Domů > Magazín > Hubnutí

Hubnutí po 40

Oslavila jste 40. narozeniny, kila nemile naskakují, zkoušíte všemožné diety a nic dlouhodobě nefunguje? Zkuste tyto 3 věci. A nebojte, o dietu nepůjde! Ukážeme vám, co dělat pro zdravé hubnutí po čtyřicítce, aby se kila už nevrátila.

Jak zhubnout po 40

Co se děje na těle a na duši po čtyřicítce? Mnoho žen se obává doby, kdy dospějí do věku čtyřicátnic. Bojí se hormonálních a tělesných změn. Mohou se u nich začít projevovat zdravotní potíže, které plynou z dlouhodobě nezdravého životního stylu včetně stresu. Může je začít trápit nespavost, trávicí potíže (zpomalené trávení, reflux, dráždivý tračník), zhoršená funkce štítné žlázygynekologické potíže, problémy s pohybovým aparátem (bolesti kloubů, svalů) či únava. Mnohdy si neví rady s narůstající nadváhou.

Je fakt, že tělo od přibližně 35. roku prochází fyziologickými změnami, ale také je pravda, že hlavně na nás závisí, jak se budeme po 40. roku věku cítit a také vypadat. Nejde o to začít navštěvovat všechny možné salóny krásy, ale začít se starat o to, čím živíme svoje tělo a duši, protože to se projeví i navenek. Pojďme se spolu blíže podívat na to, jakými cestami k tomu můžeme dojít.

Hubnutí po čtyřicítce – jak být štíhlá a fit

Věnujte se svojí psychice

Základem je mít převážně v pohodě svojí psychiku, mít se ráda a nebloudit stále myšlenkami v minulosti či budoucnosti. Být spokojená s tím, jaký život právě je, naučit se přijímat vše, co přinese a postupnými kroky směrovat tam, kde toužíte být. Udržovat zdravé vztahy, věnovat se činnostem, které máte ráda, každý den hledat radost i v obyčejných věcech. Průběžně čistit emoce a snažit se jim porozumět. Denně pociťovat vděčnost.

Asi si říkáte, že se to hezky čte, ale někdy hůře praktikuje, souhlasíme s vámi. Je to ale cesta, kterou se vyplatí, už jen ze zdravotních důvodů, jít a v rámci života se na ní posouvat. Jak konkrétně psychiku podporovat? Inspiraci najdete v článcích na našem webu:

Naše psychická pohoda se odráží jak navenek, tak i uvnitř, ovlivňuje tělesné pochody a celkovou fyzickou odolnost.

Vyživujte svoje tělo dobrým jídlem

Změna stravy nemusí být jednoduchá věc. A to z důvodu přehlcenosti informacemi z pole zdravého životního stylu, nebo z pocitu, že na to nemám čas.

Zdravé a chutné jídlo je tou nejlepší výživou pro všechny buňky našeho těla. Ač se to nezdá, právě v případě nadváhy může být tělo podvyživené. A to tím, že žena s úmyslem zhubnout volí také potraviny, které vedou ke zpomalení trávení a metabolismu. Jak správně tyto pochody nastartovat?

  1. Začněte den teplou zdravou snídaní v podobě polévky nebo obilné kaše. Studené jídlo po ránu má tendenci zabrzdit naše trávicí pochody (zchladí se tzv. trávicí oheň), oslabuje se a zpomaluje trávení a v důsledku to kazí snahu zbavit se nadbytečných kil. Jogurty, kefírová mléka a ovocné šťávy po ránu tedy nebudou tou správnou volbou.
  2. Omezujte postupně zobání mezi hlavními jídly.
  3. Udělejte si co nejčastěji na jídlo klid a nepolykejte ho, nýbrž dobře každé sousto rozkousejte. To velmi uleví vašemu zažívání.
  4. Vybírejte potraviny bez umělých konzervantů, sladidel a barviv.
  5. Zaměřte se ve stravě na základní, tzv. prvopotraviny (celozrnné obiloviny, luštěniny, zeleninu, ovoce, semínka, oříšky, řasy) a naučte se z nich vařit lahodné pokrmy podle našich osvědčených receptů. Pusťte si kurz Jak začít, který je pro vás zdarma a kde se dozvíte potřebné informace pro začátek.

Začněte s hubnutím po čtyřicítce krok za krokem a chvalte se za každou pozitivní změnu. Netrapte se, pokud hned vše nepůjde, jak si naplánujete a nesnažte se o dokonalost. Berte to jako cestu a nové životní směřování, ne dogmatickou dietu. Je také pravdou, že nadváha může mít i hlubší psychické příčiny a nemusí jít pouze o nevhodný způsob stravy.

Pohyb by měl být radost

Nebudeme vám radit, abyste začala každý den běhat a potit se v posilovně, to vůbec není potřeba. Pohyb jako takový důležitý je, ale bude stačit, když si ho budete dopřávat v jeho přirozené podobě, tj. hledat příležitosti k průběžnému pohybu, chodit pěšky (a podle možností častěji do přírody), nejezdit pokaždé výtahem, dávat si pravidelné pauzy, při kterých se protáhnete, projdete, uvolníte, prodýcháte. Díky tomu bude mít energie šanci ve vašem těle proudit, nezastavovat se a pomáhat rozhýbat metabolismus. Hledejte takovou formu pohybu, která vám bude příjemná. Třeba si uvědomíte, že milujete tanec, že se chcete vrátit k turistice, kterou jste kdysi měla ráda, nebo si oblíbíte cvičení jógy, pilates či Čchi-kung.

Na našem webu máte v rámci Klubu Jíme Jinak natočené laskavě vedené a účinné lekce cvičení s profesionálními lektorkami jógy a pilates. Naučíte se, jak správně držet tělo, jak s ním pracovat a nejen to, lektorky vás provedou i tím, jak zvládat stres nebo jak si vyčistit hlavu.

 Hubnutí žen po 40 – příběhy čtenářů Jíme Jinak

Žaneta (42) už byla smířená s tím, že po 40. roku nezhubne. Do našeho programu se přihlásila, protože chtěla zapracovat na zlepšení svého zdraví. V rámci našeho online programu shodila 6 kg a jak sama řekla: A to se cpu samýma dobrotama. Zuzaně (42) po našem 6 týdenním programu váha ukázala o 11 kg méně a to bez cvičení. K tomu se zbavila chutě na sladké a pociťuje více energie. A že s námi hubnou a uzdravují se z chronických zdravotních potíží i muži, je důkazem např. čtenář Lukáš (43).

Jak začít hubnout po 40: Zuzka

Pusťte si toto video se Zuzkou a uvidíte, že na Jíme Jinak zdaleka nejde jen o hubnutí. Hubnutí po čtyřicítce zkrátka jde a nemusí to být dřina!

Na Jíme Jinak vás s hubnutím po čtyřicítce podpoříme

Pokud chcete zkusit jídelníček s Jíme Jinak a díky změně stravy a životních návyků trvale zhubnout, tak nás toto rozhodnutí ze srdce těší. Teď nezbývá nic jiného, než se do toho pustit. S námi to není o nějaké dietě, kterou se zatnutými zuby přetrpíte. Nejenže nebudete pociťovat hlad, ale zároveň si i pochutnáte. Díky používaným surovinám nebude tělo mít tendenci k zadržování vody, nebude se zanášet chemií, ba naopak se začne čistit. Jídla jsou nutričně vyvážená a nebudete muset počítat kalorie.

Zakladatelka webu Jíme Jinak Eva Cikrytová o tom píše ze své vlastní zkušenosti (více zde): Když jsem přestala řešit kalorie, nutriční hodnoty či jiné údaje v potravinách a soustředila se místo toho na složení talíře, stal se zázrak. Mohla jsem se najíst dosyta a kila šla dolů úplně sama. Dokonce jsme se první roky spíš permanentně přejídali než normálně jedli. Já i můj muž, který doma jedl od začátku snídaně a večeře se mnou doma, jsme se cpali, protože nám to většinou moc chutnalo.“

Netvrdíme, že to půjde lusknutím prstu, ale při správné motivaci a prvních výsledcích půjde hned vše snáz. Jaké máte možnosti, pokud chcete využít právě naší podporu?  

Držíme vám palce na vaší cestě a budeme se těšit v některém z našich programů! 

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Mojí vášní je celostní pohled na zdraví lidského těla a duše. Miluji svoji rodinu, ráda skládám myšlenky psaným slovem, hřeje mě pocit, že mohu u ostatních zažehnout plamínek péče o jejich zdraví.

66 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

🌞Potřebuji inspiraci pro zdravé vareni

Nejde zhubnout prosím oradu.

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

Jak vyléčit myom

Myom, jako forma nezhoubného nádoru, je v současné době nejčastějším onemocněním ženských orgánů. Jeho výskyt není omezen věkem. Naštěstí přímo neohrožuje ...
140
63

Místo medikace jsem zvolil změnu životního stylu (Jaroslav Hlávka)

Jarda se pustil do změny životního stylu a říká: “Jíme Jinak změnilo můj život”. A právě proto jsme ho v tomto příjemném rozhovoru vyzpovídali....

Redukční dieta: Jídelníček na týden

Toužíte se zbavit nadbytečných kil nebo odbourat zdravotní potíže? Rozhodně neztrácejte čas hladověním a dejte přednost zdravému vyváženému jídelníčku. Už ...
9
7

Hubnutí po porodu

Jak zhubnout po porodu a kde začít? Porod s sebou kromě velké radosti z miminka často přináší i pár kil navíc. Je to sice přirozené, ale radost z toho moc ...

Jak zhubnout 20 kg po porodu

Hubnutí po porodu je pro mnohé novopečené maminky velkou výzvou. Odbourání nadbytečných kilogramů vyžaduje čas, trpělivost a především zdravé stravování. P...

Jak zhubnout v 65 letech

Zdravě hubnout v 65 letech? Ne, nezbláznili jsme se, skutečně to jde. Senioři už sice mají vzhledem ke svému věku určitá omezení, ale dodržujete-li několik...