Domů > Magazín > Vaše příběhy

Zmizely mi otoky, přestala bolet hlava (Milena, 61 let)

Udělat tak obrovskou změnu po 45 letech, co vařím, byla to pro mě velká výzva. Ale moc mě to bavilo, jídla mi moc chutnají a kromě toho, že jsem shodila, mi zmizely otoky nohou a rukou, přestala bolet hlava a zlepšila se celulitida.

Rok jsem to sledovala

Změnu stravování jsem s Jíme Jinak začala nejenom proto, že se mi líbily vaše recepty, ale taky proto, že jsem již dříve narozená a moje tělo se začalo zakulacovat. Jsem opravdu ráda, že po roce sledování Jíme jinak, jsem se rozhodla a do kurzů vstoupila. 

Velká výzva udělat

Přihlásila jsem se do Jarní očisty a pustila se do velkých změn. Kávu piji 45 let, mléko 61 let, jím v nesprávné časy, protože jsem kosmetička a jím až po poslední zákaznici, tedy po 20 hodině.

Snažila jsem se dodržovat úplně vše, ačkoli jsem v kurzu slyšela mockrát, že na to mám jít pomalu a postupně. Podařilo se mi snížit kávu – dnes už si dávám jen jednu kávu klasickou se sojovým mlékem, a pak piji Ajurvédskou kávu, která je bez kofeinu. A když se k ní přidá trochu sojového mléka, tak je skvělá a ještě jsou různé druhy. 

Byla pro mě velká výzva to vše nějak odbourat. Ze začátku jsem byla trochu ve stresu, protože většinu potravin jsem musela nakoupit ve zdravých výživách, něco v Kauflandu.

První týden

Po týdnu musím říci, že jsem velmi spokojená. Recepty jsou skvělé a chutné. A tělo se zřejmě čistí. V puse se mi dělají afty. Nejsem nemocná, nemám chřipku.

Největší strach jsem měla z kaší. Kdysi jsem jedla kaši na sladko a ucpala mi krk. Tvoje kašičky se zeleninou jsou báječné a už se je učím vařit a jíst. 

Druhý týden

Od druhého týdne mě přestala bolet hlava, zlepšila se mi celulitida a spadly mi otoky rukou a nohou. Různě se mi vracela po třech dnech bolest krku, ale teď už nic. Vždy se mi objeví nějaký neduh, například blokáda zad, ta trvala 2 dny, a pak odezněla. A také bolest oka, která začala v noci a trvala celý den.

Dole 2 kg a pejsek za odměnu

Evičko, poslední oběd v Jarní očistě – zelňačka, to byl skvost a nejsem vůbec těžká. Celý kurz byl skvělý. Shodila jsem na váhu 2 kg, ale centimetrově jako by to bylo 5 kg. A tak jsem se odměnila – budu mít pejska čivaváčka Sebastiánka.

Moc děkuji! Po 45 letech co vařím (na konci června mi bude 62 let) to byla zkouška i výzva, jestli dokáži vařit jinak. Jestli dokážu nakoupit a změnit většinu surovin. Ale moc mě to bavilo a doufám ještě dlouho bude. Děkuji za krásný kurz a jdu rovnou do Hubneme do plavek. Mám jen trochu obavu, jak budu zvládat vařit po karanténě.

Hubneme do plavek mě stálo další 2 kg

Následně jsem jsem absolvovala ještě kurz Hubneme do plavek a podařilo se mi shodit další 2 kg. Váhu si držím a každé ráno začínám polévkou nebo kaši, to jsem si odnesla z kurzů a je to fajn. Snažím se vybírat si další jídla, dnes to byla vaše svíčková a vločkové knedlíky. Trochu bojuji s časem a vařením, když už zase pracuji, ale je to o cviku a uspořádání času. Nyní uvažuji o kurzu Saláty.

Budu se těšit na vše nové a tobě i celému týmu přeji hodně krásných nápadů, které my budeme moci zkoušet a využívat.

Milena

PS: Přemýšlíte jak zlepšit postavu a své zdraví?

Nepřemýšlejte 😊 Pojďte něco dělat! Ukážeme jak vylepšit jídelníček, co jíst a co ne, a jak si jídlem spravit zdraví! Naskočte do online kurzu Jíme Jinak - JE ZDARMA !

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

21 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

11

Shodila jsem 8 kg a nehoní mě mlsná (Olga, 38 let)

Váhu řeším od puberty, hodně jsem nabrala během 3 těhotenství a váha nešla dolů. Zkusila jsem syrovou stravu, dala se na vegetariánství a veganství a při t...
23
16

Léky už nepotřebuji – Jitka (45 let)

Jitka vždy ráda jedla a také ráda vařila. Jenže stále stupňující se zdravotní potíže ji brzy dohnaly do ordinace mnoha lékařů. Bohužel nikdo ji nedokázal p...
22
9

Jela jsem na obrovský energetický dluh (Ilona, 46 let)

Na podzim jsem prošla vaším kurzem Vánoce jinak a od té doby se mi změnily jak moje stravovací návyky, tak moje jídlo. Byla jsem vyčerpaná, nemocná a měla ...
4
1

Malý je zcela bez flíčků (Bára, 31 let)

Fasovali jsme jednu mastičku za druhou. Jednou to byla seborea, jindy plíseň. Nikdo mi neuměl poradit a já chtěla znát hlavně příčiny, proč má moje miminko...
53
15

Po dvou měsících 9 kg dole a cítím se skvěle (Daniela, 55 let)

Danielu trápily běžné potíže, které se přičítají věku – artróza, únava, nemocná štítná žláza, játra a žlučník, zvýšený cholesterol, tlak i cukr. Když...

Cítím se svěží a fit (Eva, 68 let)

Po přechodu jsem hodně nabrala. Zkusila jsem drahou dietu s koktejly a doplňky. Shodila jsem, ale neměla radost ze života, šly na mě chmury a málem deprese...