O Jíme Jinak

Jsme nadšení propagátoři zdravého životního stylu. Ukazujeme cestu, jak lze chutně, zdravě a prakticky vařit tak, aby nám bylo lépe na těle i na duši. Vaříme bez masa, mléčných a živočišných výrobků, bez bílé mouky a bez cukru. A co tedy jíme abychom byli štíhlí a zdraví? Podívejte se na naše recepty 🙂

Píšeme články, recepty, natáčíme videorecepty a rozhovory s odborníky, točíme online vaření a pořádáme online kurzy. Našimi kurzy už s nadšením a skvělými výsledky prošly tisíce účastníků. Více o našich kurzech.

Web navštíví ročně přes 650 000 tisíc lidí - jsme obrovská komunita podobně naladěných lidí. Děkujeme vám, že jste tu také!

Jak to máme v Jíme Jinak

  • jíme tak, abychom si nezatěžovali organismus
  • vhodným jídelníčkem předcházíme nemocem a léčíme se
  • fandíme přirozené stravě a máme rádi prvopotraviny
  • chráníme přírodu
  • vracíme se ke střídmé kuchyni našich prababiček
  • inspirujeme se tradiční čínskou medicínou
  • upozorňujeme na rostoucí trendy obezity a nemocnosti
  • ukazujeme, jak vařit zdravě a opravdu chutně
  • vymýšlíme recepty, píšeme články, točíme videorecepty, ptáme se odborníků
  • děláme online kurzy dostupné pro každého

Kdo Jíme Jinak vydává a platí provoz

Nestojí za námi žádné vydavatelství, ani sponzoři. Vše vymýšlíme, děláme a platíme sami. Vaší účastí v kurzech nebo Klubu Jíme Jinak nám pomůžete získat prostředky, abychom pro Vás dále mohli dělat nové recepty a užitečné články, které čtete na webu úplně zdarma. Zvažte účast v některém z našich skvěle hodnocených online programů a podpořte Jíme Jinak, prosím. Děkujeme! 

Tým Jíme Jinak je jen pár lidí 🙂

Eva Cikrytová

Narodila jsem se s vrozenými vadami ledvin a močových cest. Svoje první narozeniny jsem oslavila na operačním stole. Následovaly další operace, narkózy, léky. Chronickou rýmou, akné, angínami, záněty močových cest, bolestí zad a podbřišku, pískáním v uších a mnoha dalšími už ne tak vážnými potížemi jsem trpěla přes 30 let. Klasická medicína mi neuměla pomoci a potíže a operace přibývaly. Prekanceróza na děložním čípku, plicní embolie, šílená únava, smutek, chronická nevyspalost. Zásadní zvrat přišel se změnou jídelníčku. Můj život se otočil opačným směrem. Přestala jsem se cítit jako chodící mrtvola. Začala jsem žít a navzdory genetice se zbavila léků, injekcí na ředění krve i nálezu na čípku. Je mi čím dál lépe, konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh.

Roman Cikryt

Před pár lety jsem jedl jako 95% Čechů. Začal jsem jíst jinak velkou náhodou. Pracoval jsem z domu po 3 dny a jedl vše, co uvařila Eva. Po návratu ke klasickému jídelníčku jsem viděl takový rozdíl, že jíst jinak mi zachutnalo napořád 🙂 Shodil jsem přes 10 kilo a bez cvičení mám sportovní postavu.

Eva Dudíková

Strava pro mne vždy byla a bude středem zájmu. Dává mi možnost žít, poznávat lépe sama sebe, učit se, rozvíjet se a růst. Mou vášní je studium, jak strava ovlivňuje, mění a uzdravuje mé tělo a následné tvoření v kuchyni. To vše budu s vámi ráda sdílet.

Helena Jirsová

Jsem nesmírně ráda, že jsem po tolika letech hledání a zkoušení na vlastním těle, konečně přišla na to, jak chutně a zdravě jíst, aniž bych se musela hlídat v porcích a měla zdravotní problémy. Léta jsme trpěla velkou nadváhou i poruchou příjmu potravy. Léta jsem hledala, vyzkoušela každou dietu od tukožroutských polévek až po totální hladovky. Fungovalo to vždy jen krátce. Dneska už chápu, proč mi nemohly nikdy diety trvale fungovat. Proto bych moc ráda předala svoje zkušenosti dál a ušetřila vás tápání v tom, co pro zdraví správné a co ne.  Přečtěte si celý příběh.

Kde jste nás viděli

Jak s námi můžete být v kontaku

Sdílejte stránky Jíme Jinak, prosím.