Domů > Magazín > Blog

Fialky voní jen do první jarní bouřky

Pokud si děláte zálusk na voňavé fialky, pospěšte si. Jednak pomalu končí jejich sezóna, jednak budou vonět jen dokud pořádně nezaprší.

Píše se to v bylinkových knihách a je to pravda pravdoucí.

Jeden rok jsem se takhle s děvčaty vypravily do lesa na vzdálenější místo, kde jsme předtím našly spoustu fialek. Ale než jsme se tam s košíčky vypravily, přišla velká jarní bouřka. Ochladilo se, ale to nás neodradilo od výletu za fialovými kvítky. Sbíraly jsme o sto šest a nasbíraly koše. Jaké bylo naše překvapení, když jsme doma zjistily, že celá mísa fialek sesypaných z košíčků ani trošku nevoní!

My je tehdy nasušily a do čaje byly i tak krásné a jistě i trochu léčivé. Od té doby si ale dávám pozor a jak se objeví fialky, na nic nečekám a jdu. Nechci, aby mi bouřka nevzala tu božskou vůni.

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Buďte první, kdo napíše komentář