Domů > Magazín > Blog

Umíráme každý den

Každý den je nový začátek. Pojďte se podívat na techniky, jak být ve svém životě spokojenější. Přijetím situace tak jak je, bez měřítka hodnocení, dáváme prostor skutečnému životu. A v něm se ukrývá náš růst!

Pocity mimo kontrolu

Znáte ten pocit, kdy ráno vstanete a cítíte se pod psa? První to odnesete vy sprchou sebekritiky hned u zrcadla, poté partner, a když se přimotají ještě děti či zvířata, o krásné ráno je postaráno. Sedíte u snídaně. Negativní atmosféra se šíří celou místností a vy nechápete, co se stalo. Žít takhle nechcete, ale je z toho cesta ven?

Chvilku se zastavit

Pojďme si celou situaci přehrát trochu zpomaleně. Ráno otevíráte oči. Zaznamenáváte nepříjemné pocity. Zastavte se přímo tady. Co se to ve vás odehrává a chce být objeveno? Přijímejte všechny pocity bez soudního znalce ve své hlavě. Prozkoumejte své tělo. Podívejte se do něj jako do otevřené knihy. Možná ve vás zůstala podivná včerejší poznámka kolegy nebo jste se večer nepohodli se svými dětmi. Mnohdy na nás ráno útočí dozvuky předešlého dne a my si tak nevědomě přenášíme naše bolesti, rozrušení a vzteky dál do života, aniž bychom věděli, kde se vlastně vzaly. Pojďte zastavit roztočené kolo.

Poznejte emoce celým tělem

Jakmile ve svém těle objevíte zatuhlé místo, dovolte mu se uvolnit. Staňte se masérem svého vnitřního přijetí. Objevujte a jemně prohmatávejte své zatvrdliny. Objevil se vztek, naštvání či jiná horká emoce? Prožijte to ještě v posteli. Zavřete oči a nechte se emocí provést. Možná se vám vybaví konkrétní situace, která pocit přinesla. Pokud ano, projděte si ji jako pozorovatel.
Nepřinášejte soudy. Přijímejte s laskavostí a vděčností. Tělo je geniální nástroj, který má nevídané schopnosti. Pouze procházejte svoji minulost jako byste byli divákem filmu. Nechte znovu rozeznít strunu své emoce do plných otáček. Prožijte ji celým tělem. Nebojte se rozklepat, zatřást nebo hlasitě ječet. Přijměte ji. Jakmile tak učiníte, stane se nevídané. Postupně začne odeznívat. Přijetím nepříjemného dochází k transformaci, ve které se stává příjemné.

Umíráme každý den

Jeden celý den můžeme připodobnit našemu životu. Ráno se rodíme, rosteme, v poledne jsme v plné síle. Odpoledne se zklidňujeme, stárneme a v noci v posteli s posledním uvědomělým výdechem umíráme. Představte si, že každé ráno je nový začátek. Den je jednotkou života, ve kterém můžeme změnit celý svůj život. Věnujme se po probuzení praxi vděčnosti. Tato jednoduchá technika dokáže proměnit celý den. Poděkujte sami sobě prostě za to, že jste. Poděkujte za cokoliv! Ať už je to vaše rodina, vaše tělo, domov či nová pánvička. Neomezujte se. Poděkovat můžete i za holuba na střeše.

Konec nepotřebných programů

Obnovte se ve znovuzrození. Večer odevzdejte vše nepotřebné v tiché meditaci. Pokud nemáte prostor a čas, stačí si před usnutím uvědomit své tělo, sami sebe a s následným výdechem se vzdát všeho nepotřebného, co nechceme přenést do dalšího ranního zrození. To, co pro sebe uděláte dnes, se vám zítra vrátí. Přijímejte sami sebe, tak jak jste. Protože jste dokonalí.

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Jsem šťastná máma, jogínka a hudebnice. Ráda se ladím na přirozenost přírody: v rytmu dechu, v rytmu života.

65 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Tak toto bych potřebovala ve zvukové formě,jako takovou meditaci… to by mě bavilo..:))), ale i takto to je příjemné…😉 právě jsem si založila skupinu v oblíbených – potrava pro duši – a už to tam mám..:)

Slavomíra
18. 2. 2023

Málokedy zaspávam dlhšie(často stíham “iba” to poďakovanie😀),zato na skoré vstávanie som si nezvykla doteraz🙃,ale všimla som si ako ma strava ovplyvnila aj v tomto,kým pred jj som sa často budila plná zlosti (aj pri 6-8hod. spánku,pekných snoch,žiadnych ťaživých dozvukoch,strese),teraz je to oveľa lepšie..pomáha mi aj to “zahĺbenie sa” do emócie a “pozorovateľa” používam aj počas dňa (doporučujem😀),ale skúsim k dýchaniu pridať “raňajšiu” vďačnosť❤️

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

35
39

Jak slavíme Dušičky u nás doma

Slavíte Dušičky? Máte nějaké tradice? Děláte nějaké rituály? My slavíme s rodinou začátek tohoto magického období po svém.
Blog
klub
75
9

Vaříme v elementu VODY (zima) – prohříváme tělo

Zima je ve znamení elementu vody. Které potraviny jsou v zimě vhodné a které orgány je třeba posilovat? Co tyto orgány podporuje a co je naopak oslabuje?
18
3

13 kroků: Jak jít na nemoc JINAK

Nemoc je stav těla, který z velké části můžeme ovlivnit svojí myslí. Jak správně k nemoci přistupovat a jak s ní pomocí emocí pracovat? Nejdříve musíme věd...
34
79

Klidně plakej, mami

Všimli jste si někdy, že přidáním jediného písmenka je z emoce rázem nemoce? A já si troufám tvrdit, že tenhle můj nedávný „aha moment“ (v dětství jsme tom...
klub
36

Jak se zbavit strachů

Video návod, jak prakticky pracovat se strachy všeho druhu. Jak se nenechat strachem ovládnout a jak se ho zbavit. Zaměříme se na strach ze změny jídelníčk...
19
28

Hubnutí začíná v hlavě

Jestli mě nějaká věta v době mé nejvyšší váhy dokázala naštvat, byla to právě tato. Co s tím mám jako dělat, říkala jsem si. To mám tu svou hlavu uříznout ...