Domů > Magazín > Blog

Spokojenost na dosah

Chtěli byste žít spokojenější život? Jak vykročit ze své komfortní zóny a posouvat své hranice? Podívejte se na něj z jiné perspektivy! Jemně posouvejte hranice, o které se nyní opíráte. S radostí a lehkostí objevujte možnosti svého života.

Omezující představy

Vezměte si sešit a sepište si omezení, která vám brání žít takový život, jaký si přejete. Pište do všech podrobností. Jakmile uvidíte své strachy černé na bílém, jste na začátku k jejich opuštění. Když jste si udělali podrobný seznam omezení, která vám brání žít takový život, jaký si přejete, pojďte se na něj znova podívat. V kolika případech dáváte vinu okolnostem či lidem kolem sebe? Zkuste tyto věty nahradit větami v osobním pádu.
Příklad: Nepříjemná kolegyně v práci – Nerozumím kolegyni, cítím rozhořčení apod. Klasifikujte své pocity. Vytvořte věty tak, abyste vy ovládali svůj život a nenechali se vláčet okolnostmi. Jste jediným strůjcem svého života.

Najděte svůj živel

Každý z nás má oblast, ve které vyniká. Při její realizaci čas přestává existovat. Objevte svůj živel a začněte ho rozšiřovat ve svém životě. Žijte svým živlem a život se promění v nádhernou symfonii. Neodpustím si zde jedno malé upozornění. I když žijete svým živlem, je normální cítit se občas bez energie a nálady.

Překročte svůj strach a jemně posouvejte hranice

Alespoň jednou týdně udělejte něco, z čeho máte nepříjemný pocit nebo strach. Kapacita našeho těla a mysli je větší, než si uvědomujeme. Balíme se do krabice toho, co dokážeme a co ne. Myslíme si, že se známe, ale přitom se neustále omezujeme, díky nahraným vzorcům v naší hlavně. Řekněte STOP! pokaždé, když zaznamenáte, že se podceňujete. Představte si strach, jako malého imaginárního skřítka. Přirozeně nám sloužil k naší ochraně. Bohužel v dnešní době nás omezuje víc, než by bylo třeba.
Stojí za zamyšlení: děti se nerodí se strachem. Představte si dětskou mysl jako kyprou půdu plnou živin. S postupem let se v bohaté půdě rodí zdravé, krásné plody nebo se z ní stává místo plné plevele. Ale tak, jako je tomu v zahradě – Nic není nevratné! Plevel se dá vytrhat a zahrada znova osázet prospěšnými a krásnými rostlinami.

Každý den udělej malý krok vpřed

Jakmile se stanoví velké cíle, může snadno dojít k momentu, kdy nám připadají nezvládnutelné. Rozdělte je na menší úseky a každý den postupujte na své cestě. Představte si složitou malou skládačku lodě. Má mnoho komponentů, spousty šroubů, matiček a bůhví čeho. Musíte začít malými dílky, vybrat si část, kterou složíte jako první. Koncentrujete všechnu energii pouze k jedné části. A tak před vámi postupně vyroste velký model lodě.

Splněná přání

Cesta ke spokojenému životu není dlouhá. Vlastně to vůbec nemusí být cesta. Můžete se rozhodnout právě teď a takový život začít žít. Už jen samotné rozhodnutí je veliký krok. Neomezujte se zatuhlými představami a začněte plnit svá přání ještě dnes.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Jsem šťastná máma, jogínka a hudebnice. Ráda se ladím na přirozenost přírody: v rytmu dechu, v rytmu života.

20 lidí už poděkovalo za článek.

Buďte první, kdo napíše komentář

Vyzkoušejte také

Dáváte si novoroční předsevzetí? Letos to udělejte jinak!

Nový rok s sebou přináší mnoho výzev. Dáváme si předsevzetí, která hned v lednu berou za své a my se tak točíme v kruhu naštvání a zklamání. Máme pro vás n...
Blog
klub
72
9

Vaříme v elementu VODY (zima) – prohříváme tělo

Zima je ve znamení elementu vody. Které potraviny jsou v zimě vhodné a které orgány je třeba posilovat? Co tyto orgány podporuje a co je naopak oslabuje?
11
53

Geny za vaše nemoci nemohou (MUDr. Jas)

Pokud máte za to, že geny předurčují vaše zdraví, budete hodně překvapeni! MUDr. Jas (jehož pravá identita je utajena) vám objasní, jak je to doopravdy. 
26
17

O od-puštění

V počítači jsem měla několik týdnů rozepsaný článek o odpuštění a protože jsem ho asi nechávala uležet déle, než bylo milé mému synovi, rozhodl se do mé ne...

Cesta k volnosti

Už dál nemohu. Schovávám tvář v dlaních. Slzy mi tečou proudem a tělem prochází známý třes. Každý můj koncert mi přináší obrovské utrpení. Mysl poskakuje j...

Jste oběť nebo tvůrce?

Položili jste si již někdy tuto otázku? Začneme tedy zostra typickými znaky a schválně, v čem se víc poznáte.