak.
Koncem srpna jsem si vyzkoušela jíst jinak s kurzem Hubneme do plavek. Byla jsem poctivá a nic moc nezdravého mě nelákalo. Horší bylo pak co nejlépe pokračovat. Potřebovala jsem další řád. Tak přišel Podzimní detox a to byla mnohem větší makačka a pokušení. V Podzimním detoxu nebylo pro mě primární zhubnout, ale potřeba a touha zbavit se zdravotních potíží a léků (alergie, astma, vysoký cholesterol, vysoký tlak, bolesti zad a kloubů, úprava trávení, zánět karpálních tunelů) a vymanit se z neustálých obav a strachů. Dostat se více  do pohody. Jak se totiž postupem let zdravotní potíže nabalovaly, přidaly se i obavy o zdraví, čímž jsem si vše ještě zhoršovala. Byl to začarovaný kruh.

Největší pecka je snížení cholesterolu

Věděla jsem, že to takto dál nechci a že hlavní roli ve zlepšení toho všeho musím mít hlavně já sama. Že je to ve stravě a hlavě. Velmi mě inspirovaly nejen články, rozhovory a recepty, ale i příběhy ostatních. Obdivuji jejich vytrvalost a úspěchy při vyléčení velmi těžkých stavů. Tak doufám, že i když na to bude potřeba více času než jeden kurz, že to „dám“. A už nyní vidím výsledky:

1. Snížení váhy za Podzimní detox cca 2,5 kg, úbytek 2 cm přes břicho, boky a stehna. Není to moc, ale lidé z mého okolí si všimli, že mám méně vypouklé břicho, komentují, že je vidět, že jsem zhubla.

2. Snížení dávky léku na štítnou žlázu.

3. Sono štítné žlázy vykazovalo 3 roky více uzlíků a jeden větší. Dnes mi našli jen ten větší. Další tam neviděli.

4. Klouby téměř nebolí.

5. Karpální tunely – ruce mě nyní téměř nikdy nebrní.

6. Největší pecka je cholesterol. Ten mám vysoký aspoň 6 let a stále se zvyšoval. Děsilo mě to obzvláště v posledních letech. Moje hodnoty:

  • 12.6. 2020 – 7,93
  • 6.4.2021 – 7,77
  • 30.11. 2021 – 6,01

7. Břicho bez nepříjemného pocitu plnosti a těžkosti.

Mám před sebou ještě dlouhou cestu, ale moc mě potěšily tyto výsledky. Úplně nejvíc to bylo to snížení cholesterolu. Doufám, že ho ještě snížím. A celkově se s postavou cítím daleko příjemněji.

Nemusím si odříkat dobroty

Super je, že mohu mlsat zdravě a nemusím se nijak trápit hladem. Moc se těším, že se mi postupně zlepší i to ostatní.

Zmizely vnitřní horkosti

Teď si uvědomuji, co jsem ještě zjistila – asi od 45 let jsem pociťovala x-krát za den vnitřní horkosti. První roky jen v létě, později kdykoli a čím dál častěji. Ale nevím, co to spouští. Konzultovala jsem to s lékařem a ani podle něho to nejspíš nejsou klasické návaly. Když tak o tom přemýšlím, často si na to stěžuje moje maminka, která má 84 let. Tak to asi bude opravdu problém jinde. No a najednou před svátky jsem si uvědomila, že toto delší dobu už vůbec nepociťuji.

Už vím, co mi dělá dobře

Jenže přišly Vánoce, víc jsem si povolila. Klasické cukroví, bramborový salát… a hned bylo kilíčko navíc. A ty vnitřní horkosti se mi objevily zase. Teď jsem na tom znovu zapracovala a už je to skoro pryč. Óóó, jak se mi teď příjemněji žije! :)) No, aspoň jsem si vyzkoušela, jak to celé funguje a snad se pro příště na ty nenadálé chutě něčím zdravým předem připravím nebo je překonám. Stojí to za to.

Libby

Hubneme do plavek online: Shoďte 5 kg za 14 dnů

  1. Dobrý den, zajimalo by mě, nestli mate někdo zkušenost při stravování s JJ se zlepšením psychiky. Ráda bych se zbavila antidepresiv. Děkuji za reakci. Věra

  2. Zobrazit všech 5 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekMandlové kurkuma latte s vanilkou
Další článekKakaový weck cake