Pouštění lodiček
Lodičky z očechových skořápek prý dokáží podle tradice předpovědět naší budoucnost či odpovědět na otázky, které nás zajímají. Důležité je, aby si každý člen rodiny svou lodičku vyrobil sám a sám ji pustil na vodu. Podle toho, jak se lodička na vodě chová, můžete vyčíst, co vás v budoucnu čeká. Pokud se například lodičky seskupí v jednom chumlu, znamená to, že rodina zůstane pospolu. Pokud zůstane u břehu, nečekají vás žádné změny a pokud se naopak od břehu vzdálí, pravděpodobně vás čeká daleká cesta.
Imunita + Jídelníček + Antistres
Tři nabité webináře!
Rezervovat místo zdarma
Radost za pár korun
Vánoční svíčky po mnoho let naše děti vyráběly na školní jarmarky opravdu ve velkém množství a vždy se hned prodaly. Rodiče z jejich třídy už nám dodávali neporušené skořápky (s tímto záměrem rozlouskávali ořechy). A také se u nás scházely všechny nevyhořené svíčky hned po vánocích, abychom je mohli pro příští rok recyklovat. Vosk jsme rozpustili a znovu použili, takže jsme kupovali jenom knoty.
Pár tipů pro výrobu
- Vosk rozpusťte v zavařovačkách ve vodní lázni. Horký přelijte do horké konvičky s hubičkou nebo zobáčkem (nerez, smalt atp. – když se ucpe, musíte ho vyvařit a tím rozpustit), aby se to dětem lépe nalévalo. Konvička je dobrá horká / teplá, ať vosk pomaleji chladne a nedávejte do ní moc vosku, raději trvale dodávejte horký naběračkou atp., ať vám nezatuhne. To si vychytáte. ;-)
- Aby se skořápky při nalévání nekolíbaly, můžete je umístit na podnos s vrstvou jemného křemičitého písku. Krásně se usadí.
- Následně nejdřív kápněte do skořápky vosk (tak do 1/3 skořápky) a píchněte do něj knot. Foukněte a vosk rychle zatuhne. Nalijete celou řadu a zapíchejte knoty, další řadu a další knoty. A potom už drží. Když nalijete najednou celou skořápku, dlouho čekáte, než vychladne a knot mezitím spadne nebo se utopí, musíte ho nějak zafixovat. Takže nalívejte po troškách.
- Pak už jenom postupně po částech dolívejte vosk.
Zkuste to také
Výrova svíček-lodiček je opravdu jednoduchá a můžete si s ní zpříjemnit dlouhé zimní večery a zapojit i své děti. Pokud se do jejich výroby pustíte, budeme moc rádi, když nám do komentářů nahrajete fotku, jak se vám povedly.
Než se do výroby pustíte, zamyslete se nad tím, jaký vosk použijete. I vosky mají své zdravé a škodlivé varianty, jak jsme psali v článku Není svíčka jako svíčka. V článku o výrobě zdravých svíček se zase dozvíte podrobnosti o zdravých variantách vosku.
PS: Cítíte se pořád unavená a bez energie?
Vstáváte ráno s pocitem, že byste nejraději zůstala v posteli? Co si dobít baterky a postarat konečně i o sebe? Je čas na podzimní detox. Mrkněte jak opět získat energii.
Buďte první, kdo napíše komentář