Domů > Zdravé recepty > Přílohy

Hrnkový polentový knedlík s chia semínky

Uvařeno
bez lepku
sezóna podzim

Polentový knedlík je osvědčená a naše oblíbená rychlovka. Když k němu přidáte pár lžic chia semínek, budete mít knedlík nejen puntíky, ale zase trochu jinou chuť.

Ingredience
pro 4 porce
  • půl hrnku instantní polenty (100 g)
  • 3 hrnky vody (900 ml)
  • 2 PL chia semínek
  • sůl

Překvapilo mě, co všechno se u nás změnilo během 6 týdnů.  Já shodila 10 kg bez hladovění, nehoní mě mlsná, vyřadila ...

Postup
  1. Připravte si tři hrnky do kterých dáte hotový knedlík a vypláchněte je studenou vodou.
  2. Do hrnce dejte 3 hrnky vody, osolte ji a přiveďte k varu. Instantní polentu a chia semínka pomalu vmíchejte do vroucí vody, ztlumte plamen na menší a míchejte metličkou dvě až tři minuty po celou dobu varu. Polenta začne houstnout.
  3. Po uplynutí 3 minut polentu odstavte a pomocí stěrky rozdělte polentu do tří hrnků. Nechte polentu v hrnkách 20 minut na lince vychladnout a pak hrnky dejte do ledničky, kde ztuhne.
  4. Až polenta ztuhne, půjde dobře vyklopit a nakrájet. Vyklopte hrnek a nakrájejte z něj plátky knedlíků, které můžete ohřát na pařáčku.
Praktické

Každá polenta saje trochu jinak, proto kdyby se vám při míchání zdála ještě málo hustá, přidejte trochu polenty navíc. Konzistence polenty by měla být asi jako hustá krupicová kaše.

Děti

Do roka nepoužívejte sůl. Od roka ji můžete dát špetičku a kolem 2 let už tento knedlík může dítě s vámi.

PS: Co zkusit vaření podle vyváženého jídelníčku?

Ze zdravých surovin, z prvopotravin a chutně. S nákupními seznamy, videorecepty, naší živou podporu, motivaci a mnohem více. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na letní výzvu, jak shodit 5 kg za 14 dnů!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

5 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Povedlo se, hurá! 😃

Jaroslav Hlávka
5. 6. 2020

Poprvé bylo málo času a vyklopil jsem to moc brzy, to nedopadlo dobře… Dnes už přesně dle receptu i s patřičným chlazením. Opravdu pak z hrníčku vypadl knedlík :-)

Ukázat další komentáře