Domů > Magazín > Blog

Lednový úplněk

Nacházíme se v novém roce a první letošní úplněk na sebe nenechá dlouho čekat. Nastane 7.1. v 00:07. 

Měsíc má na naši planetu velký vliv. To prokazatelně víme všichni a důkazy můžeme pozorovat v přírodě například na slapových jevech – na změnách výšky hladiny světového oceánu. Měsíc však také velmi působí na naši psychiku.

Před úplňkem

Dny před úplňkem vnímáme intenzivněji, protože energie měsíce, která na nás působí, zesiluje. Obvykle můžeme cítit napětí, tlak, cítit se ve stresu a nastávají také situace, které nejsou vždy standarní. Tato doba je také náchylná na konflikty a hádky a naše pozornost je rozostřená. Není tak snadné soustředit se na jednu věc či věci dotahovat do konce. Mnohdy jsme také unavení, protože se nám dobře nespí. To můžeme krásně pozorovat u dětí, které jsou na úplněk velmi citlivé a poté si to uvědomit i u sebe.

Jako čas úplňku se uvádí údaj, kdy působení Měsíce kulminuje ve své síle. Na obloze vidíme magicky zářící kotouč osvětlující naše ložnice.

Mnozí citlivější jedinci, kteří mají ve svém horoskopu měsíc silně postaven (jejich slunce či měsíc či ascendent se nacházejí ve znamení raka), jsou na působení těchto energií velmi citliví a mohou jeho působení pociťovat ještě intenzivněji. Po kulminaci naopak můžeme cítit úlevu, ovšem zhruba ještě tři dny má měsíc na naši psychiku a spánek značný vliv.

První úplněk tohoto roku považuji za velmi mimořádný, a to z toho důvodu, že se Měsíc nachází ve znamení Raka, kterému v astrologii vládne právě Luna – Měsíc, je tedy jaksi „doma“.

Měsíc v raku – city a rodina

Prožívat tedy můžeme vše, co právě s Lunou souvisí a není toho málo.
Bude to hodně o našem cítění, protože měsíc v raku je vládcem našeho citového života. A nutno dodat, že jde do velké hloubky.

Otevírají se také naše vzpomínky spojené s tématem rodiny – své původní rodiny, tedy z našeho dětství, současné rodiny či rodové linie. Jde o hlubší psychologická témata, která se často táhnou rodovou linií. Na základě různých situací se mohou nabídnout také otázky okolo rolí v rodině, hodně se to týká role matky a mateřství – naší matky, jak se ke mně chovala, jaká jsem já jako matka ke svým dětem, jaké vzorce a nastavení si nesu z původní rodiny. Vzpomínky nemusí být vždy příjemné a působí na naše reakce. Vždy je to o tom, jak jsme se cítili, jak se cítíme.

Postavení měsíce v raku není jen o citovosti, ale také o našem nevědomí, které má na svědomí iracionalitu nečekaně se objevující v našem životě.

Věnujme pozornost svému nitru

Mohou nastávat mnohé nečekané situace, na která není rozumného vysvětlení či se nám může zdát, že mnoho situací nedává prostě smysl! Proč se někdo takhle chová? Proč se to děje? Je tohle vůbec normální??
Ale mějme na mysli, že tyto dny nám mají mnoho co přinést. Uspořádat si své vzpomínky, procítit mnohé a nechat odejít duševní odpad či se zdokonalit v komunikaci se svým okolím. Můžeme mnohé poléčit a ve svém nitru zklidnit. 

Naučit se pojmenovat pocity, které v sobě máme a komunikovat je se svým okolím, je mnohdy velká výzva pro mnoho z nás. Obzvlášť pokud se cítíme jako papiňák před výbuchem.

Přehnaná iracionalita je jako voda, která se rozlije, když nemá své břehy. Ale protože se nacházíme právě v lednu ve znamení kozoroha, čili sluníčko stojí právě v tomto znamení, které má rádo jistý řád, uspořádání a formu, bude velmi nápomocné pro naši psychiku. V rámci našeho prožívání bude našim pevným bodem. 

Příznivé bude nebe v lednu pro prožívání lásky. ☺ 

Přeji všem co nejharmoničtější prožití lednového úplňku i celého roku 2023

Veronika

PS: Začínáme Jarní očistu!

Únava, blbá nálada a kila navíc? Nenecháme vás v tom! 😊 Pojďte s tím zatočit. Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček i postavu a zase bude dobře.

průvodkyně astropsychologií🌙 Život je cesta. Jsme na ní spolu.

83 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Mohlo by se vám líbit

144
70

Videopřání Jíme Jinak 2022 – Uspořádejme si myšlenky

Čtěte více na toho téma

Vyzkoušejte také

1
5

Velký přehled ořechových másel. Víte, která jsou nejlepší?

Kdo by je nemiloval? Ořechová másla mají výbornou chuť, jsou bohatá na živiny, zasytí a doplní energii. Víte ale, jaké jsou mezi nimi rozdíly? Pojďme se sp...

Lyžovačka v Jeseníkách – ušetřete 3 tisíce za rodinu!

Využijte pololetní prázdniny v lednu 2020 a vydejte se na týden na hory se zdravou stravou. Ubytování je přímo u lanovky, na běžecké trase, program pro dět...
7
7

Omezená aneb co je normální?

Věci a situace mnohdy nejsou tím, čím se zdají na první pohled být. Jen proto, abyste zapadli a vydrželi s ostatními, nebuďte sami proti sobě, když cítíte,...

5 skvělých zdravých večeří, které vás zahřejí i zasytí

Venku nám začalo přituhovat. Chce to proto něco teplého do žaludku. Zkuste některý z našich chutných, zdravých a zahřívajících rychlovek. Vybrali jsme pro ...

Mňam kompletní bezlepkové placky ze zbytků

Výtečné placky, vhodné na cestu nebo k večeři, jsou kompletní a vznikly ze zbytků, co doma byly.
5
19

Jak jsem začala jíst aronii

Máme na zahradě jeden menší keř aronie – černého jeřábu. Já si ho moc nevšímám a on i tak statečně roste ve stínu ořechu. Má alespoň krásné červené listy n...