Domů > Magazín > Blog

Zdravé dezerty – nový online kurz

bez lepku
bez cukru
bez mléka
bez vajec

Právě jsme spustily zbrusu nový online kurz pro všechny, kdo mají rádi sladké, ale chtějí mlsat zdravě a nenabírat po každém snědeném dezertu. Věřte nebo nevěřte, chutné a krásné dobroty se dají udělat i ze zdravých surovin. Pokud jste si doposud nebyli jistí s jejich výrobou, tak s naším video-kurzem to zvládnete naprosto hravě, i kdybyste byli naprostí začátečníci. Kdo si pospíší, dostane dárek – recepty na vánoční cukroví!

Proč zdravé mlsání

Nápad s kurzem na dezerty vznikl díky vašim dotazům. Ukázalo se, že právě zdravé dezerty jsou to poslední, na co máte odvahu, když měníte jídelníček. A když nevíte, jak na zdravé sladkosti, zůstáváte u těch kupovaných, kde největší problém je všudepřítomný cukr a potravinářská chemie. Takže to, co nám škodí tak moc a čeho bychom se měli zbavit v jídelníčku co nejdřív a jak nejvíc to jde, to většinou zůstává jako to poslední, čeho se jdeme zbavit. A mnohdy to nevyjde, protože nemáme po ruce žádnou alternativu a závislost na cukru bez náhrady je tak prostě nepřekonatelná.

Nedokázaly jsme žít bez sladkého

I my dvě jsme měly s cukrem problém. Už jsme uměly uvařit zdravou snídani, dokonalý kompletní oběd, i večeři, ale mlsání nám pořád zůstávalo. Zjistily jsme, že pro nás není cesta sladké prostě nejíst. To jsme nedokázaly vydržet déle než pár dní a pak se to zvrhlo v cukrové orgie. Ale když jsme si udělaly dobrý dezert ze zdravých surovin, nepotřebovaly jsme klasický s cukrem a váha i přes naše mlsání šla dolů a zdraví se lepšilo. Pochopily jsme, že nemá cenu si sladké zakázat, protože cukr je prostě droga a my na něm máme závislost. Pro nás bylo řešení nahradit běžné moučníky zdravější alternativou.

Po letech praxe je tu kurz

Chvilku trvalo než jsme se naučily dělat je tak dobré, abychom je měly raději než klasické. Propracovaly jsme se do fáze, kdy můj muž říkal už při pohledu na talířek s dezertem. “A to je zdravé nebo ne?”, protože naše dezerty jsou prostě krásné. A po ochutnání říkal: “To je tak dobré, že to snad ani nemůže být zdravé!” Pilujeme moučníky bez cukru, bílé mouky, mléčných výrobků a vajec už řadu let. Když chodil Helčin starší syn do školky, objednávalo si tam od ní dezerty několik učitelek na svačinu.

Deset nejlepších, sedm bez lepku

Testujeme je na oslavách, ve školkách, na návštěvách a tak postupně vznikl top ten našich nejoblíbenějších. Sedm z nich je i přirozeně bezlepkových.

Zvládne to každý

Naše sladké favority jsme pro vás natočily krok za krokem, takže je zvládne připravit i naprostý začátečník, běžně nevařící a nepečící muž i větší dítě.

Co všechno je v kurzu

Kromě deseti špičkových dezertů jsme do kurzu daly praktické rady a všechny naše zkušenosti se zdravým mlsáním. Ke každému receptu jsme přidaly tipy na obměnu podle vašich aktuálních zásob. Připraveny jsou tipy pro rodiče, pro úplné začátečníky, i první pomoc. Představíme vám suroviny, které možná neznáte nebo nevíte, jak je použít, aby výsledek stál za to. Dáme vám prostor pro sdílení zkušeností s ostatními, což je vždycky velmi přínosné pro všechny účastníky. A budeme s vámi v kurzu tak dlouho, dokud budeme existovat. Kurz totiž není časově omezen. Můžete se tedy s námi učit dezerty tak dlouho, jak budete potřebovat.

Cílem kurzu je ukázat vám tolik variant, jak ze zdravé dezerty připravit, abyste po jeho absolvování uměli sami připravit bez velkého přemýšlení skvělý dezert z toho, co máte zrovna po ruce.

Vánoční recepty

Pro všechny, kdo si kurz objednají do Vánoc, máme připravený dárek v podobě bonusových receptů navíc. Budou přístupné jen do Vánoc a najdete v nich i aktuální vánoční recepty.

 

Vše o kurzu

Detailní informace, fotky a ukázku z kurzu najdete zde.

Prohlédnout online kurz

Těšíme se na vás

My jsme si natáčení jsme si ohromně užily a moc se těšíme na to, až nám dáte vědět, jak chutnaly tyto dezerty vám.

 

 

 

PS: Co shodit 5 kg za 14 dnů? 😍

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

42 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Miloslava
1. 2. 2024

Moc se těším

Ráda bych zdravě mlsala😍

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

1

Ty nejlepší švestkové dobroty jako od babičky

Začala nám švestková sezóna… Švestkové sladké plněné knedlíky, švestková povidla, koláče se švestkami, švestkové buchty a další dobroty ze švestek ja...