Domů > Magazín > Blog

Únorový úplněk ve znamení Lva – je čas se bavit!

Víte, k čemu jsou nakloněny dny kolem 5.2.? Víte, čemu se vyhnout v partnerských vztazích? Jsme v klíčovém období, které se týká celého dalšího roku a dokonce i roku následujících. Je čas se bavit!

Úplněk v raku byl mimořádně silný

Blíží se další úplněk, ale dovolte mi prosím ještě malé ohlédnutí za tím předešlým. Osobně mám pocit, že ještě stále pociťuji dopady velmi intenzívního lednového úplňku v Raku, s nimiž se ještě nyní snažím vypořádat. Jaksi mě vyšplouchl z rovnováhy! Kromě rozhození spánku se mi nečekaně vyplavila různá rodinná témata, která se dostala po čase na povrch a chtě nechtě si vyžádala mou pozornost. Rodinná témata s rakem přímo souvisí a mnozí mi jistě dáte za pravdu :-) Máte podobnou zkušenost?

Děti a Měsíc

Každý měsíc je pro mě zajímavé pozorovat reaktivitu svých 4 dětí na působení úplňku. Děti jsou obecně velmi citlivé na vnímání energií Měsíce. Nejsou ještě jaksi „znečištěné“ nejrůznějšími vlivy tak, jako my dospělí a jsou tak více ve spojení s přírodními silami a se svým nitrem. Dokážou vnímat a cítit i malé odchylky toho, co se děje uvnitř jako reakce na to, co se děje venku. Některé děti popisují změny velmi uvědoměle. Ať už jsou to živé sny, různé pocity od spontánní radosti po nevysvětlitelný smutek, rozmrzelost či potíže se spánkem.

Měsíc působí na tekutiny v našem těle

Nejenže onen světelný kotouč za úplňku září do našich oken a nedá nám snadno usnout a v noci nás budí, ale významně rozvibrovává tekutiny v našem těle. Vše se dostává do pohybu a my můžeme cítit neklid a napětí. A pak spěte v klidu! Mé děti měly po posledním úplňku rozhozený spánkový režim snad 14 dní. Nemohly večer usnout, ráno vstávat a provázela je velká únava a spousta iracionalit v podobě smutku, zmaru či podivného zapomínání na běžné věci.

Měsíc působí na menstruační cyklus

Jelikož Luna vládne tekutinám v našem těle, působí také na menstruační cyklus. Můžeme zaznamenat změny v cyklu, pakliže je působení úplňkových energií obzvlášť silné, což v lednu jednoznačně bylo. Někdy spuštění menstruace čeká právě na úplněk a cyklus se opožďuje, jindy se začátek cyklu urychlí, abychom se sladili s Měsícem. Síla Luny je prostě mocná.

Voda teče proudem

Zajímavé bylo také pozorovat různé příhody, které se v mém okolí děly. Nutno říci, že souvisely také s tekutinami :-). Například u nás doma začal velmi silně protékat záchod, to samé jsem zaznamenala v kadeřnictví, kam jsem den poté přišla. Na ulici se ve stejný den doslova valila voda z kanalizace! Lze vysledovat, že za úplňku v důsledku obvykle zvýšené emocionality také více pláčeme.

Úplněk ve znamení Lva

Následující úplňkové vyvrcholení proběhne v neděli 5.2. v 19:26, tentokrát ve znamení Lva. Tento úplněk bude ve stylu společenských událostí, které projasňují náš život nyní v zimě, kdy je stále ještě brzy tma. Užijte si světel zářících ve společnosti, na plese, v divadle a na jiných společenských setkáních. Je čas na to se bavit, halit se do krásných rób a měkoučkých teplých zimních svršků.

Pozor na partnerské vztahy

Co se ale bude odehrávat v našem nitru, jak s námi úplněk bude pracovat, na co se zaměřit a čeho se raději vyvarovat? Snažit bychom se měli předejít konfliktu s partnerem. Jemně se pohybujme na ledě partnerských vztahů a raději si vyjděme do společnosti a nic hlubokého neřešme. Konstelace pro partnerské vztahy není příznivá! Do 11.2. nedoporučuji řešit problémy ve vztahu.

Ženy, naslouchejte svému partnerovi, možná vám chce něco sdělit, být slyšen či vyslyšen nebo si jen tak popovídat o své práci a kariéře. Buďte empatické a trpělivé.
Muži, buďte jemní a citliví ke svým partnerkám, všimněte si něčeho, čím byste mohli polichotit nebo udělejte malou radost, aby se vaše partnerka cítila příjemně, krásná a milovaná.

Svou pozornost obraťte také ke svým dětem, které to jistě ocení a díky své hravosti, kterou si vzájemně můžete užít, vás zahrnou radostí a pozitivní energií. Nalaďte se na vlnu lehkosti a bezstarostnosti a tyto momenty vás příjemně nadnesou. Běžte s dětmi na karneval či oslavu masopustu.

Zasejte semínka

Zaměřte se na svůj tvůrčí potenciál. Nyní je čas na plánování tohoto roku. Již jsme se pomalu ustálili v novém roce a je třeba se zamyslet, kam chceme směřovat, co chceme v tomto roce tvořit či jak chceme svou práci posunout. Zaměřme se na sebe, najděme si čas a můžeme si například napsat vizi toho, jak bychom si přáli, aby tento rok vypadal. Popřemýšlejme, co nás tlačí, co překáží a naopak čeho si ceníme. Pomůže nám to zorientovat se v sobě.

Ať už tvoříte v oblasti práce a kariéry nebo vás čeká přestavba domu, rekonstrukce bytu, anebo si potřebujete pořádně uklidit, ujasněte si dobře, co v tomto roce potřebujete, tyto dny okolo 5. února jsou vám velmi energeticky nakloněny! Na jaře potom snadno zasejete semínka své vize a v druhé části roku budete moci začít sklízet plody.

Ujasněte si, kam chcete směřovat. Letos se, vážení, připravujeme také na roky následující. Takže nyní je opravdu příznivá doba proto, abychom se zamysleli, kde si potřebujeme „uklidit“, abychom v budoucnu kráčeli přímo a načisto a nemuseli přeskakovat přes to, co nám překáží a neslouží.

Užívejte si v lehkosti a radosti a neřešte hluboké věci. Je čas se bavit.

Přeji rozzářené dny,

Veronika

PS: Jdete s námi letos do Jarní očisty? Zavíráme vstup - poslední šance

Rozhoupejte se a pojďte udělat něco sebe 😊. Pojďte skoncovat s únavou, kily navíc a špatnou náladou. Už za pár týdnů uvidíte výsledky. Pročistíme tělo podle připraveného zdravého jídelníčku. Mrkněte na 8 týdenní Jarní očistu a naskočte!

průvodkyně astropsychologií🌙 Život je cesta. Jsme na ní spolu.

95 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Děkuji za krásný výklad a vše nejlepší k svátku všem Veronikám 🤗🍀💐

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

6
8

Hydratace jídlem – tajemství mladistvé pokožky

Asi netřeba připomínat, že hydratace je klíčová pro zdravé tělo a krásnou, zářivou pokožku.  Víte ale, jak správně hydratovat tělo zevnitř? 
32

Cesta na Madeiru (2.díl)

Můj milý deníčku, to jsou teda nervy. V 8 potřebujeme vyrazit do Prahy na letiště a výsledky testů pořád nedorazily. Bude jim to stačit ukázat v mobilu? A ...

Diskriminace neočkovaných a petice za transparentnost vakcín

Pokud na sebe cítíte tlak, který vás znevýhodňuje proti očkovaným na Covid, nebo pokud chcete, aby farma firmy odtajnili složení a vedlejší účinky vakcín, ...

Skvělé ceny pro účastníky Podzimního detoxu jsou připravené

Právě běží Přípravný týden online programu Podzimní detox. Ještě se můžete přidat a navíc získat jednu ze skvělých cen.
1
17

Výzva se blíží. Jdete do toho se mnou?

Od té doby, co jím jinak, miluju podzim, který jsem dříve protrpěla. Znám fígl, jak na podzim nepřibrat a přitom se dobře najíst, svátky si užívat a do jar...
2
6

O objímání

Už dlouho mám za to, že ty nejlepší věci v životě jsou zadarmo a objímání je rozhodně jednou z nich. Objímání zklidňuje, utěšuje, uzdravuje. Taky je vědeck...