Domů > Magazín > Blog

Nezapomeňte na domácí lékarničku

Pokud jste s námi na jaře připravili fialkový ocet nebo olej, máte po ruce první pomoc na štípance od hmyzu, horečky z horka a popálení od slunce. Než poběžíte do lékárny, podívejte se, co máte ve špajzu či v lednici!

Domácí lékárnička

Tohle mě na výrobě domácích léků a kosmetiky baví. Na jaře posbíráte, naložíte, zavaříte nebo nasušíte a po zbytek roku máte lékárnu a drogerii pěkně doma po ruce. Bez éček, bez chemie, čerstvé. Víte, co jste tam dali a krom toho fyzického obsahu tam taky máte notnou dávku vlastní energie a lásky, pokud jste připravovali mazání i pro své blízké. Co si víc přát?

Jen si vzpomenout

Tuhle u mě byla kamarádka, jestli nemám něco na štípance, že malého bodla vosa a děsně mu to otéká. V panice, že jde o malinké dítě, si ani nevzpomněla na první pomoc v podobě rozpůlené cibule nebo fialkového octa, který si podle našich stránek připravovala. Stává se nám to běžně, když se radíme s přítelkyněmi mezi sebou, že si doporučujeme to, co samy jindy radíme nebo co už máme dávno doma. Ale když přijde potřebná chvíle, vůbec si na to nevzpomeneme. Až tedy přijde nějaký letní problém, prvně prozkoumejte lednici a špajz, než se poženete do lékárny nebo k sousedům.

Fialková první pomoc

Pokud jste s námi vyráběli v době fialek voňavý fialkový olej nebo ocet, můžete s nimi řešit první potíže, které přináší teplé počasí. Na bolavou hlavu, štípance, omývání obličeje či vlasů je výborný ocet. Hodí se i při horečce na obklady a do vody. Olej má spíš zklidňující účinky, hodí se na pěstění pleti nebo při spálení od slunce. Pokud jste si nasušili květy a listy, máte první pomoc při zahlenění, protože z nich snadno připravíte léčivý čaj. A kdo si připravil fialkový sirup, má voňavé sladidlo a lék na kašel v jednom.

Nejen na léčení

Samozřejmě fialkový ocet není nutné používat jen na léčení. Je výborný do letních salátů, určitě to vyzkoušejte.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Komentáře

Recept na fialkový sirup by prosim byl? Kolik dát sladu, vody a fialek? Našla jsem zde ten bezový, ale neumím si to představit na fialkach :-)

:-)je to jedno jestli mentolový, ovocný či smetanový?

Ukázat další komentáře