Michal byl typický cukrovkář druhého typu. V lednu mu naměřili cukr 29 a chtěli ho ihned hospitalizovat. Nechtěl ani nemocnici, ani inzulín, ani léky. Raději začal jíst jinak. Vzal to do svých rukou a první výsledky měl během týdne. Do půl roku se z cukrovky uzdravil. Cukr v krvi 6 a 20 kilo dole.

Odmítl hospitalizaci

Můj muž se jmenuje Michal a na jaře mu bude 50 let. Lékaři mu přišli na cukrovku 2. typu před 2 lety. Přes urologický problém se přišlo na cukr v moči. A tak to začalo. Musím podotknout, že manžel je typický cukrovkář 2. typu – bude mu 50, má nadváhu, sedavé povolání, nehýbe se a genetické predispozice.

Pouze orientačně se hladina cukru v krvi má pohybovat mezi 5 až 6, nad 14 se již předepisuje inzulín. Můj manžel měl hladinu cukru v krvi 29! Lékař jej chtěl okamžitě hospitalizovat, což manžel odmítl. Musím také říci, že nejsem žádný nováček v JJ stavě. Takže jsem v podstatě věděla, co mám dělat, jenže u tak vysoké hodnoty, jsem si cukrovku netroufla léčit vlastními silami. Objednali jsme se tedy k MUDr. Strnadelové a okamžitě jsem si koupila knihu „Sladký život“, kterou všem doporučuji. Je v ní velmi jednoduše popsán princip cukrovky. Také jsem doma měla knihu od Dáši Lužné „Makrobiotický talíř I.“, kde se cukrovkou také zabývá. Tohle se stalo v lednu 2015.

První výsledky již po týdnu

Manžel se okamžitě přidal k JJ stravování, protože představa denního injekčního užívání inzulinu ho děsila. Již po týdnu, když jsme navštívili MUDr. Strnadelovou měl manžel hladinu cukru v krvi 16. Od paní doktorky jsme dostali bylinné čaje a další preparáty na podporu metabolismu. Bylo nám doporučeno navštívit diabetologa. Manžel dále pokračoval v JJ stravě a užíval doplňky od MUDr. Strnadelové. Dočetli jsme se, že pomáhá velké množství omega-3 mastných kyselin, takže manžel jedl rozemleté lněné semínko a také pil čaj z listů borůvky.

Do půl roku cukr v normě

Na doporučení se manžel objednal na diabetologii a dostal termín až v dubnu 2015. Diabetolog mu tehdy naměřil 12 a nabídl mu léčbu metforminem. Manžel tuto léčbu důrazně odmítl. Začal se také TROŠKU hýbat, tzn. nějaké procházky, občas dřepy apod. Další kontrola u MUDr. Strnadelové byla na konci dubna 2015. Opět jsme dostali nějaké čaje a bylinné preparáty. Manžel celou dobu dodržoval stravu JJ. V květnu na diabetologii mu byla naměřena hodnota cukru v krvi 8. Po tomto měření se manžel rozhodl, že k žádným lékařům již chodit nebude. Jeho stav na konci června 2015 byl cukr v krvi 6 a 20 kg váhy dole. Takže se v podstatě vyléčil stravou.

Není to dieta na půl roku

Ovšem nejedná se o jednorázovou léčbu, je třeba režim JJ dodržovat dlouhodobě. Jedná se pouze o naše osobní zkušenosti s cukrovkou 2. typu a nejsme žádní odborníci ani lékaři, všechno jsme jen vyčetli z knih a internetu.

Šárka Slezáková

 

Tip od Jíme Jinak

Na první uvedenou knížku mají Klubáci 25% slevu a registrovaní uživatelé 10%. Na druhou pak Klubáci 30% a registrovaní 20%. Stačí kliknout na název knihy v tomto článku a dostanete se na potřebné informace.

⏩ BRZY ZAČÍNÁ PODZIMNÍ DETOX KURZ

  1. Dobrý den chtěl bych se zeptat Paní učitelka myslí že mám cukrovka Děkuji za odpověď Vojtíšek

Komentujte
Vaše jméno

Jméno uložíme a zobrazíme, váš e-mail nezveřejníme. Zásady ochrany údajů.

Předchozí článekProblémová stolice dětí
Další článekDu jů spík ingliš?