Domů > Magazín > Blog

Masové náhražky dobývají svět. Nabízí je už i KFC a Subway

Víte, co mají společného společnosti Burger King, Del Taco, Tim Hortons a Little Caesars? Tyto všechny fast foodové řetězce nabízí ve svém sortimentu jídla s rostlinnou alternativou masa Beyond Meat. Teď se k nim přidaly i Subway a KFC.

Vypadá to jako maso, ale není to maso

Společnosti Beyond Meat a Impossible Foods postavily svůj produkt na tom, že je k nerozeznání od masa, a tím nastartovaly jeho růst. Obliba těchto ne-masových výrobků v poslední době prudce stoupá. Fast foodové řetězce, které se rozhodly toto veganské “maso” prodávat, už hlásí obchodní úspěchy, informoval server CNBC.

Například Burger King začátkem srpna informoval o tom, že jeho Impossible Whopper s rostlinnými burgery, bude dostupný v celých Spojených státech. „Od dubna, kdy jsme poprvé zahájili naše tržní testy v St. Louis a později na šesti dalších trzích po celé zemi, jsme zaznamenali skvělou zpětnou vazbu,“ komentoval to šéf severoamerické divize Burger Kingu Christopher Finazzo. (1)

Tato náhražka masa je určena hlavně lidem, kteří chtějí spotřebu masa omezit, ale z různých důvodů se ho nejsou ochotni/schopni vzdát.

KFC a Subway nechtějí být pozadu

V minulosti KFC uvedlo, že nemá o zkoušení podobných inovací zájem. „Měli jsme ale naplánované schůzky s několika hlavními dodavateli. Chtěli jsme se o těchto produktech dozvědět více,“ řekl Kevin Hochman, vedoucí americké větve KFC již dříve pro CNBC. Teď ale KFC změnilo názor a od 27.8.2019 bude v provozovně v Americké Atlantě dostupná veganská varianta na kuřecí nuggety a smažená křídla. Na základě zpětné vazby zákazníků se KFC rozhodne, jestli bude s náhražkami masa expandovat i do dalších poboček. (2)

Subway přišel s veganským sendvičem Beyond Meatball Marinara – sendvič s ne-masovými kuličkami a omáčkou Marinara. Je dlouhý cca 15 centimetrů a obsahuje až 24 gramů proteinu.

Rostlinná masa válcují Ameriku, v Evropě se rozjíždí a v Česku se začínají rozhlížet

Tuto alternativu zařadil do svého sortimentu na začátku srpna v Německu Lidl. U nás ho ale zatím zařadit neplánuje. Čeští zákazníci si mohou tuto alternativu koupit v Makru a na Rohlik.cz (větší balení hamburgerů, po 10 kusech), na Košík.cz (balení po dvou kusech). „O toto maso je velký zájem a z tohoto důvodu budeme rozšiřovat jeho nabídku včetně menších balení. To nastane během června,“ uvádí Michal Perlík, manažer nákupu čerstvých potravin z Rohlik.cz.

Na zařazení této alternativy se chystá i Globus. „Už nyní jsme v kontaktu s jeho výrobcem ve Spojených státech a pracujeme na tom, abychom ho prostřednictvím našeho Zdravého světa zpopularizovali i v České republice,“ uvádí i mluvčí hypermarketů Globus Rita Gabrielová. (3)

Co si o tom myslíte? Jste pro?

Napište nám do komentářů váš názor.

PS: Začínáme Jarní očistu!

Únava, blbá nálada a kila navíc? Nenecháme vás v tom! 😊 Pojďte s tím zatočit. Začínáme 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček i postavu a zase bude dobře.

Zdravé recepty, zdravé vaření a životní styl. Tisíce receptů zdarma. Co víme, sdílíme! :-)

Buďte první, kdo poděkuje za tento článek.

Komentáře

Hnussssss… za drahé peníze

Evi, nechci prudit, ale náhražky určitě nic NEDOBÝJÍ….kdyžtak dobývají. Omlouvám se, trhá mi to oči :)

Ukázat další komentáře

Mohlo by se vám líbit

144
70

Videopřání Jíme Jinak 2022 – Uspořádejme si myšlenky

Čtěte více na toho téma

Vyzkoušejte také

17
9

Moje veganské Vánoce

Stromeček, cukroví, kapr, dárky, koledy…To jsou teď nejčastější témata během prosince. Každý řeší Vánoce. Nakupuje, šílí, cpe se. Jak to ale dělá ve...

Městská rada bez masa: Amsterdam odhlasoval vegetariánství na všech akcích rady

V holandském Amsterdamu byla vládnoucími stranami odhlasována nová iniciativa “Carnivore? Let us know.” (Masožravec? Dejte nám vědět.), díky kt...
1
1

5 receptů na fast foodová jídla – zdravě a chutně

Máte rádi fast food? Nemusíte si ho zakazovat. Naučíme vás připravit si pizzu, hamburger, hranolky, zmrzku i řízky v souladu se zdravou výživou – zdr...
10
26

Kompletní přehled druhů tofu a jejich použití v kuchyni

Přírodní, hedvábné, uzené, marinované, lahůdkové, ochucené… Jak se v nich vyznat? Které koupit a na co ho použít? Jak které chutná? Jaké jsou mezi ni...
2
11

Podzim ve skříni – udělejte si pořádek

První mrazíky se ohlásily a my začínáme stěhovat oblečení. Letní ze skříně ven, podzimní a zimní dovnitř. Taky zjišťujete, jaké poklady vlastně máte, a na ...

Vegan mamina prolomila světový rekord v planku – 4 hodiny a 20 minut!

Udržet své tělo minutu v prkně (plank) může být pro mnohé z nás výzvou. Co kdybychom vám řekli, že existuje někdo, kdo vydrží v prkně 4 hodiny a 20 minut a...