Domů > Magazín > Blog

Pánové, víte, co má společného roční období a ženský cyklus?

Milí muži, ano, tohle je, taky jednou, článek pro vás. Jestli chcete vědět, jak funguje ženský cyklus a díky tomu si ušetřit nejedno trápení nad tím, co nám zase „přelítlo přes nos“, tak čtěte.

Je to vlastně velmi jednoduché

A to máte, myslím, rádi. Každý měsíc si my ženy procházíme všemi ročními obdobími, fázemi dne i života, a tak se není čemu divit, že je to občas hormonální bouře pro nás samotné, natož pak pro vás, naše drahé polovičky. Seznamte se, seznamte se.

Aktivní fáze

Jedna z mých nejoblíbenějších fází, kdy my ženy stíháme milion a jednu věc, je aktivní = dynamická fáze. Občas je pro vás těžké našemu tempu stačit, protože jedeme jak mašiny. Máme spoustu energie, jsme rychlé, efektivní, cítíme se sebevědomě.

Jinými slovy, v této fázi, která nastupuje po menstruaci, žena jako by doma téměř zmizela a o děti se starají dva chlapi, kteří nepotřebují vše komentovat, citové záležitosti jdou stranou, stejně tak úklid a vaření (tofu to jistí), protože teď se jede na výkon, ať se toho stihne co nejvíc. Toto období je ideální na plánování velkých sportovních výkonů, protože teď si je i my ženy užijeme. A i když pak budeme remcat, že nás všechno bolí, tak teď těch 50 km na kole (i po zimě) zvládneme, teď jo.

Fáze ovulační

Protože jsme ale stále jen křehké a něžné ženy, nejsme takový zápřah schopny dlouhodobě zvládnout. A protože už nám taky začíná scházet blízkost, oblékáme si své nejlepší šaty, házíme po vás očka, pusu nezavřeme, ale na rozdíl od předchozí fáze, nás teď už nezajímají žádné věcné záležitosti, ale vztahy. Chceme slyšet, jak jsme krásné, jak si nás vážíte, jak nás milujete a jak bez nás nemůžete žít. Domů bychom si nejraději nastěhovaly všechny babičky, dědečky, kočičky a pejsky, abychom se mohly o všechny starat. Voláme starým přátelům, jak se mají a culíme se na cizí děti v obchodě (jo, počkat, tohle vlastně děláme i normálně). V této naší nejplodnější fázi už nikoho nepopoháníme, ale neustále objímáme a líbáme, užijte si to. A jestli vás s tím už štveme, vydržte do další fáze, kde naopak velmi oceníme samotu a ticho.

Předmenstruační fáze

V této fázi možná dumáte nad tím, kam zmizela ta pečující víla. Je tam stále, jen zrovna teď převzala vládu nad naší myslí i tělem moudrá stařena. Tuhle fázi poznáte nejlépe tak, že vás dokážeme buzerovat i kvůli tomu, že dýcháte moc nahlas či dupete jako sloni (a já vím, že dýcháte i chodíte stále stejně, ale vysvětlení si, prosím, nechte na později). Také vás neustále nutíme uklízet nebo vás posíláme (ideálně i s dětmi) ven, chceme být totiž hlavně samy!!! Potřebujeme vyházet minimálně půl skříně, abychom většinu vrátily zpět, ale nemůžeme si pomoct, úklid a čistky ve věcech nám v této fázi dělají moc dobře. Také hodně dokončujeme, z čehož jsme často zavalené, a pak jsme ještě protivnější. A ty cloumající emoce tomu taky zrovna nepřidají.

A přesto je i tahle fáze těsně před menstruací naprosto geniální, protože když si odmyslíte všechny ty naše nejapné poznámky, máme v této době skvělé nápady a jsme velmi kreativní.

Menstruační fáze

S poslední fází se stahujeme do sebe a ztišujeme. Kontakt s okolním světem nás vyčerpává, řešit cokoliv nás vyčerpává, snadno na nás padne splín, usínáme v 7 večer s dětmi, ale přes tohle všechno má i toto období své výhody, kterými jsou fantastické vhledy. Dokážeme vidět do hloubky věcí a problémů a řešit je na úrovni, která by nás jindy ani nenapadla.

Více si o menstruačních fázích povídáme v Podzimním detoxu. Je to totiž téma zásadní a podceňované. Kdo je tam s námi, může se těšit na víc informací.

A co dál?

Možná vás ještě na závěr napadne, jak to s námi bude, když se dostane do přechodu. Tak podle Jaroslava Duška prý záleží na tom, v jaké fázi se zasekneme. Držím nám všem palce! :-)

A protože dávám všechny články přečíst svému úžasnému muži, který můj cyklus trpělivě snáší už téměř devátým rokem, přišlo mu hned nefér, že jsem tentokrát zapomněla na nás ženy a doplnil k tomu (pro ženy) dvě fáze muže:

Když je muž najedený = spokojený
Kdy má muž hlad = nespokojený

S láskou

Naďa

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Krásný den, jmenuju se Naďa, nikdy jsem nebyla normální, jen teď už se za to nestydím :-). Nadevše miluju svou rodinu, knihy, jídlo, objímání, tvoření, svobodu a věci mezi nebem a zemí. Jíme jinak je mi bezpečným přístavem, druhou rodinou a nekonečným zdrojem inspirace. Díky, že tu můžu být!

105 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Naděžda
21. 10. 2022

Nadi, tak se těším dvojnásob. Jak jsi tady zase ty, bude dobře.🙏🙋😘

Nadi, já jsem tak ráda, že jsi “zpět” 👍❤️

Ukázat další komentáře