Domů > Magazín > Blog

Jak jednoduše dosáhnout přání a snů? Využijte brainstorming!

Technika, která zdolává kanceláře vrcholných podniků, se může hodit i u vás doma. Jak s ní dosáhnout vašich přání a snů? Ať už je to lepší postava nebo vysněná práce, díky této vychytávce vyhrajete.

Mozek na vaší straně

Brainstorming je technika, která, jak napovídá její jméno, přináší bouři do vaší hlavy! Chcete rozvinout svůj nápad nebo přijít na možnosti, jak dál v životě postupovat? Jestli ano, je čas tohle vyzkoušet.
Upřesněte si téma, na které se chcete zaměřit. Ať už je to změna jídelníčku, zdraví, lepší práce, zvýšení výkonnosti, rodinné vztahy… Cokoliv. Tahle technika má širokou škálu uplatnění.
Věděli jste, že mozek funguje jako pes a aport? Vědci již nějakou dobu vědí, že jeho hlavní funkcí je vyhledávání řešení! Takže jakmile konkrétně definujete svůj záměr, začne pracovat na jeho uskutečnění. Problém nastává, když nevíte, co chcete. Ale i tady můžete uplatnit brainstorming. Stačí si v první fázi říct – Co vlastně v životě chci?

Dva obličeje vytvořené z blesků na nebi.

Jak se připravit

Na začátek si přineste papír, tužku a telefon. Na něm využijete časovač a nahrávání. Jakmile máte definované téma, připravte si stopky. Musíte časově ohraničit prostor, ve kterém necháte proudit volně své nápady. Zavřete si oči a chvilku buďte pouze v přítomnosti. Zaměřte se na dech. Propojte se s ním. Zavnímejte své tělo. Dejte alespoň dvouminutový prostor, aby si vaše mysl odpočinula. Jakmile se uvolníte, zapněte nahrávání.

Je to tady!

Odstartujte časovač. Doporučuji na sebe vyvinout malý tlak a dát si čas třeba jednu minutu. Nebojte, můžete to opakovat dokola. Jste připraveni? Jakmile spustíte stopky, tak to začne! Říkejte cokoli, co vás k danému tématu napadne. Nezastavujte se před ničím! Neuvažujte rozumně! Naopak! Rozum ať jde stranou. Zkrátka nechte nápady volně plynou. Je neuvěřitelné, co se začne dít. Asociace navazují a povedou vás hlouběji. Začnou se objevovat možnosti, které se vám předtím ukrývaly.

Tiché pozorování

Jakmile uběhne vámi stanovený časový limit, tak zastavte nahrávání. Vydechněte. Zavřete na chvilku oči a jen nechte hlavu odpočinout. Pozorujte svůj dech. Právě teď otevíráte prostor pro další část. Třeba se vám něco pospojuje dohromady, přijde pochopení dané situace nebo nový náhled. Pouze dýchejte a pozorujte, nic nedělejte.

Blok s tužkou vedle nichž leží rozvícená žárovka.

Je čas začít psát

V závěru celého brainstormingu si vezměte blok a tužku. Pusťte si svoji nahrávku. Právě teď začnete tvořit. Zapisujte si slova, která byla vyřčena, ať je před sebou vidíte černé na bílém. Opět se neomezujte a připisujte další navazující nebo zdánlivě úplně rozlišné myšlenky. Jestli ještě nemáte své řešení, podívejte se na papír. Pročítejte si ho s lehkostí. Opět o nic neusilujte, pouze čtěte své nápady. Dýchejte. Nechtějte něco dokázat. Právě v momentech největšího uvolnění přichází ta největší pochopení.

Vraťte se zpátky

Dejte si od celého procesu chvilku odstup. Doporučuji ze začátku jeden den. Poté se vraťte ke svému papíru, přečtěte si opět své poznámky nebo poslechněte nahrávku. S opakovaným poslechem vám mohou přicházet nová porozumění a východiska. Celou techniku můžete znova zopakovat a připsat nové věci na již vzniklý seznam.
Tak co, jdete do toho?

Podělte se o své zkušenosti, pokud to zkusíte!

PS: Cítíš se v plavkách sebevědomě?

Pokud letos nechceš schovávat zadek pod ručník, pojď na to s námi jinak.
Chci lepší postavu!

Jsem šťastná máma, jogínka a hudebnice. Ráda se ladím na přirozenost přírody: v rytmu dechu, v rytmu života.

25 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

29
17

O od-puštění

V počítači jsem měla několik týdnů rozepsaný článek o odpuštění a protože jsem ho asi nechávala uležet déle, než bylo milé mému synovi, rozhodl se do mé ne...
43
6

Díky za každé nové ráno

Do nějakých 25 let jsem nesnášela ranní vstávání a vůbec celý ranní kolotoč. A ani teď netuším, proč se ve škole místo data narození cizích mrtvých lidí ne...

Cesta k volnosti

Už dál nemohu. Schovávám tvář v dlaních. Slzy mi tečou proudem a tělem prochází známý třes. Každý můj koncert mi přináší obrovské utrpení. Mysl poskakuje j...

Jste oběť nebo tvůrce?

Položili jste si již někdy tuto otázku? Začneme tedy zostra typickými znaky a schválně, v čem se víc poznáte.
7
1

Kde začaly naše problémy

Připadáte si opuštění, nemilovaní nebo že si nezasloužíte lásku? Máte problémy navázat nebo udržet vztah? Pokud chcete pochopit, kde se berou příčiny vašic...

Sundejte šedivé brýle a začněte si užívat

Jak můžete během pár minut denně zásadně zlepšit svůj život po všech stránkách? Víte, jak vám pomůže všímavost? Je to ještě jednodušší, než naučit se zdrav...