Domů > Magazín > Vaše příběhy

Michal si cukrovku vyléčil jídlem (Šárka, 47 let)

Michal byl typický cukrovkář druhého typu. V lednu mu naměřili cukr 29 a chtěli ho ihned hospitalizovat. Nechtěl ani nemocnici, ani inzulín, ani léky. Raději začal jíst jinak. Vzal to do svých rukou a první výsledky měl během týdne. Do půl roku se z cukrovky uzdravil. Cukr v krvi 6 a 20 kilo dole.

Odmítl hospitalizaci

Můj muž se jmenuje Michal a na jaře mu bude 50 let. Lékaři mu přišli na cukrovku 2. typu před 2 lety. Přes urologický problém se přišlo na cukr v moči. A tak to začalo. Musím podotknout, že manžel je typický cukrovkář 2. typu – bude mu 50, má nadváhu, sedavé povolání, nehýbe se a genetické predispozice.

Pouze orientačně se hladina cukru v krvi má pohybovat mezi 5 až 6, nad 14 se již předepisuje inzulín. Můj manžel měl hladinu cukru v krvi 29! Lékař jej chtěl okamžitě hospitalizovat, což manžel odmítl. Musím také říci, že nejsem žádný nováček v JJ stavě. Takže jsem v podstatě věděla, co mám dělat, jenže u tak vysoké hodnoty, jsem si cukrovku netroufla léčit vlastními silami. Objednali jsme se tedy k MUDr. Strnadelové a okamžitě jsem si koupila knihu „Sladký život“, kterou všem doporučuji. Je v ní velmi jednoduše popsán princip cukrovky. Také jsem doma měla knihu od Dáši Lužné „Makrobiotický talíř I.“, kde se cukrovkou také zabývá. Tohle se stalo v lednu 2015.

První výsledky již po týdnu

Manžel se okamžitě přidal k JJ stravování, protože představa denního injekčního užívání inzulinu ho děsila. Již po týdnu, když jsme navštívili MUDr. Strnadelovou měl manžel hladinu cukru v krvi 16. Od paní doktorky jsme dostali bylinné čaje a další preparáty na podporu metabolismu. Bylo nám doporučeno navštívit diabetologa. Manžel dále pokračoval v JJ stravě a užíval doplňky od MUDr. Strnadelové. Dočetli jsme se, že pomáhá velké množství omega-3 mastných kyselin, takže manžel jedl rozemleté lněné semínko a také pil čaj z listů borůvky.

Do půl roku cukr v normě

Na doporučení se manžel objednal na diabetologii a dostal termín až v dubnu 2015. Diabetolog mu tehdy naměřil 12 a nabídl mu léčbu metforminem. Manžel tuto léčbu důrazně odmítl. Začal se také TROŠKU hýbat, tzn. nějaké procházky, občas dřepy apod. Další kontrola u MUDr. Strnadelové byla na konci dubna 2015. Opět jsme dostali nějaké čaje a bylinné preparáty. Manžel celou dobu dodržoval stravu JJ. V květnu na diabetologii mu byla naměřena hodnota cukru v krvi 8. Po tomto měření se manžel rozhodl, že k žádným lékařům již chodit nebude. Jeho stav na konci června 2015 byl cukr v krvi 6 a 20 kg váhy dole. Takže se v podstatě vyléčil stravou.

Není to dieta na půl roku

Ovšem nejedná se o jednorázovou léčbu, je třeba režim JJ dodržovat dlouhodobě. Jedná se pouze o naše osobní zkušenosti s cukrovkou 2. typu a nejsme žádní odborníci ani lékaři, všechno jsme jen vyčetli z knih a internetu.

Šárka Slezáková

 

Tip od Jíme Jinak

Na první uvedenou knížku mají Klubáci 25% slevu a registrovaní uživatelé 10%. Na druhou pak Klubáci 30% a registrovaní 20%. Stačí kliknout na název knihy v tomto článku a dostanete se na potřebné informace.

PS: Z práce do práce, život letí a vy nic nestíháte?

Pokud před sebou stále jen hrnete všechny ty povinnosti, které život přináší, je čas se zastavit. 🛑 Je tohle život, který chcete? O tomto jste snili? Asi ne. V přírodě začíná nový biologický rok, nový začátek a i my to letos můžeme udělat jinak. Právě tomu se v Jarní Očistě také věnujeme a máme dokonce připravený silný závěrečný aktivační rituál, aby se vaše záměry mohly uskutečit. Zdaleka v očistě nejde jen o vyvážený jídelníček. Pojďte si ujasnit touhy, naberte zas energii a pojďte se cítit ve svém těle lépe. Začněte s námi 8 týdenní Jarní očistu. Pročistíme tělo, zlepšíme jídelníček, postavu i psychiku.

Se změnou jídelníčku jsem se zbavila mnoha zdravotních potíží, se kterými si medicína nevěděla rady 30 let. Jídlo, vaření, psaní a šíření zdravého životního stylu se stalo mojí vášní. Je mi čím dál lépe a konečně mám své zdraví ve svých rukách. Celý příběh

38 lidí už poděkovalo za článek.

Komentáře

Zajímavý příběh o léčbě vašeho manžela. Děkuji, že jste se o tom podělili! Také upřednostňuji léčbu přírodními produkty. Proto užívám prostředek Inspicure, který zlepšuje stav při diabetu, pomáhá předcházet komplikacím, podporuje metabolismus a urychluje hojení tkání. Inspicure mi také pomohl zhubnout, protože normalizoval chuť k jídlu. Proto je diabet pro mě nyní kontrolovaným onemocněním, které už nečiní mé životní prostředí nepříjemným.

Miroslav Vojtíšek
27. 9. 2022

Dobrý den chtěl bych se zeptat Paní učitelka myslí že mám cukrovka Děkuji za odpověď Vojtíšek

Ukázat další komentáře

Vyzkoušejte také

57
44

Zatím mám dole 31 kg (Katka, 40 let)

Po nějaké době a několika dalších zhubnutých kilech se s vámi jdu zase podělit o svůj příběh. Přihlásila jsem se totiž do podzimního kurzu a jsem zase o kr...
12
3

Rodiče pozor – počet obézních dětí roste i u nás

Každé čtvrté dítě v ČR trpí nadváhou, každé sedmé obezitou a přibývá i dětí s monstrózní obezitou. Kde to všechno začíná a co všechno může váhu dítěte ovli...