Když vážíte 65 kg a 5 kg shodíte, je to jen jedna třináctina, což nezní jako velký úbytek. No ale zkuste si vzít 5 kg do ruky a pěkně si je ponosit. Přeci jen se to pronese. Já koupila zrovna tak těžký meloun a hned jsem si uvědomila, jaký je to rozdíl mít nebo nemít 5 kg nahoře. Nemluvě o tom, že když hubneme zdravě, je to pět kilo odpadu.

Pět kilo se proneseIMG_20160825_154016

To jsem takhle jednou dětem zase koupila k vodě meloun. Měl pět kilo, žádná velká váha. Ale jak jsme ho nesla přes celé náměstí do auta, uvědomovala jsem si jeho váhu víc a víc. Po chvíli už jsem nevěděla, jak bych ho nesla. Pět kilo přece není tolik, říkala jsem si. Ale zase to není tak málo, aby ho člověk držel jednou rukou. Navíc je kulatý. Zkoušela jsem ho nést na hlavě, nesla jsem ho na břiše…a najednou mi to přišlo na mysl. Pět kilo dole je pořádný rozdíl!

V emailu jsem ráno zrovna našla pěknou zprávu od Ivany:

„Dobrý večer, ráda bych Vám poděkovala za perfektní kurz Hubneme do plavek. Během týdne jsem měla tři kila dole a celkem za ty dva týdny 5 kg! Děkuji! “ 

Pět kilo není málo

Jak čtu nové a nové zprávy od účastníků letního kurzu, že většinou právě těch 5 kilo během programu shodili, říkala jsem si s melounem v rukách, že když je to váha, kterou má člověk tahat denně někdo kolem pupku, stehen a zadku, je to teda pěkná otrava. A někteří píšou, že shodili JENOM pět kilo. Tak si říkám, že by si je měli potěžkat :-) Nesla jsem meloun k Romanovi do auta a pohrávala si s představou, že držím v ruce shozená kila našich kurzistů tak dlouho, až vzal manžel telefon a rozhodl se to zdokumentovat.

Potěžkejte si svůj odložený materiál

Pokud jste s námi v kurzu a už máte dole nějaká kila, vezměte schválně do ruky něco adekvátně těžkého (balíček mouky, pet lahev s vodou apod.) a užijte si ten pocit, že právě tolik odpadu jste dali pryč.

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

Jak to vidíte vy? Napište komentář.

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

SDÍLEJTE PŘÍSPĚVKY - získejte členství v Klubu JJ nebo jeho prodloužení. Jak to funguje?
Autorem článku je Eva Cikrytová
Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh
Předchozí článekDivizna: jednička nejen v boji proti suchému kašli
Další článekPečené křupavé cukety