Domů > Zdravé recepty > Dezerty

6 tipů na valentýnské zdravé dobroty

Uvařeno
bez cukru
bez mléka
bez vajec
sezóna zima

Blíží se Valentýn. Už víte, co dobrého připravíte vašemu partnerovi nebo partnerce? Připravili jsme pro vás 6 tipů na zdravé zamilované dobroty.

Kdosi mi vyprávěl příběh o malém chlapci, který byl houbařit se svým otcem. Houby je zavedly až k státní hranici, kde...

Valentýnský dort

Překvapte vašeho partnera krásným ovocným dortem. Červenou barvu můžete vytvořit díky lesním plodům (v tomto období použijeme mražené, nejlépe z vlastní zahrádky) – ostružiny, rybíz, maliny, jahody atp. Dalšími variantami jsou také bezlepkový “tvarohový” dortík s lesním ovocem, kokosový dortík s ovocným agarem, červené brownies s “tvarohem” nebo jahodový dortík.

Zamilované ovocné knedlíky

Sladká zamilovaná večeře? Jahodami plněné ovocné knedlíky! Posypte třeba mákem a polijte sladem nebo obilným sirupem (případně ovocnou omáčkou).

Lívanečky nebo palačinky

S lívanci si můžete vyhrát a pokusit se vytvořit na pánvi tvar srdíčka. Pokud partner sportuje, připravte lívance plné proteinu, rychlejší variantou jsou pak lívance pohankové. Anebo můžete udělat palačinky či wafle. Ozdobte ovocem, pomažte tofu tvarohem (můžete do něj rozmixovat lesní plody a udělat růžovou barvu), zdravou nutellou a polít obilným sirupem nebo sladem, případně datlovým sirupem.

Růžové marcipánové kuličky

Sladké kuličky obalené v mrazem sušeném ovoci (maliny, jahody) jsou rychlým, chutným a krásným dárkem na Valentýna. Můžete z nich vyrobit bonboniéru a každou kuličku obalit v něčem jiném (nadrcené oříšky, mrazem sušené ovoce, kokos, kakao, skořice, čokoláda atp.).

Plněné pralinky

Pralinky jsou rychlovka – stačí pár ingrediencí a je hotovo. Dovnitř můžete schovat různé dobroty – ovocné marmelády, povidla, ořechová másla, zdravý marcipán, zdravé nutelly, obilné nebo ovocné krémy, anebo oříšky, sušené ovoce atp.

Růžový krém

Lehký ovocný zamilovaný krém je ideální svačinkou pro oba. Ozdobte květy a podávejte.

PS: Přibrala jste po zimě? 😦 Během 2 týdnů to spravíme! 😁

Sezóna plavek začne brzy. Máme chutný jídelníček, skvělé recepty, videa, jemné cvičení - a samozřejmě živou podporu a motivaci. Už za 2 týdny uvidíte výsledky. Mrkněte na výzvu Hubneme do plavek a naskočte!

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

1 člověk už poděkoval za článek. Oceňte práci autora také.

Buďte první, kdo napíše komentář