Domů > Magazín > Vaše příběhy

Jak mi Jíme Jinak vrátilo energii a vitalitu (Petra, 34 let)

Chci svěřit se svým životním příběhem, abyste pochopili, co muselo mé tělo snést a jak blahodárné a zachraňující účinky na něj Jíme Jinak mělo. Vždy jsem věděla, jak je psychika a fyzické tělo zapojeny, ale tahle úroveň mi opravdu vyrazila dech.

Rok znovuzrození

Nic není náhoda a vše se děje ve správnou chvíli, tak jako já byla připravená po nějakých změnách se nastavit na změnu s Jíme Jinak a v té chvíli jste mi přišli do cesty a já se nikdy dříve necítila tak dobře. Nedávno  jsem oslavila 34. narozeniny a co se dělo před nimi byla jízda. Říká se, že 33. rok je rok znovuzrození a u mě to platilo maximálně.

Problémy s váhou jsem měla od dětství

Už jako dítě jsem trpěla nadváhou, prošla si za to šikanou a neměla se ráda, takže se spustil kolotoč (zejména v dospívání) diet, hladovění, nenávidění se. Chvíli jsem zhubla, pak starý známý JOJO efekt zaklepal na dveře a tak pořád dokola. Vždy jsem hodně sportovala, abych ty moje návaly chutí kompenzovala. Hraji floorbal, jezdím na kole, chodila jsem lézt, plavat, turistika, tance, chodím pěšky, hýbu se, jak to jen jde a světe div se, stejně jsem nikdy nebyla štíhlá. Saláty jsem pak zajídala čokoládou, nekonečné nutkání a chutě.

Zhroutil se mi celý svět

Extrém byly poslední 3 roky, před 3 lety jsem našla doma svého bráchu oběšeného. Neumíte si představit, co takový šok udělá s tělem, psychika ani nemluvím, prvního půl roku každý den flaška vína, doslova jsem sežrala, na co jsem přišla…a postupně jsem ztrácela energii, na floorbale byla unavená, túry sotva lezla. Každý říkal, jak čas vše spraví, ale ono to šlo naopak. Když jsem před půl rokem k tomu našla svého tátu ve stodole v kaluži krve, zhroutil se mi úplně celý svět. Posttraumatická stresová porucha jela na plné obrátky, bolely mě všechny klouby, nemohla jsem už ani chodit pěšky, pořád mě něco bolelo, z floorbalu jsem chodila s bolestmi všeho a jen přibírala, protože si tělo dalo stopku na pohyb. To byla má největší zoufalost.

Terapie mi pomohla přijmout změnu

Díky bohu jsem v té době narazila na skvělého terapeuta, který mi pomohl “zpátky na nohy”, můj život zase dostával smysl, psychicky. Ale fyzicky to tělo těžce nedávalo, pořád jsem z toho udivená, jak moc ty šoky mé fyzické tělo odrovnaly.
Procházím teď kurzem energetické transformace a proto jsem u Jarní očisty nedělala žádný z úkolů (krom úklidu kuchyně) osobního rozvoje, ale myslím, že právě toto mě posunulo na úroveň, kdy jsem byla schopná přijmout změnu a tehdy mi Jíme Jinak přišlo do cesty.
Viděla jsem Jíme Jinak na facebooku a měla jsem jasno, prostě jsem věděla, že tohle chci! Mé cíle nebyly ani tak moc hubnutí, ale abych odměnila své tělo něčím dobrým, dala mu možnost se hojit a prosperovat, chtěla jsem hlavně zdraví a zmírnit ty bolesti ze sportů a nekonečnou únavu a nechuť.

Nadšení od prvního týdne kurzu

Od prvního týdne Jarní očisty jsem byla tak nadšená z  receptů, úplně jsem z nich “učůrávala” :D Konečně vím, co si budu vařit na oběd do práce! A tak jsem vlastně kromě standardního postupného vynechávání potravin rovnou najela na vaření jen podle Jíme Jinak, milovala jsem a miluju, jak zeleninka ve woku chytá barvičky, neskutečně se na vaření těším a miluju i nakupovat. Podívám se na ten krásný vozík plný barevných potravin a hřeje mě to u srdce.
Ze začátku hubnutí nepřicházelo, ale viděla jsem, že se mi zlepšuje celulitida. Nejdříve přišla spíše únava a zhoršení pleti, ale vy máte tak úžasně propracovanou přípravu, ty videa “eliminace”, “nehubnu”, “krize”…. opravdu obdivuji vaši práci, protože tohle dát dohromady a motivovat postupně lidi systémem odemykání týdnů je za mě naprosto geniální! Sem tam jsem si dala něco “normálního” ale neměla jsem potřebu, těšila jsme se na jídla Jíme Jinak.

Jen 6 týdnů a úplně jiný život

Vymizely chutě na sladké, jen káva mi zůstala, ale rozhodla jsem se s ní nebojovat, přeci jen jsem se do toho vrhla tak rovnýma nohama, že kávu jsme si prostě odpustila. :) Naproto převratná byla rada se lžičkou oleje každé ráno, to je síla! Minulý týden kolega slavil narozeniny, dala jsem si jeden malý řízek a udělalo se mi po něm špatně, to je krása! :) Hlavně na mě nejvíce zabralo to, že nic nemusím! Že nemám nic zakázané, když na něco mám chuť, tak si to dám a nejsem v žádné dietě. To je pecka, v té chvíli jsem “klidná” a ty věci vlastně ani nepotřebuju a když ano, tak si je užiju a dál se těším na papkání podle Jíme Jinak.

Za těch 6 týdnů jsem shodila ze 78 kg na 69,4 kg.
Co se mír týká:
– pas z 82 cm na 79 cm
– břicho ze 106 cm na 99 cm

– boky ze 109 cm na 104 cm

Cítím se neskutečně, na floorbale mám tolik energie, že nechápu. Ráno vstanu s chutí do dne a s energií, což už se mi 3 roky nestalo!!! Z chůze mě nic nebolí, na kole hned první jízda 60 km a plná energie zpět doma, nechápu to. Jen 6 týdnů a úplně jiný život…jsem šťastná  a neskonale vděčná, za to, kdo jste a co děláte!!! Pořád tomu vlastně nemůžu uvěřit, že jde vše tak krásně, lehce a snadno.
Už mám členství a těším se na všechny ty úžasné recepty.  A ještě, odměnu jsem si žádnou nedala, tím, čím jsem prošla jsem si teď nastavila, že si dopřeju vše, co budu chtít, odměňuji se za to, že každý den vstanu a vyjdu do dne, ale že budu vstávat s takovou chutí, to jsem nečekala. A ještě jedna velká věc – hodně jsem se povahově zklidnila, řeším teď věci s větší rozvahou a to je obrovská odměna, že už nejsem tak výbušná a “nasírací” :)
Opravdu obrovské díky a jsem ráda, že s vámi můžu být i nadále :*
Petra

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

78 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Prosím o informaci – jaké lžička oleje po ránu? Děkuji moc👌

Lucie Bob
17. 6. 2023

Petruš, děkuji. ❤️🍀✌️ Lucie

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

I ve starším věku má smysl začít se změnou (Věra, 65 let)

Po dětech jsem začala přibývat na váze. Vyzkoušela jsem snad všechny diety, sportovala jsem, ale hubnout se nedařilo. Navíc se mi zhoršovalo zdraví. A pak ...
19
3

Dala jsem sbohem refluxu, únavě i 4 kilům (Jana, 29 let)

Chcela som sa zbaviť únavy, mala som oslabenú slinivku, takže reflux a nepríjemný pocit po najedení. Tiež som jedla dosť neskoro a potom ma otravovalo to, ...

Nadváha, špatná pleť, migrény, sladké – to vše už je minulostí (Petra, 29 let)

Myslela jsem si, že kuřecí kůži a celulitidu prostě mám a mít budu. Stejně jako migrény a špatnou pleť. Jídlem se to zásadně zlepšilo a navíc jsem získala ...

Cholesterol v normě, klouby přestávají bolet, doktor mě chválí (Alena, 54 let)

Je to už téměř rok, co se krůček po krůčku seznamuji s jiným způsobem stravování. Přivedla mě k tomu kamarádka, se kterou máme společné problémy – vá...

Můj úspěšný restart těla i duše (Zuzana, 45 let)

Kurz a členství v Klubu Jíme Jinak jsem si koupila k narozeninám. Díky výsledkům, kterých jsem dosáhla, teď vím, že tímto dárkem jsem si nadělila sebevědom...

První 3 kg jsou pryč a já se cítím skvěle (Eva, 44 let)

Po pěti měsících strávených na lůžku jsem se cítila hrozně. Váha stoupala a zmáhala mě veliká únava a já jsem věděla, že potřebuji změnu. Řešení jsem našla...