Pokud jste s námi na jaře připravili fialkový ocet nebo olej, máte po ruce první pomoc na štípance od hmyzu, horečky z horka a popálení od slunce. Než poběžíte do lékárny, podívejte se, co máte ve špajzu či v lednici!

Domácí lékárnička

Tohle mě na výrobě domácích léků a kosmetiky baví. Na jaře posbíráte, naložíte, zavaříte nebo nasušíte a po zbytek roku máte lékárnu a drogerii pěkně doma po ruce. Bez éček, bez chemie, čerstvé. Víte, co jste tam dali a krom toho fyzického obsahu tam taky máte notnou dávku vlastní energie a lásky, pokud jste připravovali mazání i pro své blízké. Co si víc přát?

Jen si vzpomenout

Tuhle u mě byla kamarádka, jestli nemám něco na štípance, že malého bodla vosa a děsně mu to otéká. V panice, že jde o malinké dítě, si ani nevzpomněla na první pomoc v podobě rozpůlené cibule nebo fialkového octa, který si podle našich stránek připravovala. Stává se nám to běžně, když se radíme s přítelkyněmi mezi sebou, že si doporučujeme to, co samy jindy radíme nebo co už máme dávno doma. Ale když přijde potřebná chvíle, vůbec si na to nevzpomeneme. Až tedy přijde nějaký letní problém, prvně prozkoumejte lednici a špajz, než se poženete do lékárny nebo k sousedům.

Fialková první pomoc

Pokud jste s námi vyráběli v době fialek voňavý fialkový olej nebo ocet, můžete s nimi řešit první potíže, které přináší teplé počasí. Na bolavou hlavu, štípance, omývání obličeje či vlasů je výborný ocet. Hodí se i při horečce na obklady a do vody. Olej má spíš zklidňující účinky, hodí se na pěstění pleti nebo při spálení od slunce. Pokud jste si nasušili květy a listy, máte první pomoc při zahlenění, protože z nich snadno připravíte léčivý čaj. A kdo si připravil fialkový sirup, má voňavé sladidlo a lék na kašel v jednom.

Nejen na léčení

Samozřejmě fialkový ocet není nutné používat jen na léčení. Je výborný do letních salátů, určitě to vyzkoušejte.

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

    • Když jsem ho dělala, tak zcela od oka a stejný postup jako u bezového. Já těch fialek nemám tolik, takže jsem měla malou lahvičku a malinké množství všeho.

  1. jako domácí lékárnička na bodnutí vosou se u nás používají darované bonbony (pokud nejdou do koše nebo kamarádkám) – místo vpichu silně potřít nasliněným nebo navlhčeným bonbonem. místo tolik neopuchne, opravdu to funguje:)

  2. Zobrazit 4 komentáře

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekKrémová polévka z fazolí a batátu
Další článekV zajetí ohnivého věku II.