Domů > Magazín > Blog

Dáváte si novoroční předsevzetí? Letos to udělejte jinak!

Nový rok s sebou přináší mnoho výzev. Dáváme si předsevzetí, která hned
v lednu berou za své a my se tak točíme v kruhu naštvání a zklamání. Máme
pro vás návod, jak stanovit své cíle, aby skutečně došlo k jejich naplnění.
Letos to udělejte jinak.

Jak stanovit své cíle

Netlačte na sebe. Představte si svoji budoucnost. Kde se chcete posunout na psychické, tělesné i duchovní rovině? Využijte těchto pěti jednoduchých kroků k realizaci vašeho cíle.

Buďte konkrétní

Základ v uskutečnění toho, co si přejeme, je konkrétní podoba a emoční prožití. Nedávejte si nepřehledné cíle, které sami nedokážete uchopit. Není to žádné voodoo. Vzpomeňte si na situace, kdy jste slyšeli o něčem raritním a na to zaměřili pozornost.
Dám příklad ze svého života. S mužem jsme viděli krásné auto. Začali jsme se o něm bavit. Nikdy před tím jsme ho neviděli. Jasně jsme zaměřili pozornost směrem ke konkrétnímu autu. A ejhle, potkáváme ho denně všude kolem nás.
Konec nejasných rozhodnutí typu: „Chci zhubnout!“ „Chci se cítit lépe!“ „Chci být více empatická!“ Vyměňte tyto fráze za: „Chtěla bych mít obvod pasu x cm.“ „Když ráno vstanu, chci cítit více energie!” Váš cíl musí být konkrétní!

Prožijte to celý tělem

Projděte si svůj splněný cíl ve své představě. Zavřete oči a vizualizujte si sami sebe na vrcholu, ke kterému chcete dojít. Představte si, že stojíte na váze a ta ukáže vysněné kilogramy. Nebo jak se ráno budíte perfektně vyspaní a plní energie ještě před budíkem. Zkrátka podle toho, co je váš cíl. Jaké to je? Jak se cítíte, když si představíte, že váš cíl se právě splnil? Uvědomte si radost a nadšení, které vás zaplavuje. Prožijte to celým tělem.
Když jsem jako houslistka stála před náročným koncertem, denně jsem si jako součást přípravy představovala samu sebe na pódiu. Viděla jsem prsty na hmatníku a smyčec v ruce. Prožívala jsem radost, kterou jsem chtěla na svých koncertech předávat dál. Cítila jsem uvolnění tak, abych před posluchači nebyla zatuhlá. Víte co? Opravdu to funguje.

Stanovte si jasný termín

K tomu, abyste dosáhli toho, po čem toužíte, je nutné stanovit si časový horizont. Znáte to! Jakmile vás čeká něco zítra, upínáte k tomu pozornost a připravujete se. Když víte, že máte v práci odevzdat materiál za týden, koncentrujete se a připravíte ho. Jakmile si řeknete: “Někdy přinesu vypracované podklady, na kterých ukážu, co umím,“ musíte hledat velmi silnou vůli ke splnění úkolu.
Má zkušenost? Ráda píšu články. Spolupracuji s časopisem, kde mám jasně stanovený deadline. Článek odevzdám v daný termín bez problému. Avšak jakmile moje psaní není časově ohraničeno, tvorba článku mě stojí mnohem větší úsilí a já se jednoduše vymlouvám. Jasné časové ohraničení vám pomůže se k cíli skutečně dostat.

Rozplánujte to a zhmotněte

Tento bod úzce souvisí s konkrétní podobou vašeho cíle. Vezměte si prázdný sešit a zapište si vše, co vás k vašemu vysněnému vrcholu napadne. Jaké mezikroky musíte udělat? Rozdělte velký cíl na malé dílčí kroky.
Rozepište se do největších podrobností. Vzpomeňte si na někoho, kdo podle vás splňuje vámi stanovený cíl. Nechte se inspirovat. Můžete si do sešitu nalepit obrázky. Pokud váš cíl je například domov na opuštěném ostrově, vystřihněte obrázek domu a nalepte si ho do sešitu a kolem namalujte pastelkou moře. Buďte kreativní.
Pokud na to chcete jít chytře a využít osvědčené metody, přidejte se do Jarní očisty! Kromě ozdravení jídelníčku, vyčištění těla a mysli tam pracujeme na cílech pro další rok. A funguje to téměř zázračně! Každý rok se účastníkům podaří nejen shodit přebytečná kila, zlepšit jídelníčky, srovnat spánek nebo zlepšit zdraví, ale mnozí také dostanou vysněnou práci, udělají zásadní změny ve vztahu nebo začnou konečně dělat to, po čem doopravdy touží.

Dejte tomu tři týdny

Vytvořte na sebe pozitivní tlak a pokračujte ke svému vrcholu po dobu 21 dní. Je prokázáno, že po 21 dnech dochází ke změně a vytváří se nový návyk. Ať už chcete zpevnit tělo cvičením, změnit svůj jídelníček, být klidnější s meditací nebo dojít k bohatství s kreativitou.
Víte proč tak skvěle fungují detox programy Jíme Jinak? Trvají osm týdnů! A tak máte jistotu, že co se tam naučíte se ve vás zakoření a stane se vaší běžnou praxí.

Najděte si spojence

Pokud máte strach, že nemáte dostatečně silnou vůli, svěřte se se svým závazkem lidem, kteří vás budou podporovat. Možná budete mít o fous větší motivaci, když budete vědět, že o vašem plánu ví kamarádka, která vás má ráda a skutečně vám fandí.
Obklopte se komunitou stejně smýšlejících lidí. V rodině člověk může narazit na nepochopení nebo dokonce odpor. Proto opravdu pomáhá být součástí party, která vidí věci podobně a podpoří vás. Na Jíme Jinak najdete velkou skupinu nadšenců pro zdravý životní styl. Pomáháme si a radíme v poradně. A co víc! Podporujeme se navzájem. Mnozí říkají, že právě skupina z programu, kterého se účastnili, byla to nejdůležitější, co jim pomohlo zhubnout, zbavit se závislostí nebo se uzdravit.

Dělejte to s láskou

Pusťte se do toho co nejdříve, protože tím blíž budete ke svým cílům a tím budete šťastnější a spokojenější. Ale nezapomeňte na základní pravidlo – buďte k sobě laskaví! Jedině tak můžete spokojeně dojít až na vrchol.

PS: Víte už jak na zdravé cukroví?

My na Jíme Jinak ano! Naučíme vás chutné cukroví - bez cukru a 100% rostlinné! 💖 Mrkněte jak nahradit cukr ve vánočním pečení nebo se seznamte s perfektním plánem pečení zdravého cukroví. A myslíme i na vás, kterým dělá starosti lepek. Ochutnejte některý ze 40 receptů na bezlepkové cukroví.

Jsem šťastná máma, jogínka a hudebnice. Ráda se ladím na přirozenost přírody: v rytmu dechu, v rytmu života.

23 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Zhubnout do prázdnin? V pohodě!

Potřebujete do prázdnin shodit? Za dva týdny můžete mít dole 3-5 kg. Stačí chutně a zdravě upravit jídelníček. Jako jsem to před 11 lety udělala já. Výsled...
10
2

Za 14 dní 5 kg dole, nebolí záda a nejsem unavená (Bára, 31 let)

Trvalo mi 4 roky než jsem se odhodlala to s vámi zkusit. Motivací je syn. Měl flíčky na kůži – plíseň. Tak jsem si začala vařit jinak a za pár dnů js...

Jak vyléčit myom

Myom, jako forma nezhoubného nádoru, je v současné době nejčastějším onemocněním ženských orgánů. Jeho výskyt není omezen věkem. Naštěstí přímo neohrožuje ...

Vyléčený sladkoholik vítá jaro (Jarda, 48 let)

Po 9 měsících s Jíme Jinak jsem nadšen tím, že to není jen jídlo, ale moc fajn životní styl. Čistí se tělo, následně se čistí mysl a život plyne tak nějak ...
11
4

Když jím jinak, tak si to užívám (Dana, 39 let)

Mojí hlavní motivací bylo zhubnout. Povedlo se.  A přišly i benefity navíc – nejsem unavená, přestala mě bolet hlava, zmírnily se menstruační bolesti...
20
17

O od-puštění

V počítači jsem měla několik týdnů rozepsaný článek o odpuštění a protože jsem ho asi nechávala uležet déle, než bylo milé mému synovi, rozhodl se do mé ne...