Pepa si neuměl představit život bez masa nebo rohlíků. Jak to jeho žena dokázala, že začal jíst s ní? Tyhle sympatické lidi jsem potkala onehdy na festivalu. Tehdy mi Pepova žena Irena ukázala v telefonu starší fotku a já nevěřila svým očím. Pak mi poslali další, na které je Pepa se svou dcerou před a po změně jídelníčku. Vyprosila jsem si zveřejnění, protože to prostě musíte vidět!

V jednom z loňských komentářů Pepa napsal:IMG_0363

„Náš příběh? Ten začal již dávno, jen cesta byla strnitá a dlouhá. Dnes jdeme po pěšince, která nás každý den překvapuje (mile).  Na tuto pěšinku a k JJ nás přivedla náhoda, která začala v podobě Antonie Mačingové a jejímu heslu Najezte se do štíhlosti. Dali jsme se na zeleninovou cestu (harmonizující stravovací program) a po dvou týdnech, kdy jsme jedli vlastně jen zeleninu a sýr nám došlo, že takhle to dál nepůjde.

Jak už to tak bývá běžel pořad Sama doma a v něm zrovna vařil Jan Londzin. Od tohoto vedla cesta přes jeho jídelnu k Vám do klubu JJ. Ze začátku čerpala manželka informace jen tak z povzdálí a nemohlo to dopadnout jinak než členstvím v JJ. Já jsem se přidal k manželce a tuto jen tiše podporoval. Dnes jsem překvapen, že to jde. Samotného mne překvapuje, kolik mám energie z jídla, které někdy nejsem schopen ani zařadit.

Už vůbec jsem si nedokázal představit, že nezakousnu rohlík. A zjištění? Jde to a navíc se cítím skvěle. Jestli byla dnes tří měsíční cesta strnitá? Pro mě né. Já mám vždy připraveno plnohodnotné jídlo, které nejenom, že je dobré, ale i pěkné :-).

Podle vlastní zkušenosti mohu doporučit nic nehrotit, protože musím přiznat, že čím méně jsem byl do něčeho nucen, tím více jsem to chtěl. Tak pěkné talíře přece nemůžou být špatné a ze začátku jsem si říkal, že můžu někde zakousnout něco navíc. Neměl jsem potřebu někde něco zakousnout a dnes se těším, co pěkného bude připraveno na talíři.

Z myšlenky, že si někdy něco někde dám se stal problém, chutě mi dnes neuspokojí žádné rychlé občerstvení.

 

A k fotkce, na kterou si schválně vzali pro srovnání stejné oblečení, připsal Pepa tento komentář:

Na fotce je zachycena proměna člověka, který si nedovedl představit existenci bez masa. Dnes s úsměvem si říkám, že dříve jsem tam měl jitrnici a dnes brokolici. Proměna to byla neuvěřitelná a můžete to povídat komu chcete a stejně nikdo nevěří. Jen ti co si to vyzkoušeli, vědí, že to funguje. A stejně už ani nemám potřebu to někomu povídat. Důležité je, že já vím a otázky typu: „Proč?“, „Co z toho máš?“, nebo „Jak to můžes vydržet?“ už doopravdy neřeším, jen se usmívám a jsem spokojenej, že je mi fajn.

  1. Asi se Vám bude zdát, že to napíšu hustě, ale tak to fakt je – pánovi už rostla vepřenka. Chlapi, jak víme, tolik netrpí na zvětšování v oblasti zadku a stehen, mívají maximálně bříško a právě vepřenku. Oteklý obličej a krk. Zastávám názor, že společně s vepřenkou přichází také zdravotní komplikace. Pepa to fakt vyšvih. Vrátily se mu hezké rysy obličeje a zahodil 10 let. Sem budu dávat odkaz, aby klucí pochopili, o čem je řeč. Dobrá práce.

  2. Děkujeme za pochvalné reakce a milá slova. Kráčíme dál a potkávat se s úžasnými lidmi je moc fajn. Proto velké díky Vám všem, kteří nám jste velkou inspirací ?

  3. Pepo, jsem moc ráda, že jsem tebe a tvou ženu Irenku osobně poznala, a měla tu čest sedět u jednoho stolu ve Františkách :-) , fandím celé Tvé úžasné rodině. Jen tak dál, jste skvělíííí !!!!!!

  4. Tak to je naprosto úžasné. Na té fotce vpravo by měli vypadat o dva roky starší, že? Dík za Váš příběh. Sluší Vám to!

  5. Pepo, díky moc za odvahu. Z Verči je kočka a z vás kočičák :-) Přátelé, doporučuji fotku poklikem otevřít a prozkoumat!

      • Kdyby jen pleti, mě přijde, že prošla totální proměnou, věřím, že kdo ji delší dobu neviděl, tak ji po změně nemusel vůbec poznat :-)

  6. Zobrazit všech 11 komentářů

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekJarní očista výhodněji nebo zdarma
Další článekKapsy plné zdraví (Jindřich Motýl)